Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Myślałam, że mam raka pięt". Joanna Brodzik w nowym wywiadzie rozbrajająco szczerze o problemach ze zdrowiem
Karolina Kurek
Karolina Kurek 23.04.2024 22:57

"Myślałam, że mam raka pięt". Joanna Brodzik w nowym wywiadzie rozbrajająco szczerze o problemach ze zdrowiem

Joanna Brodzik
fot. kadr You Tube

Joanna Brodzik w ostatnim czasie udzieliła wywiadu Małgorzacie Ohme. Aktorka zdradziła, że zmagała się z problemami zdrowotnymi i cierpiała na pewne dolegliwości. Oto szczegóły.

Kariera aktorska Joanny Brodzik

Joanna Brodzik to aktorka, która przed laty była gwiazdą polskich seriali. Rozpoznawalność przyniosła jej rola tytułowa rola Kasi w produkcji “Kasia i Tomek”. Kolejnym sukcesem w jej karierze okazał się serial “Magda M.”, gdzie wcieliła się w postać głównej bohaterki Magdy Miłowicz. 

W 2009 roku zagrała jedną z głównych ról w “Domu nad rozlewiskiem” oraz w jego kontynuacjach “Miłość nad rozlewiskiem”, “Życie nad rozlewiskiem”, “Nad rozlewiskiem”, “Cisza nad rozlewiskiem” i “Pensjonat nad rozlewiskiem”. Ostatnim projektem, w który się zaangażowała był serial “Receptura”, gdzie wcieliła się w matkę głównej bohaterki. 

Odmieniona Joanna Brodzik pokazała na żywo swoje umiejętności. Nie chodzi o aktorstwo. Wygryzie gwiazdę TVN? Ubogo na świątecznym stole u Joanny Brodzik. Żadna gwiazda nie przyznałaby się do takich praktyk

Brodzik zabiera głos na temat samoakceptacji

Niedawno Brodzik była gościem programu Małgorzaty Ohme “Lajf Noł Mejkap”. Aktorka odniosła się do zmiany wizerunku, którą ostatnio wprowadziła. Gwiazda przez lata była znana z blond fryzury, a teraz zaprezentowała się w ciemnym kolorze włosów. Joanna Brodzik zdradziła, że zaakceptowała naturalny kolor włosów.

Blond przestał mnie zupełnie definiować i to się gdzieś tam zbiegło z taką gotowością i odwagą do tego, żeby móc zdjąć ręcznik i zobaczyć znowu swoje "ciemne oblicze" […] z gotowością na ten cień, na jaki bycie brunetką pozwala […]. To było bardzo uwalniające - powiedziała. 

Aktorka podkreśliła, że im jest starsza, tym lepiej czuje się sama ze sobą:

Zajęłam się wstydem, bo to mnie próbowano siedem lat temu zawstydzić, kiedy przechodziłam moment, o którym głupi ludzie mówią "kryzys wieku średniego" […]. Mogę pójść własną drogą i nikomu nie muszę się z tego tłumaczyć. Co więcej, mogę to zrobić na własnych warunkach i przebudować swoje życie tak, żeby mieć poczucie, że jestem u siebie, a nie, że spełniam czyjeś oczekiwania. To dla mnie siedem bardzo fajnych lat wspaniałej podróży.

Brodzik nie zdecydowała się opowiedzieć, co wydarzyło się kilka lat temu, zwracając uwagę, że jest to jej rodzinna sprawa. 

Joanna Brodzik o problemach ze zdrowiem

W internetowym programie Ohme Joanna Brodzik otworzyła się na temat swojego zdrowia, Okazuje się, że po pandemii zaczęła się zmagać z poważnymi dolegliwościami, jednak przez długi czas nie mogła otrzymać właściwej diagnozy.

Były takie dni i tygodnie, że tak mnie "napindalały" pięty, że myślałam sobie: no nic, tylko mam raka pięt […]. Dla mnie pocovidowe, gwałtowne przyspieszenie zmian menopauzalnych, co jest doświadczeniem wielu kobiet, jako konsekwencja przejścia Covidu, było o tyle dojmujące, że nie wiedziałam, co mi jest - wyznała.

Artystka jednak nie przejmuje się wiekiem, a zwraca uwagą na plusy bycia dojrzałą kobietą:

Największą nagrodą za te, co tu ukrywać, słabe elementy osiągania dojrzałości, jest taka odwaga w byciu autentycznym […]. To jest dla mnie wielka frajda i wielka przygoda. Jestem w romansie ze sobą - coraz mniej klapsów, coraz więcej przytulasów.

Co wy na to?

Joanna Brodzik, fot. kadr YouTube
Joanna Brodzik, fot. kadr YouTube
Joanna Brodzik, fot. KAPiF
Joanna Brodzik, fot. kadr YouTube