Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Od dziecka byłam gruba". Kinga Zawodnik przeszła przez piekło. Nigdy wcześniej o tym nie mówiła
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 24.04.2024 11:30

"Od dziecka byłam gruba". Kinga Zawodnik przeszła przez piekło. Nigdy wcześniej o tym nie mówiła

 Smutne wyznanie Kingi Zawodnik
fot. KAPiF/Świat Gwiazd Exclusive

Kinga Zawodnik to gwiazda TVN, która jakiś czas temu poddała się operacji bariatrycznej. Teraz w wywiadzie dla “Świata Gwiazd” wyznała, jak wyglądały jej doświadczenia w przeszłości. Nigdy wcześniej tego nie zdradzała.

Kinga Zawodnik przeszła operację zmniejszenia żołądka

Kinga Zawodnik zyskała popularność po udziale w programie telewizyjnym, który parę lat temu był emitowany na TVN Style pod nazwą "Dieta czy cud". W ramach tego show eksperymentowała z różnymi dietami i gadżetami mającymi wspomagać proces odchudzania. Mimo że program miał dwie serie, jej wygląd nie uległ znaczącym zmianom podczas emisji. 

Jej postawa pełna dystansu i szczerości przyciągnęła sympatię widzów, co skutkowało jej udziałem w kolejnym programie o nazwie "Pierwsze razy Kingi".  Kinga Zawodnik postanowiła zrealizować swoje marzenie o nowej sylwetce poprzez poddanie się operacji zmniejszenia żołądka. Dla niej było to kluczowe w realizacji celu dotyczącego wymarzonej figury oraz walki z otyłością, chorobą, która ją dotknęła.

Kochani Fanowcy. Tak, jestem po poważnej operacji … Wszystko się udało… Dziś czuję się tragicznie, ale będzie tylko lepiej … Wracam za jakiś czas i o wszystkim Wam opowiadam... I mam przeogromną prośbę: nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych, jest ich mega dużo… Jeśli chcecie podzielić się swoim wsparciem, to pod tym postem proszę. Dziękuję, że jesteście Wasza Kingusia - przekazała. 

W jednej z rozmów opowiedziała o lęku dotyczącym operacji. 

Kinga Zawodnik chwali się spektakularną metamorfozą. Zdradziła, ile już schudła po resekcji żołądka Gwiazda TVN zmniejszyła żołądek. Pokazała się 5 miesięcy po operacji. Ona niknie w oczach!!

Kinga Zawodnik o lęku przed operacją

W wywiadzie udzielonym portalowi "Pacjenci" Kinga Zawodnik poruszyła kwestię swoich emocji przed planowaną operacją. Jednym z emocjonalnych pytań, jakie padło w kierunku gwiazdy, było czy obawiała się zatoru płucnego, który może wystąpić w trakcie zabiegu zmniejszenia żołądka. Zawodnik wyznała, że faktycznie każda operacja niesie ze sobą ryzyko powikłań, czasem bardziej, czasem mniej niebezpiecznych.

Wiesz co,  powiem tak, każda operacja czy to w znieczuleniu ogólnym, miejscowym niesie ze sobą wiele ryzyk i między innymi takim najgorszym ryzykiem i powikłaniem każdej operacji właśnie może by zatrzymanie akcji serca, czyli śmierć. Jeśli chodzi o zatorowość płucną, jest to jedna z najczęstszych powikłań, jeśli chodzi o jakiekolwiek operacje. Nawet mój tata miał po operacji powikłanie, ledwo uszedł z życiem, bardzo długo walczył na OIOM-ie, jeśli chodzi o zatorowość – powiedziała. 

W najnowszym wywiadzie natomiast otworzyła się na temat ciężkich przeżyć w przeszłości. 

Kinga Zawodnik w szczerym wyznaniu o przeszłości

Kinga Zawodnik udzieliła właśnie nowego wywiadu dla “Świata Gwiazd”. Opowiedziała w nim o swojej trudnej przeszłości i przykrościach, jakie spotkały ją ze względu na jej wagę. Monika Maszkiewicz zapytała ją, jak zmieniło się jej życie po operacji. 

Poruszyłaś tutaj też taki temat, który dotyczy tak naprawdę mojego całego życia. Będąc dzieckiem, do tej pory,  […] byłam gruba, zawsze. Dla mnie słowo “gruba” nie jest słowem obraźliwym, bo ja tak nazywam swój stan. Ja byłam gruba i z tego powodu miałam wiele różnych, nieprzyjemnych sytuacji w życiu, gdzie byłam właśnie wyzywana, odrzucona. Nie miałam kolegów, nie miałam koleżanek, nikt nie chciał się ze mną kolegować, bo byłam gruba i to był powód do wstydu – wyznała Kinga.

Opowiedziała również o doświadczeniach z dzieciństwa i z okresu bycia nastolatką. Zdradziła, jak zmieniło się nastawienie ludzi z jej otoczenia po utracie wagi. 

Też miałam taką sytuację, że matka jednego chłopca, który mi dokuczał bardzo, wręcz wydarła się na mnie, że “no tak Kinga mój syn cię przezywa, bo jesteś gruba, schudnij, to przestanie”. Później kiedy można powiedzieć, wiesz, że się dorastało, wchodziło się w taki etap tych pierwszych miłości itd. Też usłyszałam “Słuchaj Kinga jesteś piękną, wartościową kobietą, bardzo chciałbym mieć taką żonę i matkę dla swoich dzieci, ale sorry jesteś gruba i nic z tego nie będzie, bo koledzy będą się ze mnie śmiać”. Ja to usłyszałam face to face, tak jak my teraz siedzimy. Do czego zmierzam? Teraz kiedy moje życie się odwróciło, kiedy robię to co robię, jestem rozpoznawalna w całej Polsce, teraz po operacji, kiedy ta moja waga się zmienia, to nagle te osoby, zauważają coś innego. Zauważają, że jesteś fajna, fajnie się teraz przy tobie pokazać, że super wyglądasz, to już nie jest powód do wstydu, bo jesteś i znana i lubiana i teraz chudsza się robisz. Powiem ci, to jest taka obłuda ludzi, że ja nawet nie umiem nazwać tego słowami i ubrać to w zdania, bo ja się w środku gotuje, jak ludzie potrafią być perfidni. Ja uważam, że nawet tak jak się mówi, nie ocenia się książki po okładce, więc dlaczego ludzie oceniają ciebie jak wyglądasz, a nie to, kim jesteś i co robisz? – opowiadała Zawodnik.

Poniżej możecie obejrzeć cały wywiad z Kingą Zawodnik dla Świata Gwiazd.

Kinga Zawodnik przed operacją, fot. KAPiF
Kinga Zawodnik przed operacją, fot. KAPiF
Kinga Zawodnik po utracie 50kg, fot. KAPiF
Kinga Zawodnik po utracie 50kg, fot. KAPiF