Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marcin Dubiel, Natsu i Fagata reklamują "oszukane" płatki? Juszes pyta o składnik E120
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 15.06.2022 13:11

Marcin Dubiel, Natsu i Fagata reklamują "oszukane" płatki? Juszes pyta o składnik E120

Juszes i Natsu
fot. tiktok.com/@juszesek, instagram.com/natalia.karczmarczyk/

Grono czołowych polskich influencerów nawiązało współpracę z producentem płatków śniadaniowych. Promowane przez nich produkty opisane są jako wegańskie, jednak skład temu przeczy. Juszes jako zadeklarowana weganka nagłośniła sprawę na TikToku.

W popularnej sieci sklepów można kupić płatki śniadaniowe promowane m.in. przez Marcina Dubiela, Natsu czy Fagatę. Problem w tym, że etykieta nie jest zgodna ze składem produktu. Juszes skontaktowała się z producentem płatków.

Marcin Dubiel, Natsu i Fagata reklamują "oszukane" płatki?

Nie od dziś wiadomo, że popularne osoby nawiązują współprace z markami. Internetowy marketing działa w najlepsze, dlatego producenci płatków śniadaniowych zatrudnili do pracy czołowe polskie twarze. Mowa o Marcinie Dubielu, Natsu i Fagacie, którzy stali się twarzami płatków śniadaniowych.

Juszes, znana z promowania wegańskiego stylu życia influencerka, a także uczestniczka "Big Brothera" zwróciła uwagę na płatki śniadaniowe podczas robienia zakupów. O wszystkim opowiedziała za pośrednictwem TikToka.

Okazuje się, że na etykiecie produktów promowanych przez Marcina Dubiela, Natsu i Fagatę widnieje informacja, że są to płatki wegańskie. Mimo to w składzie niektórych smaków widnieje składnik E120 będący barwnikiem pochodzenia zwierzęcego. Juszes napisała w sprawie rozbieżności informacji widniejących na opakowaniu do producenta płatków. Jak sama poinformowała, po 2 dniach nie otrzymała odpowiedzi.

Czym jest barwnik E120?

Na wielu produktach spożywczych, kosmetycznych i farmaceutycznych możemy zobaczyć w składzie E120. Symbol ten oznacza barwnik, który pochodzi z czerwców kaktusowych. Są to robaki żyjące na kaktusach. Robaki te hoduje się lub zbiera, a następnie zabija za pomocą wysokiej temperatury. Intensywność uzyskanego koloru zależy od użytej formy.

E120 znajdziemy w lodach, słodyczach, napojach czy marynatach do mięsa i sosach. Ponadto wykorzystuje się go do barwienia tkanin, w produktach malarskich oraz kosmetykach kolorowych, np. pomadkach do ust.

Film Juszes, w którym tłumaczy rozbieżność informacji na opakowaniach płatków zobaczycie poniżej:

@juszesek Płatki reklamowane przez Natsu Fagate i Dubiela mają w składzie robaki, a są reklamowane jako wegańskie 😕 Co o tym myślicie? #yummers #natsu #fagata #dubiel #weganizm #falseadvertising ♬ dźwięk oryginalny - Juszes

Zobacz zdjęcia:

Justyna Juszes Żak
fot. Justyna Juszes Żak, instagram.com/juszes/
Juszes
fot. Justyna Juszes Żak, instagram.com/juszes/
Natalia Natsu Karczmarczyk
fot. Natalia Natsu Karczmarczyk, instagram.com/natalia.karczmarczyk/
Agata Fagata Fąk
fot. Agata Fagata Fąk, instagram.com/fagataaa/
Marcin Dubiel
fot. Marcin Dubiel, instagram.com/marcindubiel/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Legendarna polska artystka walczy z ciężką chorobą. Nieoczekiwanie ujawniła całą prawdę

2. Gwiazda najpierw pozowała bez ubrań, teraz zachwyciła formą. Trudno uwierzyć, ile ma lat

3. Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków. Co czeka nas od 13 do 19 czerwca?

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: doz.pl