Nie żyje Piotr Borkowski. Polska w żałobie. Miał zaledwie 52 lata

Nie żyje legenda polskich seriali. Jego dzieła stworzone na przestrzeni lat pokochali widzowie. Branża pogrążona w żałobie.
Polskie seriale cieszą się ogromną popularnością
Polskie seriale mają bogatą historię, a niektóre z nich stały się prawdziwymi kultowymi produkcjami, które na stałe wpisały się w świadomość widzów. W latach 70. i 80. ogromną popularnością cieszyły się takie tytuły jak „Czterej pancerni i pies” czy „Stawka większa niż życie”, które do dziś są uważane za klasyki polskiej telewizji.
Wśród bardziej współczesnych produkcji nie sposób nie wspomnieć o „Ranczu” – serialu, który przez wiele lat bawił i wzruszał widzów, ukazując życie mieszkańców małej wsi z humorem i ciepłem. Z kolei „Na Wspólnej” stało się jednym z najdłużej emitowanych seriali w Polsce, który przez lata zbudował ogromną bazę wiernych fanów, śledzących losy bohaterów na tle codziennych problemów. Wśród innych popularnych tytułów warto wymienić „Klan”, który przez dekady cieszył się dużą oglądalnością, oraz „M jak miłość”, które stało się niemalże telewizyjnym fenomenem.
Niestety dziś do mediów trafiła informacja o śmierci mężczyzny, który miał wielki wpływ na rozwój polskich seriali.
Nie żyje 27-letnia gwiazda "Top model". Wielka tragedia wstrząsnęła krajem. "Była jasnym światłem" Leo Beenhakker nie żyje. Zmarł były trener reprezentacji PolskiCzarna seria w show-biznesie
Śmierć zawsze wywołuje głęboki ból wśród bliskich zmarłego, a w przypadku osób publicznych, ich odejście ma również duży wpływ na serca wiernych fanów. W ostatnich miesiącach pożegnaliśmy wielu wybitnych artystów, którzy na zawsze pozostaną w pamięci dzięki swojemu dorobkowi w kulturze i sztuce. Wśród nich był Stanisław Tym – mistrz satyry, którego niezatarte kreacje w polskim kinie komediowym przeszły do historii. Pożegnaliśmy także Elżbietę Zającównę, Felicjana Andrzejczaka oraz Jerzego Stuhra, których dorobek artystyczny będzie z nami na zawsze. Miłośnicy serialu „Świat według Kiepskich” wciąż opłakują śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki, a odejście Gene’a Hackmana wciąż wywołuje wiele emocji.
Ostatnio media obiegła również smutna wiadomość o śmierci 17-letniej uczestniczki programu „MasterChef Nastolatki”, co poruszyło wielu widzów. Pożegnaliśmy także Pamelę Bach, znaną z „Słonecznego patrolu”, oraz utalentowaną wokalistkę Angie Stone. 29 marca, w sobotni wieczór, dotarła kolejna smutna informacja – zmarł Richard Chamberlain, ceniony aktor, który swoją imponującą karierą i charyzmą zapisał się na stałe w historii światowego kina. Zaledwie dwa dni później, w gronie najbliższych, odszedł Val Kilmer – wszechstronny artysta, który przez lata fascynował widzów na całym świecie. O jego śmierci poinformowała córka, Mercedes Kilmer.
Niestety odeszła kolejna ważna postać. Widzowie już na zawsze zapamiętają jego pomysły.
Nie żyje polski scenarzysta
W środowe popołudnie świat mediów obiegła smutna informacja o śmierci scenarzysty Piotra Borkowskiego. O jego odejściu poinformowała Gildia Scenarzystów Polskich, jednak nie ujawniono szczegółów dotyczących przyczyny zgonu 52-letniego twórcy.
Drodzy, nie zawsze możemy się dzielić dobrymi, radosnymi wieściami. Czasem musimy przekazać wiadomości smutne... Odszedł jeden z nas. Piotr Borkowski. Członek Gildii Scenarzystów Polskich, jeden z jej założycieli. Scenarzysta. Konsultant. Znawca. Dobry, wrażliwy człowiek. Gildia Scenarzystów Polskich składa najgłębsze i szczere kondolencje Rodzinie, bliskim i przyjaciołom. Jesteśmy z wami. Żegnaj, Piotrze — członkowie organizacji przekazali na koniec kondolencji.
Piotr Borkowski był wyjątkowo utalentowanym scenarzystą, który zdobył wyróżnienie honorowe za najlepszy scenariusz w konkursie na Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Tofifest". Nagrodzona została jego produkcja „Trójka do wzięcia”. Borkowski aktywnie angażował się także w działalność Gildii Scenarzystów Polskich, a dodatkowo pełnił rolę konsultanta i wykładowcy w Instytucie Anglistyki UW oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
Jako scenarzysta miał swój wkład w takie produkcje jak „Iluzja”, „Nazywam się Julita”, „Dół” czy „Lęk wysokości”. Brał również udział w tworzeniu „Zimnej wojny”, która zdobyła Złotą Palmę i była nominowana do trzech Oscarów. Pisał także dialogi do popularnego serialu „Na Wspólnej”.






































