Maryna z "Janosika" Żródło: Fot. youtube.com/channel/UCfdXu9KIbsYcSiYtREegOlw

Jak dziś wygląda Ewa Lemańska, serialowa Maryna?

13 Marzec 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

“Janosik” to serial, którego żaden Polak nie może nie kojarzyć. Emitowany w 1974 roku szybko stał się ulubioną produkcją widzów, a wraz z nim serialowa Maryna, czyli Ewa Lemańska. Jak wygląda i czym dziś zajmuje się uwielbiana aktorka?

  • "Janosik" był jednym z najpopularniejszych polskich seriali lat 80.
  • Wraz z Markiem Perepeczką stali się najbardziej rozpoznawalnymi aktorami serialu
  • Ewa Lemańska wyemigrowała z Polski
  • Porzuciła aktorstwo na rzecz innego zawodu
  • Czym zajmuje się dzisiaj?

“Janosik” szybko zdobył popularność, stając się niejako symbolem lat 70. XX wieku. Do dziś aktorów przeboju telewizji wspominamy z sentymentem i kojarzymy ich właśnie z tą produkcją.

Serialowa Maryna, gwiazda “Janosika”

“Janosik”, czyli seria o mężnym rozbójniku do dziś wzbudza w nas pozytywne emocje. Na myśl o kultowym serialu wracają wspomnienia, których prawdopodobnie nie jest w stanie zastąpić żadna współczesna produkcja.

Ewa Lemańska odegrała ogromną rolę w promocji “Janosika”. To poza Markiem Perepeczką właśnie ona była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy serialu. Nic dziwnego, bo serialowa Maryna stanowiła jedną z najbarwniejszych postaci produkcji.

Maciej ze Maciej ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" opowiedział o chorobie alkoholowej mamyCzytaj dalej

Maryna nie tylko zachwycała urodą, ale i porywała swoją energią i wdziękiem. To dlatego ta rola przyniosła Ewie Lemańskiej tak dużą popularność. Do tego stopnia, że wiele osób kojarzy aktorkę tylko z tą postacią.

Co słychać u Ewy Lemańskiej?

Ewa Lemańska na początku lat 80. wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Tam została na stałe, jednak nie zajmowała się aktorstwem. W karierze przeszkodziła jej brak znajomości języka.

Ewa Lemańska ukończyła szkołę pielęgniarską i podjęła pracę jako asystentka lekarzy. W USA została na stałe, obecnie jest na emeryturze.

W swoim życiu wiele przeszła. Trzy razy wykryto u niej nowotwór - najpierw był to rak piersi, potem guz mózgu, teraz walczy z czerniakiem.

W związku z pandemią koronawirusa ostatnie miesiące Ewa Lemańska spędziła w domu. W jednym z wywiadów na pytanie czy zamierza kiedyś wrócić do Polski, odpowiedziała:

- Moja ojczyzna kojarzy mi się z grobami: matki, ojca, pierwszego męża Cezarego Kaplińskiego, też aktora. Jestem bardzo związana z synami. Nie mogę ich opuścić…

Ewa Lemańska / Janosik

Fot. Gazeta Trybunalska / YouTube

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: radiozet.pl / viva.pl

Następny artykuł