Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Smutne doniesienia o Barbarze Sołtysik. Gwiazda miała trafić do domu opieki
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 07.08.2022 09:15

Smutne doniesienia o Barbarze Sołtysik. Gwiazda miała trafić do domu opieki

Barbara Sołtysik
Kadr z serialu Barwy szczęścia, prod. TVP

Barbara Sołtysik przez ponad pięć dekad zachwycała telewidzów talentem w kultowych produkcjach. Aktorka, która niedawno obchodziła 80. urodziny, wycofała się z życia publicznego. Media mówią o pogarszającym się stanie zdrowia.

Aktorka po ukończeniu warszawskiej szkoły filmowej początkowo debiutowała na deskach teatrów, a następnie spróbowała swoich sił przed kamerą. Role w kultowych serialach przyniosły jej rozpoznawalność w całym kraju. Niestety z powodu słabnącego zdrowia seniorka wycofała się z życia publicznego. Media donoszą o pogarszającym się stanie zdrowia 80-latki.

Barbara Sołtysik podupada na zdrowiu

Jedną z pierwszych ról, które zapadły w serca telewidzów była postać Teresy Bawolikowej w serialu "Dom". Aktorka przez dwadzieścia lat pojawiła się na ekranach, zyskując rozpoznawalność w całym kraju. Ostatnim telewizyjnym występem artystki była produkcja "Barwy szczęścia", gdzie wcieliła się w rolę Wandy Jeleń-Jarzębskiej.

Barbara Sołtysik pożegnała się z produkcją w 2015 roku z powodu pogorszenia się stanu zdrowia. Teraz media donoszą, że z seniorką jest coraz gorzej. "Życie na gorąco" przekazało, że artystka znajduje się w ośrodku opieki, gdzie pod okiem specjalistów zmaga się z ciężką chorobą. Postępująca dolegliwość wpływa na pamięć aktorki.

Do tej pory rodzina jednak nie potwierdziła tego smutnego scenariusza. 80-latka z pewnością może liczyć na bliskich w sędziwych latach.

Barbara Sołtysik przez 33 lata była żoną znanego artysty

Aktorka podczas nauki w warszawskiej Akademii Teatralnej trafiła pod opiekę znanego i szanowanego artysty, Jana Englerta. Początkowo między tym dwojgiem nie było nawet przyjacielskich relacji, jednak prawdziwe uczucia wybuchły niespodziewanie.

Do ślubu doszło już na drugim roku studiów Barbary Sołtysik. Skromna uroczystość zaskoczyły bliskich aktorów, którzy nie zostali na nią zaproszeni.

Była to jednak skromna, studencka uroczystość, nie mieli obrączek, nie było też morza kwiatów ani hucznego wesela. Wręcz przeciwnie — na ślubie zabrakło nawet rodziców państwa młodych, którzy nic nie wiedzieli o tej uroczystości — pisano w "Plejadzie".

Kariera Jana Englerta nabierała tempa, a Barbara Sołtysik została w domu, by opiekować się trójką ich dzieci, synem oraz bliźniaczkami. Z czasem małżeństwo zauważyło, że oprócz zawodowej pasji łączy ich coraz mniej. Po ponad trzech dekadach uczucie nie przetrwało.

Niestety poza teatrem mieliśmy zupełnie inne zainteresowania. I inne wartości. On chciał być zawsze ceniony, a ja – lubiana. I udało się nam. Ja mam mnóstwo przyjaciół, on był świetnym rektorem Szkoły Teatralnej w Warszawie, a teraz doskonale zarządza Teatrem Narodowym. Nasze drogi się jednak rozeszły — mówiła Barbara Sołtysik w jednym z wywiadów.

Barbara Sołtysik
fot.Unknown author, Polski tygodnik telewizyjno-filmowy „Ekran”, nr 43 (811) z 22 października 1972, okładka., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81427656
Barbara Sołtysik
Kadr z serialu Barwy szczęścia, prod. TVP

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Co za wiadomość, Roznerski pokazał zdjęcie z noworodkiem. Komentarz nie zostawił wątpliwości

  2. Tata Sary James przekazał ważną wiadomość, chodzi o półfinał Mam Talent. Decyzja zapadła

  3. Aktorka znana z największego hitu zgoliła włosy, jest nie do poznania. Na jaw wyszedł zdumiewający powód Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Se.pl; Viva.pl