Rolnicy. Podlasie - zarobki bohaterów Żródło: sreen/youtube.com/Obiektyw Podlaskie24pl, sreen/youtube.com/FOKUS TV

Trudna sytuacja zarobkowa bohaterów „Rolnicy.Podlasie”

13 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Serial „Rolnicy. Podlasie” cały czas zyskuje na popularności. Ostatnio sympatycy formatu interesują się nie tylko życiem i pracą jego bohaterów, ale także ich zarobkami. Okazuje się, że tytułowi rolnicy z Podlasia nie mogą pochwalić się wysokimi dochodami. Dane finansowe z całego regionu, które gromadzi GUS, też nie powalają.

  • Serial „Rolnicy. Podlasie” ma wielu sympatyków
  • Bohaterowie formatu nie otrzymują wysokich wypłat
  • Jak wygląda sytuacja finansowa w całym regionie?

„Rolnicy. Podlasie” to serial, który od niedawna gości na antenie Focus TV. Jednymi z jego głównych bohaterów są Gienek i Andrzej Onopiuk z Plutycz. Na ich przykładzie stacja pokazuje, jak wygląda praca dzisiejszych rolników. Z pewnością nie należy ona do łatwych.

- Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem i w pewnym zakresie weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat wzrostu roślin i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie – czytamy w opisie programu „Rolnicy. Podlasie” na platformie ipla.tv.

„Rolnicy. Podlasie”. Ile zarabiają bohaterowie serialu?

Serial oparty na życiu i pracy podlaskich rolników zyskuje coraz większą grupę sympatyków. Każdy odcinek ogląda prawie milion widzów, a liczba ta ciągle rośnie. Przed telewizorami i w sieci pada wiele pytań. Jednym z nich jest to dotyczące zarobków Gienka i Andrzeja oraz ich towarzyszy.

O finansach Gienka Onopiuka informowaliśmy zaledwie kilka dni temu. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno – przed wprowadzeniem waloryzacji emerytur – najpopularniejszy rolnik w Polsce otrzymywał 1100 zł emerytury miesięcznie. Od marca 2021 roku świadczenie 66-latka powinno zwiększyć się o 60 zł. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Mało znane fakty o śp. Krystynie FeldmanMało znane fakty o śp. Krystynie FeldmanCzytaj dalej

Po nagłośnieniu informacji o skandalicznie niskiej emeryturze Gienka Onopiuka sytuacją finansową na Podlasiu zainteresowali się dziennikarze Super Expressu. Po analizie danych dostarczanych przez Główny Urząd Statystyczny opublikowali krótki raport. Zawarte w nim kwoty nie wyglądają imponująco.

Na początku warto wspomnieć o tym, że na Podlasiu (na dzień 30 czerwca 2020 roku) mieszka blisko 1,2 mln osób. Stopę bezrobocia w regionie szacuje się na 8,1 proc.

- Bezrobotni zarejestrowani – 39,5 tys.; Stopa bezrobocia – 8,1 proc.; Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw – 119,3 tys. – przekazuje SE.

Według danych GUS przeciętne wynagrodzenie brutto dla osób zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw wynosi 4647,02 zł. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku osób tam niezatrudnionych. Szczegółowe dane ostatni raz aktualizowano w 2018 roku.

- 10 proc. najniżej zarabiających pracowników otrzymało miesięczne wynagrodzenie co najwyżej w wysokości 2289,93 zł; 10 proc. najwyżej zarabiających pracowników otrzymało miesięczne wynagrodzenie co najmniej w wysokości 6843,95 zł – czytamy.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Następny artykuł