Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mąż Ewy Błaszczyk nie żyje. Wielka tragedia niespodziewanie zadała jej cios prosto w serce
Karolina Kurek
Karolina Kurek 11.02.2024 17:20

Mąż Ewy Błaszczyk nie żyje. Wielka tragedia niespodziewanie zadała jej cios prosto w serce

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, Jacek Janczarski, fot. AKPA, KAPiF

Ewa Błaszczyk przez lata była w szczęśliwym związku małżeńskim. Sielankę pary, która doczekała się dwóch córek, przerwała śmierć mężczyzny. Kim był Jacek Janczarski?

Czym zajmuje się Ewa Błaszczyk?

Ewa Błaszczyk jest znaną polską aktorką, która karierę zaczęła już w trakcie studiów. Wtedy też rozpoczęła współpracę z Jerzym Satanowskim, u którego uczyła się śpiewu. Po ukończeniu Akademii Teatralnej w Warszawie Błaszczyk została aktorką tamtejszego Teatru Współczesnego. 

Przez lata kariery występowała na deskach wielu teatrów, m.in. Małego, Powszechnego, Studio czy Teatru Wielkiego w Poznaniu.  Aktorka wystąpiła w szeregu produkcji. Należą do nich takie tytuły jak: “Dom”, “Nadzór”, “Dekalog IX”, “Nic śmiesznego” czy “Dom”.

Ewa Błaszczyk otrzymała wiele nagród w swojej karierze. Ostatnie lata poświęca nie tyle aktorstwu, co działalności charytatywnej.  W 2002 artystka i ksiądz Wojciech Drozdowicz założyli fundację “Akogo?”, która wspomaga rehabilitację dzieci, które doświadczyły ciężkich urazów neurologicznych.

Ewa Błaszczyk w żałobie. Przekazała smutne wieści. "Nitki, które nas łączyły pozostaną na zawsze" Te gwiazdy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia. Mają konkretne powody. Wśród nich Błaszczyk i Wojewódzki

Tragedia rodzinna Ewy Błaszczyk

Artystka w grudniu 1986 roku poślubiła Jacka Janczarskiego. Para po ośmiu latach związku doczekała się bliźniaczek, Aleksandry i Marianny. Mężczyzna zmarł w 2000 roku z powodu tętniaka aorty.

Krótko po tej traumatycznej dla Błaszczyk stracie, w rodzinie wydarzyła się kolejna tragedia. Córka aktorki, Aleksandra w maju 2000 roku straciła przytomność, po tym jak zakrztusiła się tabletką. Dziewczyna od tego czasu pozostaje śpiączce. 

Aktorka nie przestaje walczyć o zdrowie córki oraz wierzyć w to, że Ola się wybudzi. Oprócz fundacji “Akogo?” Błaszczyk założyła również Klinikę Neurorehabilitacyjną ”Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka. 

Ciągle walczę, jestem zaangażowana, ale dziś już mam w sobie akceptację, że wszystko może się stać. I że niekoniecznie ma się na cokolwiek wpływ. Dopiero kiedy się już przyjmie to do wiadomości, trzeba zacząć działać i robić wszystko, co tylko jest możliwe - mówiła w wywiadzie dla “Urody życia”.

Kim był Jacek Janczarski?

Ewa Błaszczyk po raz pierwszy poznała Jacka Janczarskiego, który był pisarzem, scenarzystą filmowym i satyrykiem, na planie produkcji “Wigilia 81”. W tamtym czasie oboje byli w innych związkach, jednak pomiędzy nimi iskrzyło. Janczarski był wtedy w związku z Barbarą Wrzesińską. Z Ewą skontaktował się rok później, gdy z żoną byli w trakcie rozwodu.

Aktorka i pisarz wzięli ślub w 1986 roku, a kilka lata później doczekali się dwóch córek.  Para przez lata tworzyła szczęśliwe małżeństwo. Jednak w 2000 roku doszło do tragedii, Jacek Janczarski zasłabł i trafił do szpitala. W placówce przeprowadzone badania wykazały, iż ma on tętniaka i rozwarstwienie aorty. Mężczyznę poddano operacji, jednak niestety nie przeżył. Ewa Błaszczyk pogrążyła się w żałobie.

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Z taką nie ma dyskusji. Byłam w różnych związkach, jedne się rodziły wolniej, inne szybciej, ale to stało się tak: pstryk. I nie było odwrotu - tak mówiła o mężu w wywiadzie.

Janczarski w swojej karierze współpracował z Kabaretem Hybrydy, Redakcją Poezji i Satyry Programu Trzeciego Radia, Redakcji Audycji Rozrywkowych, a także ze Starym Teatrze w Krakowie. 

Ewa Błaszczyk i Jacek Janczarski, fot. AKPA
Ewa Błaszczyk i Jacek Janczarski, fot. AKPA
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF