Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Shazza zmaga się z poważną chorobą. O wszystkim poinformowała na żywo w "Pytaniu na śniadanie"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 12.06.2022 15:59

Shazza zmaga się z poważną chorobą. O wszystkim poinformowała na żywo w "Pytaniu na śniadanie"

Shazza EA
fot. TRICOLORS / East News

Shazza, czyli Marlena Magdalena Pańkowska była w latach dziewięćdziesiątych prawdziwą ikoną muzyki rozrywkowej. Jej kariera wciąż prężnie się rozwija pomimo ciężkiej choroby, jaką zdiagnozowano u niej kilka lat temu. Dziś artystka opowiedziała o wszystkim na wizji programu TVP "Pytanie na śniadanie".

Karierę muzyczną rozpoczęła pod koniec lat 80. w zespole Toy Boys. Szybko zaczęła działalność solową, przybierając pseudonim, który tłumaczy jako "niesforna, kochliwa kapłanka ze świątyni Abu Simbel w Egipcie". Jej największe przeboje to "Egipskie noce", "Bierz co chcesz" czy "Baiao Bongo".

Shazza cierpi na poważną chorobę

Od lat 90. piosenkarka cieszy się ogromną popularnością. Otrzymała dwie platynowe i cztery złote płyty. Jej sława sprawiła, że w 2000 roku pojawiła się na okładce i pictorialu magazynu pisma "Playboy", a numer z jej sesją sprzedał się w rekordowym nakładzie. Rozpoczęła też karierę aktorską.

Zagrała w takich produkcjach, jak "Poniedziałek" (1998), "W tym domu straszy" (1999), "Sukces" (2000), "Wtorek" (2001) czy "Odszkodowanie" (2001). Jej album "Jestem sobą", wydany w 2001 roku, był pierwszym, w którym całkowicie zerwała ze stylem disco polo, kierując się ku estetyce muzyki pop.

Na 38. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła z utworem "Może to samba", który przyniósł jej drugie miejsce w konkursie premier. Na pewien czas wyjechała do Stanów Zjednoczonych, ale nie przestała tworzyć. Także teraz przygotowuje nowe projekty, o których opowiedziała w studiu TVP – niestety, jednocześnie musi walczyć z chorobą nowotworową.

Shazza o diagnozie choroby nowotworowej. Dowiedziała się przez przypadek

W programie "Pytanie na śniadanie" artystka opowiadała o bieżących projektach i planach muzycznych. Przy okazji wyznała jednak, że kilka lat temu zdiagnozowano u niej nowotwór. O chorobie dowiedziała się, wykonując rutynowe badania kontrolne.

Można powiedzieć, że ja nie miałam żadnych objawów. Robiłam kontrolne badania. Jadąc na jeden z koncertów, wykonałam rezonans magnetyczny i się okazało, że jestem chora. Wynik na początku powalił mnie z nóg, ale jestem silną osobą, więc się zebrałam i wzięłam za siebie. Jestem silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze – wyznała szczerze.

Piosenkarka dodała, że diagnoza przyczyniła się do zmiany jej priorytetów. Obecnie stara cieszyć się codziennymi drobiazgami i często spotyka się z bliskimi. Pracuje też nad tym, by unikać stresów i konfliktowej atmosfery w pracy.

To nie jest tak, że się kładę, nic nie robię. Mam nadzieję, że terapia pomoże. Jestem pod wspaniałą opieką. Przede mną nowe wyzwania. Nagraliśmy nowy utwór, będzie do niego teledysk. W planach kolejne piosenki i trasa z okazji 30-lecia – wyjaśniła muzyczka.

Zobacz zdjęcia:

Shazza EA
Shazza, fot. TRICOLORS/East News
Shazza EA
Shazza, plan filmowy serialu "Sukces" (2000), fot. Piotr Liszkiewicz, EAST NEWS
Shazza EA
Shazza i Marcin Biller, Gala Jubileuszowa 25 lat Disco Polo, fot. TRICOLORS/East News
Shazza EA
Shazza, nagranie do programu "Disco Star" Polo TV, fot. Artur Hojny EAST NEWS

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nie tylko Cichopek i Hakiel. Fani właśnie dowiedzieli się o rozstaniu kolejnej pary

  2. Najpierw straciła ojca, później przyszła kolejna tragedia. Agnieszka Dygant przeżyła traumę

  3. Niepokojące nagranie wyciekło do sieci, gwiazdor odwołuje koncerty. Usłyszał smutną diagnozę

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: "Pytanie na śniadanie"

Tagi: Shazza