Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Ewa Błaszczyk

Ewa Błaszczyk

__Ewa Błaszczyk__ - aktorka, piosenkarka oraz działaczka społeczna i charytatywna. Ukończyła studia na PWST w Warszawie. Występowała w warszawskich teatrach: Współczesnym, Małym, Powszechnym, Ateneum i Teatrze na Woli. Najbardziej znana z produkcji: "Nadzór", "Planeta singli", "Nic śmiesznego", "Zmiennicy" i "Pokuszenie". W 1986 roku poślubiła Jacka Janczarskiego. W 1994 roku parze urodziły się córki bliźniaczki: Marianna i Aleksandra. W 2000 roku straciła męża, a jej córka Aleksandra zapadła w śpiączkę. W 2002 roku założyła Fundację "Akogo?". Data urodzenia: 15 października 1955. Kolor włosów: blond. Kolor oczu: szare. Wzrost: 167 cm.

dzieci gwiazd
14.05.2024 19:31 Ich dzieci będą potrzebowały opieki już zawsze

Wśród polskich gwiazd nie brakuje tych, których dzieci zmagają się z poważnymi problemami. Które dzieci gwiazd wymagają stałej opieki? Ich rodzice mówią o nich z wielką czułością. Nie tylko Ewa Błaszczyk…

Ewa Błaszczyk
21.04.2024 13:33 Ewa Błaszczyk o córce i cudzie w klinice. Nastolatka wybudziła się ze śpiączki. Przekazała dobre wieści

Ewa Błaszczyk, aktorka i założycielka Kliniki “Budzik” gościła w niedzielnym wydaniu “Pytania na śniadanie”. W programie opowiedziano poruszającą historię jednej z pacjentek placówki, która obudziła się po 15 miesiącach śpiączki.

Ewa Błaszczyk
18.04.2024 15:20 Ewa Błaszczyk podała nowe informacje o córce, która od niemal 24 lat jest w śpiączce. To nie są dobre wieści

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad mierzy się z osobistą tragedią. Jej córka jest w śpiączce po nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło w jej dzieciństwie. Aktorka nie traci nadziei, choć ostatni czas przyniósł kolejny cios. Ola poważnie zachorowała.

Ewa Błaszczyk
11.02.2024 17:20 Mąż Ewy Błaszczyk nie żyje. Wielka tragedia niespodziewanie zadała jej cios prosto w serce

Ewa Błaszczyk przez lata była w szczęśliwym związku małżeńskim. Sielankę pary, która doczekała się dwóch córek, przerwała śmierć mężczyzny. Kim był Jacek Janczarski?

Ewa Błaszczyk
03.01.2024 14:53 Ewa Błaszczyk w żałobie. Przekazała smutne wieści. "Nitki, które nas łączyły pozostaną na zawsze"

Ewa Błaszczyk nie może się pogodzić ze śmiercią bliskiej osoby. W smutnych słowach wspomina niezwykłą więź. Aż trudno powstrzymać łzy po jej wyznaniu.  

Ewa Błaszczyk z córką Marianną Janczarską
27.11.2023 12:04 Druga córka Ewy Błaszczyk o życiu w cieniu rodzinnej tragedii. Jak to się na niej odbiło?

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad walczy o zdrowie swojej córki Oli. Jako 6-latka zachłysnęła się tabletką i do tej pory jest w śpiączce. Aktorka ma jeszcze drugą córkę, Mariannę. Bliźniaczka Aleksandry opowiedziała, jak wyglądało jej życie. 

Ewa Błaszczyk
18.11.2023 20:56 Ewa Błaszczyk o córce. Mówi o wybudzeniu Oli. Są nowe wieści

Ewa Błaszczyk od 23 lat czeka na możliwość kontaktu z córką. Ola wciąż jest w śpiączce. Teraz jednak pojawiły się całkiem nowe wiadomości, a aktorka zaczęła mówić o wybudzeniu dziewczyny.

Ewa Błaszczyk
18.11.2023 10:21 Ewa Błaszczyk na gali zaskoczyła nową fryzurą. Od lat nie przechodziła takiej metamorfozy

Ewa Błaszczyk jest jedną z gwiazd, które udowadniają, że pomimo osobistej tragedii można walczyć do końca o dobro ukochanych osób. Przez lata skupiała się na komforcie życia córki, Aleksandry. Teraz nastał czas na poświęcenie nieco uwagi także samej sobie. Gwiazda zachwyciła podczas ostatniego wystąpienia nową metamorfozą.

Film o córce Ewy Błaszczyk
07.11.2023 10:27 TYLKO U NAS: Ewa Błaszczyk dostała propozycję nakręcenia filmu o córce. Postawiła jeden warunek

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad walczy o zdrowie i życie swojej córki. Teraz pojawiły się przełomowe informacje. 

Ewa Błaszczyk
03.11.2023 09:43 "Wywiozę tam Olę". Ewa Błaszczyk ujawniła, co chce zrobić z chorą córką. Pragnie tego dokonać, zanim sama odejdzie

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad walczy o zdrowie swojej córki. W najnowszym wywiadzie wyjawiła, co chciałaby dla niej zrobić. Plan chce wcielić w życie przed własnym odejściem. 

Ewa Błaszczyk o nowych metodach leczenia
02.11.2023 20:39 Ewa Błaszczyk ogłosiła w TVP szczegóły nowej metody leczenia. Co z jej córką? "Jest nadzieja"

Ewa Błaszczyk ogłosiła w TVP szczegóły nowej metody leczenia. Co zdradziła i czy to wpłynie na zdrowie jej córki? Czy są szanse na poprawę zdrowia Aleksandry? Co powiedziała w “Pytaniu na śniadanie”?

Ewa Błaszczyk
24.10.2023 09:20 Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki. Było blisko najgorszego. "Była na krawędzi"

Ewa Błaszczyk od wielu lat daje przykład niezwykłego oddania i ogromnej wiary w poprawę stanu zdrowia córki. Chętnie dzieli się przebłyskami nadziei, ale także zawiadamia o cięższych sytuacjach. Wielokrotnie z przerażeniem obserwowała rozwój sytuacji. Opowiedziała, co dzieje się z Olą.

Ewa Błaszczyk o ostatnich słowach córki
19.10.2023 17:16 Serce się kraje. Ewa Błaszczyk wyznała, jakie były ostatnie słowa córki przed zapadnięciem w śpiączkę

Ewa Błaszczyk od lat walczy o to, żeby wybudzić ze śpiączki swoją córkę. Aleksandra jako mała dziewczynka zakrztusiła się tabletką. Aktorka zdradziła, jakie były jej ostanie słowa.  

Alicja Węgorzewska z córką na imprezie
07.09.2023 23:14 Plejada gwiazd na koncercie Alicji Węgorzewskiej. Córka artystki w centrum uwagi. Wyrosła na piękną kobietę

Alicja Węgorzewska z piękną córką, Patricia Kazadi, Karolina Szostak, Ewa Błaszczyk… Kto jeszcze się pojawił? Plejada gwiazd na otwarciu Warszawskiej Opery Kameralnej. 

Ewa Błaszczyk
02.06.2023 12:11 Ewa Błaszczyk przekazała radosne wieści o zdrowiu córki. Szykuje się przełom w leczeniu?

Ewa Błaszczyk od 23 lat walczy o wybudzenie ze śpiączki swojej córki Aleksandry. Jak wyznała w najnowszym wywiadzie, pojawiły się optymistyczne wyniki badań, które dają nadzieję na sukces w tej kwestii.Aktorka ufa, że nowe metody leczenia i postęp medyczny doprowadzi do odnalezienia rozwiązania sytuacji, z którą zmaga się od tak dawna. Trwająca przy swym dziecku matka nie zamierza się poddać.

Ewa Błyszczyk
11.03.2023 08:05 Marzenie Ewy Błaszczyk w końcu się spełniło. Ważny dzień uczciła w towarzystwie pierwszej damy

Ewa Błaszczyk od lat prowadzi klinikę dla dzieci, która specjalizuje się w leczeniu śpiączki. Artystka miała również w planach otworzenie ośrodka dla dorosłych. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy Ewy marzenie ziściło się, a na dniach miało miejsce oficjalnie otwarcie nowej placówki. Na wydarzeniu pojawiła się m.in. Agata Duda, żona prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. Pierwsza dama jest oczarowana działalnością Ewy. Mało kto wie, że panie wspierają i znają się od lat.

Ewa Błaszczyk
26.02.2023 13:40 Ewa Błaszczyk przekazała najnowsze informacja o stanie swojej córki. "Leży i czeka"

Ewa Błaszczyk zmierzyła się z ogromną rodzinną tragedią. Jej córka od ponad 20 lat przebywa w śpiączce z powodu zakrztuszenia się tabletką. Aktorka nadal liczy na poprawę dzięki nowym odkryciom medycyny.Historię jednej z bliźniaczek od 2000 roku śledzą media i obserwują zaangażowanie jej matki. W ciągu kilku miesięcy świat kobiety stanął do góry nogami. Nie zamierzała się jednak poddać rozpaczy i nadal walczy o lepszy los córki. 

Ewa Błaszczyk
27.11.2022 08:10 Ewa Błaszczyk szczerze o fundacji i stanie swojej córki. "Powinna się psuć, a lekko się poprawia"

Na dniach miało miejsce uroczyste wydarzenie, celebrujące 20-lecie fundacji Akogo?, należącej i założonej przez Ewę Błaszczyk. Aktorka opowiedziała nam, jak z perspektywy czasu zmieniło się jej życie. Wspomniała także o stanie zdrowia swojej córki. Ewa Błaszczyk 20 lat temu założyła fundację, pomagającą w wybudzeniach osób cierpiących na śpiączkę. Aktorka z pomocą wielu osób wybudowała klinikę Budzik, leczącą dzieci. Już niebawem zostanie otworzony kolejny ośrodek, tym razem, dla dorosłych.

Ewa Błaszczyk EA
15.11.2022 01:00 Ewa Błaszczyk przekazała nowinę. Potwierdza uruchomienie kliniki dla dorosłych

Ewa Błaszczyk od lat angażuje się w liczne kampanie społeczne. Ponad 20 lat temu założyła fundację, której jednym z celów było wybudowanie kliniki dla dzieci przebywających w śpiączce. Aktorka marzyła, aby powstał podobny ośrodek, ale dla dorosłych.Światło dzienne ujrzały kolejne dobre wieści. Ewa Błaszczyk już niedługo otworzy kolejną klinikę, w której pacjenci będą wybudzani ze śpiączki. Tym razem ratowane będą osoby dorosłe. Podano pierwsze szczegóły związane z otwarciem kliniki.

Ewa Błaszczyk EA
13.10.2022 21:51 Ewa Błaszczyk przeżyła dwie tragedie w ciągu 100 dni, los odmienił wszystko. Zabrał jej męża i ukochaną córkę

Ewa Błaszczyk jest nie tylko popularną i nagradzaną aktorką oraz śpiewaczką. To także ogromnie zasłużona działaczka charytatywna. Niestety, jej rozwój na tym drugim polu ma bardzo smutne źródło. Gwiazda przeżyła bowiem dwie ogromne tragedie, które dzieliło od siebie zaledwie sto dni.W 2021 roku otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności charytatywnej i społecznej oraz zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących pomocy". To tylko jedno z ostatnich wyróżnień, jakie dostała, ponieważ osobiste nieszczęście przekuła w coś niezwykłego.

Ewa Błaszczyk
04.02.2022 01:00 Ewa Błaszczyk przekazała ważną wiadomość ws. córki. Ola od blisko 22 lat przebywa w śpiączce

Ewa Błaszczyk od lat nieustannie walczy o życie swojej córki. W 2000 roku 6-letnia Aleksandra uległa bowiem wypadkowi – zakrztusiła się, połykając tabletkę i od tamtej pory pozostaje zaś w stanie śpiączki. W jednym z najnowszych wywiadów aktorka zdradziła, w jakim obecnie stanie jest Ola i czy istnieje jeszcze szansa na jej wybudzenie.

Ewa Błaszczyk
24.12.2021 01:00 Ewa Błaszczyk w szczerych słowach o świętach. Dlaczego ich nie lubi?

Święta Bożego Narodzenia są już coraz bliżej. Okazało się, że nie wszystkie polskie gwiazdy świętują ten wyjątkowy czas w roku. Są też takie, które otwarcie mówią, że nie lubią tego okresu. Jedną z nich jest aktorka Ewa Błaszczyk. Dlaczego gwiazda nie przepada za świętami?Święta Bożego Narodzenia uważane są za najpiękniejszy czas w roku. Okazało się, że nie każdy popiera te słowa. W polskim show-biznesie są gwiazdy, które otwarcie przyznają, że nie lubią świąt. Zaliczamy do nich między innymi Ewę Błaszczyk.

Ewa Błaszczyk
14.12.2021 01:00 Przekazano nieoczekiwaną wiadomość o córce Ewy Błaszczyk

Jedna z córek Ewy Błaszczyk Marianna Janczarska otrzymała rolę w serialu "M jak Miłość". W 1621 odcinku zagrała psycholog sądową, Dagmarę Bednarek, która okaże się być ważną osobą dla Kamila Gryca (Marcin Bosak). 27-letnia córka Ewy Błaszczyk postanowiła pójść w ślady mamy i spróbować swoich sił w aktorstwie. Jedna z bliźniaczek Marianna Janczarska dołączyła do obsady "M jak Miłość". Aktorka ma już za sobą role w kilku filmach. W 2018 roku ukończyła Warszawską Szkołę Filmową, a niedawno ukończyła także studia dziennikarskie.

Ewa Błaszczyk
27.10.2021 02:00 Ewa Błaszczyk podjęła ważną decyzję ws. córki. Ola od 21 lat przebywa w śpiączce

Ewa Błaszczyk jest mamą dwóch dziewczyn — Marianny i Oli. Aleksandra od 21 lat znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Jej mama cały czas walczy o to, aby wybudzić swoje dziecko. Ostatnio aktorka wyznała, że zdecydowała się zaszczepić córkę przeciwko COVID-19.Ewa Błaszczyk cały czas szuka sposobu na wybudzenie swojej córki Oli. Teraz zdradziła, dlaczego zdecydowała się zaszczepić Aleksandrę przeciwko koronawirusowi. Jak mówi sama aktorka, nie była to wcale łatwa decyzja.

ewa-błaszczyk
19.08.2021 02:00 Córka Ewy Błaszczyk dołączyła do obsady uwielbianego serialu. Wiemy, kogo zagra

Media obiegły zaskakujące wieści o córce Ewy Błaszczyk. Okazuje się, że Marianna Janczarska stawia coraz większe kroki jako aktorka. Już niebawem będzie można oglądać ją w kolejnej produkcji. Tym razem młoda artystka zasili obsadę „M jak miłość”!Córka Ewy Błaszczyk dołączyła do obsady „M jak miłość”Odcinki z jej udziałem mają pojawić się na ekranach pod koniec rokuMarianna Janczarska wcieli się w postać pani psycholog, DagmaryCórka Ewy Błaszczyk nie zwalnia tempa i z radością kroczy śladami sławnej mamy. Dwudziestosiedmiolatka ma na swoim koncie już kilka produkcji, między innymi „Historię Kowalskich” i „Ojcze nasz”. Teraz wystąpi w jednym z najchętniej oglądanych seriali w Polsce.

Ewa Błaszczyk
21.02.2021 01:00 Ewa Błaszczyk wzruszona opowiada o córce. W niezwykły sposób upamiętniła ojca

Ewa Błaszczyk od lat prowadzi funcdację "Akogo?"Córka Błaszczyk - Marianna - jest wiceprezeską fundacji, pomaga aktorce w jej prowadzeniuMarianna Janczarska sprawiła mamie niezwykły prezent - napisała monografię swojego ojca - Jacka JanczarskiegoEwę Błaszczyk to aktorka, którą widzowie kojarzą nie tylko z takich seriali jak "Zmiennicy", "Na dobre i na złe" czy hitów filmowych takich jak "Planeta singli" i "Fuga". Artystka od lat znana jest w Polsce ze swoich działań charytatywnych. Aktorka od lat prowadzi fundację "Akogo?", dzięki której wybudowano klinikę "Budzik" zajmującą się dziećmi z ciężkimi uszkodzeniami mózgu. Ostatnio zarówno o aktorce, jak i jej fundacji zrobiło się głośno w kontekście przypadku Polaka z Plymouth, którego aktorka chciała dalej leczyć w swojej klinice. Niestety mężczyzna zmarł. Błaszczyk wyraziła swoją opinię w tej sprawie: - Jeśli się kogoś głodzi, nie daje się mu pić, to nie jest to śmierć naturalna, tylko bierna eutanazja w majestacie prawa - powiedziała w jednym z wywiadów.