Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Renata Dancewicz, Agata Młynarska i Paulina Smaszcz z okazji Dnia Kobiet. Tego życzą Polkom
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.03.2023 21:06

Renata Dancewicz, Agata Młynarska i Paulina Smaszcz z okazji Dnia Kobiet. Tego życzą Polkom

Dzień Kobiet
Fot. KAPiF

8 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Kobiet. W krajach takich jak Polska święto to miewa słodko-gorzki smak, a w życzeniach często pojawiają się kwestie społeczne. Widać to też w życzeniach, jakie specjalnie dla Świata Gwiazd sformułowały Renata Dancewicz, Agata Młynarska i Paulina Smaszcz.

Każda z nich podzieliła się osobistym spojrzeniem na to, co w Dzień Kobiet jest dla Polek najważniejsze. Czego życzyła każda z nich?

Tylko u nas: Renata Dancewicz złożyła życzenia na Dzień Kobiet

W listopadzie 2022 roku przeprowadziliśmy z Renatą Dancewicz długi, bardzo szczery wywiad na temat sytuacji kobiet w Polsce. Od kilkunastu lat walczy ona o prawa obywatelskie Polek, biorąc udział w licznych protestach i akcjach społecznych. 

Skutecznego i prawdziwego buntu. Niezgody na bycie człowiekiem drugiej kategorii. Końca rządów panów w sukienkach. Wolności, zdrowia, miłości i wiosny – mówi Dancewicz, kiedy pytamy ją, czego w tym roku życzyłaby Polkom.

Kim był Jakub Majoch? Jego konfliktem z Dodą przed laty żyła cała Polska

Agata Młynarska dla Świata Gwiazd: życzenia na dzień kobiet

Agata Młynarska zawsze aktywnie komentuje ważne, bieżące wydarzenia w kraju i na świecie. W swoich wypowiedziach dużo miejsca poświęca sytuacji kobiet i wszelkich mniejszości. Nie boi się krytykować osób i zdarzeń, które godzą w podstawowe prawa.

Wszystkim Polkom chcę życzyć spokoju i bezpieczeństwa. Życzę nam, Polkom, byśmy były traktowane poważnie, z szacunkiem, z przestrzeganiem praw do decydowania o własnym życiu i własnych wyborach. Życzę nam również mnóstwo zdrowia, pieniędzy i czasu na odpoczynek – przekazała Światowi Gwiazd Młynarska.

Tylko u nas: Paulina Smaszcz na Dzień Kobiet

Paulina Smaszcz zarówno w swoich pasjach, jak i karierze zawodowej, skupia się na realiach kobiet w Polsce. Prowadzi szkolenia, na których uczy ich rozwijać skrzydła. Wiele razy w rozmowach z nami dzieliła się rozważaniami na ten temat. Czego życzy Polkom z okazji dzisiejszego święta?

Samoświadomości i poczucia własnej wartości. Żeby spełniały swoje oczekiwania, a nie innych, którzy często poddają kobiety presji. Żeby inwestowały w edukację formalną (szkoły, studia) i nieformalną (kursy, szkolenia, warsztaty), w kompetencje i doświadczenie, bo to zawsze pomoże im przetrwać, niezależnie od sytuacji prywatnej, czy zawodowej – mówi dziś nam Paulina.

Zobacz zdjęcia:

Dzień Kobiet
Agata Młynarska, fot. KAPiF
Dzień Kobiet
Renata Dancewicz, fot. KAPiF
Dzień Kobiet
Paulina Smaszcz, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama