Swiatgwiazd.pl
Esmeralda

youtube.com/ 158Totodile158

Pamiętacie Esmeraldę? Smutne, jak potoczyły się losy uwielbianej aktorki

13 Października 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Serial "Esmeralda" w latach 90. zyskał ogromną popularność. Miliony widzów na całym świecie regularnie zasiadało przed odbiornikami, by obejrzeć nowy odcinek i m.in. móc podziwiać zniewalająco piękną Leticię Calderón.

Aktorka była wówczas uznawana za prawdziwą seksbombę. Stale brylowała na świeczniku, a jej życie budziło ogromne zainteresowanie. Jak dziś wygląda?

Leticia Calderón gwiazdą serialu "Esmeralda"

Dzięki wcieleniu się w tytułową postać w serialu "Esmeralda", Leticia stała się jedną z najpopularniejszych latynoskich aktorek tamtych czasów. Miała ogromne grono fanów, w tym również adoratorów, których niestety odsyłała z kwitkiem.

W Polsce telenowelę emitowano od 1998 do 1999 roku i podobnie jak na całym świecie, również tutaj biła rekordy oglądalności. Wtedy też Laticia przyjechała na blisko tydzień, by odwiedzić polskich fanów.

tvp

TVP nie wyemitowało nowego odcinka ''M jak miłość''. Powodem mecz?

CZYTAJ DALEJ

Chociaż w życiu zawodowym aktorka raczej nie miała na co narzekać, prywatnie los jej nie oszczędzał. Gdy zniknęła z ekranów, fani nie mieli pojęcia, co się z nią dzieje. W lipcu tego roku skończyła 53 lata i każdego dnia nosi ze sobą bagaż bolesnych doświadczeń.

Smutne losy Laticii

W 1997 roku wyszła za stomatologa Marco Lópeza, ale niestety, miłość szybko się skończyła, gdy w jej życiu pojawił się inny mężczyzna - prawnik Juan Collado. Po rozwodzie z Marco Laticia związała się z Juanem.

W 2002 roku na świat przyszedł ich syn. Chłopiec urodził się z zespołem Downa oraz nadysautonomią, czyli schorzeniami medycznymi, w których "autonomiczny układ nerwowy nie działa prawidłowo, co może objawiać się na wiele sposobów, np. problemami trawiennymi lub trudnościami z zachowaniem określonej pozycji ciała".

Choroba dziecka była dla aktorki potwornym ciosem. Mocno to przeżyła, ale z biegiem czasu udało jej się pogodzić z rzeczywistością. W 2003 roku Laticia i Juan powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Trzy miesiące po narodzinach pierworodnego gwiazda znów zaszła w ciążę i urodziła drugiego syna. Wtedy też podjęła najważniejszą decyzję o porzuceniu kariery i poświęceniu się rodzinie.

Niestety, rodzinna sielanka szybko dobiegła końca. Między Juanem i Laticią przestało się układać, a ona zaczęła podupadać na zdrowiu. W końcu odkryła, że ukochany zdradza ją z inną aktorką.

- Jako kobieta oczywiście płakałam, cierpiałam, nie mogę wam powiedzieć, że to była miła wiadomość. Miałam inną wizję małżeństwa. Mój mąż po prostu zabrał swoje rzeczy w kilka dni po tym, jak razem śmialiśmy się, jedliśmy kolację i spaliśmy w jednym łóżku - mówiła swego czasu w mediach.

W 2008 roku doszło do rozwodu, a wtedy nowa wybranka Juana zaczęła oskarżać Laticię, że tam wzięła z nim ślub wyłącznie dla pieniędzy. Gdy w 2019 roku mężczyzna został aresztowany i oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz pranie brudnych pieniędzy, Laticia oświadczyła publicznie, że nie pozwoli, by synowie odwiedzali go w więzieniu.

Obecnie ikona lat 90. sporadycznie pojawia się na ekranie. Skupia się przede wszystkim na bliskich i synach. Wiedzie spokojne życie, chętnie udzielając się w mediach społecznościowych.
Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Zdumiewające, co pokazała Magda Gessler. Wszystko się nagrało, nie spodziewaliśmy się takiego widoku
2. Kacper Kuszewski nagle zniknął z "TTBZ". Niebywałe, co teraz się z nim dzieje. Wszyscy byli w błędzie
3. Czołowa gwiazda największego hitu walczy ze śmiertelną chorobą. Dramatyczny wpis w sieci. "Czas odpuścić"

Źródło: Plejada, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz serial "M jak miłość"?

Pytanie 1 z 7

Kiedy wyemitowano pierwszy odcinek "M jak miłość"?

Weronika WasiakAutor

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Roksana Węgiel nie przypomina samej siebie. Fani przyrównali ją o uwielbianej gwiazdy

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura wygadał się na temat swojego małżeństwa. Wspomniał o intercyzie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Okropne, jak potraktowali Iwonę z "Sanatorium miłości". Doświadczyła przykrego hejtu

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Michał Szpak wyznał, co działo się z nim po stracie mamy

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Michał Wiśniewski jest niezwykle wspierany przez swoją żonę

Czytaj więcej >
pilne

Życie gwiazd

Nie żyje legendarny Leslie Bricusse. Twórca hitów do filmów o Bondzie

Czytaj więcej >