Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marcin Barański nie żyje. Miał 53 lata. Za jedną rolę pokochali go wszyscy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 23.02.2024 09:07

Marcin Barański nie żyje. Miał 53 lata. Za jedną rolę pokochali go wszyscy

Marcin Barański
Marcin Barański nie żyje, fot. facebook.com/SzermierkaWarszawa

Marcin Barański nie żyje. Wiadomość o śmierci aktora została przekazana przez klub szermierski Akademia Broni z Warszawy, do którego przynależał mężczyzna. Miał zaledwie 53 lata. Wszyscy z pewnością kojarzymy jego postać filmową. Czym jeszcze zajmował się w życiu? 

Marcin Barański nie żyje

Już jako młody mężczyzna występował na scenie m.in.: w chórze Teatru Wielkiego w Warszawie, biorąc udział w rozmaitych operach. Zawodową edukację związał z informatyką, którą skończył na Politechnice Warszawskiej. Dla kariery porzucił aktorstwo i zajął się współpracą ze szwedzką firmie telekomunikacyjnej.

Prywatnie Marcin Barański oddawał się sportowym zainteresowaniom. Najbardziej lubił szermierkę. To właśnie klub, do którego należał, uhonorował jego pamięć, wzruszającym postem. 

Byłeś Cudownym Człowiekiem, zawsze uśmiechniętym i emanującym dobrą Energią. Wspaniale było Cię gościć w naszym życiu. Dziękujemy za nasze wspólne chwile, nie tylko na planszy szermierczej. Byłeś wspaniałym przyjacielem i wyjątkowym przewodnikiem duchowym. Smutno rozstawać się tak szybko, ale cóż… widocznie taki był plan. Tak pewnie byś powiedział. Teraz Świeć Marcinie Swoim Pięknym światłem, jak tylko Ty potrafisz... a w naszych sercach pozostaniesz na zawsze, jako HONOROWY SZERMIERZ i WSPANIAŁY PRZYJACIEL. Do zobaczenia Marcinie po drugiej stronie... - przekazano.

Edyta Górniak złamała zasady, a TVP przymknęła na to oko! Gwiazda ujawnia korespondencję ws. Eurowizji Bartłomiej Topa z partnerką wychowują wspólnie pięcioro dzieci. Oto cała prawda o patchworkowej rodzinie aktora

Czym zajmował się Marcin Barański?

Przygodę z aktorstwem rozpoczął jako mały chłopiec. To jego debiutancka rola sprawiła, że dziś pamiętamy go wszyscy. Marcin Barański nie chciał jednak kontynuować kariery przed kamerami. Skończył studia i związał się z zawodem dalekim od show-biznesu.

Nie stronił jednak od publicznych występów. Słuchaczom opowiadał o zgłębionym przez niego buddyzmie. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce.

Widzowie mogą pamiętać go jako młodego nastolatka. Gdy pierwszy raz stanął przed kamerami miał zaledwie 14 lat. Produkcja z jego udziałem do dziś cieszy się popularnością.

W jakim filmie zagrał Marcin Barański?

Artysta należał do dziecięcych gwiazd, które pojawiły się w ekranizacjach przygód zwariowanego Ambrożego Kleksa. Marcin Barański znalazł się w produkcji "Podróże Pana Kleksa" z 1985 roku. Na ekranie zobaczyliśmy go jako rezolutnego Pietrka.

Na planie zdjęciowym współpracował z m.in.: Piotrem Fronczewskim, Januszem Rewińskim, Marianem Glinką oraz Piotrem Grabowskim. Dla początkującego aktora była to ogromna szansa na sławę, ponieważ w produkcji nie znalazło się wiele dziecięcych postaci. Mimo to Marcin Barański wybrał inną ścieżkę kariery.

Pod upamiętniającym go postem internauci składają kondolencje. Dla wielu był ważną częścią ich dzieciństwa.

Marcin Barański
Marcin Barański nie żyje, fot. Kadr z:"Podróże Pana Kleksa", reż. Krzysztof Gradowski
Marcin Barański
Marcin Barański nie żyje, fot. Kadr z:"Podróże Pana Kleksa", reż. Krzysztof Gradowski
Marcin Barański
Marcin Barański nie żyje, fot. Kadr z:"Podróże Pana Kleksa", reż. Krzysztof Gradowski
Marcin Barański
Marcin Barański nie żyje, fot. Kadr z:"Podróże Pana Kleksa", reż. Krzysztof Gradowski