Swiatgwiazd.pl > Andrzej Chyra

Andrzej Chyra

__Andrzej Chyra__ to polski aktor oraz reżyser filmowy. Produkcje, które przyniosły mu największą rozpoznawalność to m.in.: "Pieniądze to nie wszystko", "Samotność w sieci", "Sponsoring", "Kamienie na szaniec", czy "Śniegu już nigdy nie będzie". W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej, a siedem lat póżniej również Wydział Reżyserii. Oprócz występów w filmach angażuje się również w spektakle teatralne, od 2008 roku współpracuje z warszawskim Nowym Teatrem. Był mężem aktorki i reżyserki castingowej, Marty Kownackiej. Następnie głośno w mediach było o jego romansie z aktorką, Magdaleną Cielecką. Ze związku z Pauliną Jaroszewic doczekał się w 2015 roku pierwszego dziecka, syna. Aktor urodził się 27 sierpnia 1964 roku w Gryfowie Śląskim. Ma 176 cm wzrostu, krótkie blond włosy oraz niebieski kolor oczu.

Andrzej Chyra
27.04.2023 22:32 Nowy polski serial "Sortownia" wywoła u widzów skrajne emocje. Kiedy premiera i kogo zobaczymy w obsadzie?

“Sortownia” to nowy wstrząsający serial czerpiący pełnymi garściami z konwencji thrilleru. Gwiazdorska obsada, w której prym wiedzie Andrzej Chyra z pewnością przyciągnie przed telewizory mnóstwo widzów. Twórcy zapowiadają swoją produkcję jako trzymającą w napięciu do ostatnich momentów. Akcja, osadzona w jednym z warszawskich szpitalnych oddziałów ratunkowych, ma wciągnąć widza w wir zaskakujących zwrotów akcji. 

Andrzej Chyra
30.01.2023 14:53 Wywiad Andrzeja Chyry przerwał jego syn. "Rodzinne nieporozumienie"

Andrzej Chyra to aktor i reżyser, znany z takich produkcji jak "Katyń", "Obietnica" czy "Wesele". Dzisiaj pojawił się w programie na żywo "Wstajesz i wiesz" na kanale TVN24, niestety jego wywiad został zakłócony przez jego syna. W programie na żywo Chyra opowiadał o tegorocznej licytacji, którą wystawił dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Całą uwagę jednak zyskał jego syn, który podzielił się z widzami szokującym wyznaniem.

Aleksandra Konieczna / Andrzej Chyra EA
02.09.2022 16:11 Aleksandra Konieczna reaguje na skandaliczne słowa Andrzeja Chyry. "Wstydzę się za Ciebie"

Andrzej Chyra zachował się skandalicznie podczas wydarzenia Campusu Polska Przyszłości. Aktor, biorący udział w panelu o zaangażowaniu artystów w sprawy społeczne, zareagował furią na jedno z pytań. Teraz Aleksandra Konieczna, wykładowczyni Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, skomentowała ostro jego zachowanie.Konieczna aktywnie wspierała osoby studiujące w szkole filmowej po potężnej aferze przemocowej, której echa rozlały się na całą Polskę. Teraz postanowiła odnieść się do sytuacji, w której jej kolega po fachu, krzycząc, nazwał kampanie antyprzemocowymi w teatrze "chorymi".

Andrzej Chyra EA
24.08.2022 15:33 Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka przed laty tworzyli parę. Zapoznała ich pierwsza żona aktora

O romansie aktorskiego duetu swego czasu rozpisywały się polskie media. Mało osób jednak wiedziało, że Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka poznali się w niespodziewanych okolicznościach. Inicjatorką spotkania była pierwsza żona gwiazdora.Media z zapartym tchem rozpisywały się na temat związku pomiędzy gwiazdami kina. Tym bardziej że Andrzej Chyra, w chwili, w której poznał Magdalenę Cielecką, wciąż pozostawał w małżeńskim związku. Do pierwszego spotkania doszło w zaskakujących okolicznościach.