Swiatgwiazd.pl
Kadr z serialu Barwy szczęścia, prod. TVP

Kadr z serialu Barwy szczęścia, prod. TVP

Smutne doniesienia o Barbarze Sołtysik. Gwiazda miała trafić do domu opieki

7 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

Barbara Sołtysik przez ponad pięć dekad zachwycała telewidzów talentem w kultowych produkcjach. Aktorka, która niedawno obchodziła 80. urodziny, wycofała się z życia publicznego. Media mówią o pogarszającym się stanie zdrowia.

Aktorka po ukończeniu warszawskiej szkoły filmowej początkowo debiutowała na deskach teatrów, a następnie spróbowała swoich sił przed kamerą. Role w kultowych serialach przyniosły jej rozpoznawalność w całym kraju. Niestety z powodu słabnącego zdrowia seniorka wycofała się z życia publicznego. Media donoszą o pogarszającym się stanie zdrowia 80-latki.

Barbara Sołtysik podupada na zdrowiu

Jedną z pierwszych ról, które zapadły w serca telewidzów była postać Teresy Bawolikowej w serialu "Dom". Aktorka przez dwadzieścia lat pojawiła się na ekranach, zyskując rozpoznawalność w całym kraju. Ostatnim telewizyjnym występem artystki była produkcja "Barwy szczęścia", gdzie wcieliła się w rolę Wandy Jeleń-Jarzębskiej.

Barbara Sołtysik pożegnała się z produkcją w 2015 roku z powodu pogorszenia się stanu zdrowia. Teraz media donoszą, że z seniorką jest coraz gorzej. "Życie na gorąco" przekazało, że artystka znajduje się w ośrodku opieki, gdzie pod okiem specjalistów zmaga się z ciężką chorobą. Postępująca dolegliwość wpływa na pamięć aktorki.

Do tej pory rodzina jednak nie potwierdziła tego smutnego scenariusza. 80-latka z pewnością może liczyć na bliskich w sędziwych latach.

Barbara Kurdej-Szatan EA

Barbara Kurdej-Szatan zalała się łzami podczas Pol'and'Rock Festival. Wszystko przez jedno pytanie

CZYTAJ DALEJ

Barbara Sołtysik przez 33 lata była żoną znanego artysty

Aktorka podczas nauki w warszawskiej Akademii Teatralnej trafiła pod opiekę znanego i szanowanego artysty, Jana Englerta. Początkowo między tym dwojgiem nie było nawet przyjacielskich relacji, jednak prawdziwe uczucia wybuchły niespodziewanie.

Do ślubu doszło już na drugim roku studiów Barbary Sołtysik. Skromna uroczystość zaskoczyły bliskich aktorów, którzy nie zostali na nią zaproszeni.

Była to jednak skromna, studencka uroczystość, nie mieli obrączek, nie było też morza kwiatów ani hucznego wesela. Wręcz przeciwnie — na ślubie zabrakło nawet rodziców państwa młodych, którzy nic nie wiedzieli o tej uroczystości — pisano w "Plejadzie".

Kariera Jana Englerta nabierała tempa, a Barbara Sołtysik została w domu, by opiekować się trójką ich dzieci, synem oraz bliźniaczkami. Z czasem małżeństwo zauważyło, że oprócz zawodowej pasji łączy ich coraz mniej. Po ponad trzech dekadach uczucie nie przetrwało.

Niestety poza teatrem mieliśmy zupełnie inne zainteresowania. I inne wartości. On chciał być zawsze ceniony, a ja – lubiana. I udało się nam. Ja mam mnóstwo przyjaciół, on był świetnym rektorem Szkoły Teatralnej w Warszawie, a teraz doskonale zarządza Teatrem Narodowym. Nasze drogi się jednak rozeszły — mówiła Barbara Sołtysik w jednym z wywiadów.

Barbara Sołtysik

fot.Unknown author, Polski tygodnik telewizyjno-filmowy „Ekran”, nr 43 (811) z 22 października 1972, okładka., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81427656

Barbara Sołtysik

Kadr z serialu Barwy szczęścia, prod. TVP

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Co za wiadomość, Roznerski pokazał zdjęcie z noworodkiem. Komentarz nie zostawił wątpliwości

  2. Tata Sary James przekazał ważną wiadomość, chodzi o półfinał Mam Talent. Decyzja zapadła

  3. Aktorka znana z największego hitu zgoliła włosy, jest nie do poznania. Na jaw wyszedł zdumiewający powód

    Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Co wiesz o związkach polskich gwiazd? Test wiedzy na temat znanych małżeństw

Pytanie 1 z 7

Ewa Ku­ry­ło i Piotr Prę­gow­ski tworzą jedno z najdłuższych małżeństw polskiego show-biznesu. Ile czasu trwa ich związek?

Artur i Beata Barciś, Cezary i Katarzyna Żak, fot. TRICOLORS/East News

Tym parom udało się uniknąć rozwodu, są ze sobą od lat. Numer 7 to prawdziwi rekordziści

W świecie show-biznesu rozstania i rozwody to popularny temat. Wiele gwiazd ma na swoim koncie głośny rozpad związku, a niektórzy doczekali się ich aż kilku. Niemniej jednak nie tyczy się to wszystkich. Zarówno wśród polskich jak i zagranicznych par są małżeństwa, które szczęśliwie żyją ze sobą od lat. Oto galeria wieloletnich małżeństw.

Zobacz galerię >

Źródło: Se.pl; Viva.pl

Weronika ChmielewskaAutor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. youtube.com/Andziaks

Życie Gwiazd

Andziaks i Luka kupili dom. Pokazali wnętrza imponującej posiadłości

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/East News

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wściekła się na internautę. Padło pytanie o córkę

Czytaj więcej >
fot. Pawel Wodzynski/East News

Życie Gwiazd

Powstanie film o Małgorzacie Rozenek? Już wie, kto mógłby ją zagrać. To wielka gwiazda Hollywood

Czytaj więcej >
fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Życie Gwiazd

TVN zabiera głos po wywiadzie z Piotrem Kraśką. W ostatniej chwili zmieniono scenariusz

Czytaj więcej >
fot. youtube.com/Kanał Sportowy

Życie Gwiazd

Wyszło na jaw, ile na "Ranczu" zarobił Cezary Żak. Za rolę wójta i księdza zgarnął fortunę

Czytaj więcej >
Ola Żebrowska

Życie Gwiazd

Gwiazdy w teatrze. Ola Żebrowska w futrzastym obuwiu, Szyc z żoną, cukierkowa Edyta Pazura

Czytaj więcej >