Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz

__Beata Tyszkiewicz__ Polska aktorka filmowa i telewizyjna, urodzona 14 sierpnia 1938 w Wilanowie. Uznawana za "pierwszą damę polskiego filmu" zadebiutowała w 1957 roku, jako Klara w "Zemście" w reż. Antoniego Bohdziewicza. Znana także z roli księzniczki Elżbiety w "Popiołach" (reż. Andrzej Wajda), Stefanii Holszańskiej w "Nocach i dniach"(reż. J. Antczak), czy Izabeli Łęckiej w "Lalce"(reż. W.J. Has). Z Andrzejem Wajdą współpracowała wielokrotnie, w 1967 wzięli ślub. Gwiazda trzykrotnie brała ślub. Była żoną Witolda Orzechowskiego oraz Jacka Padlewskiego. Ogromną popularność przyniosła jej także rola jurorki w "Tańcu z gwiazdami". Niestety, 1 maju 2017 przeszła rozległy zawał mięśnia sercowego. Niedługo potem wycofała się z mediów. Ma dwie córki: Karolinę (z Wajdą) i Wiktorię (z Padlewskim). Kolor oczu: niebieskie, Kolor włosłów: siwe

Iwona Pavlović, fot. KAPiF
25.03.2024 15:48 Zapytaliśmy Iwonę Pavlović o Zbigniewa Wodeckiego i Beatę Tyszkiewicz. Takiej odpowiedzi się nie spodziewaliśmy

W historii polskiej edycji “Tańca z gwiazdami” w ławie jurorskiej zasiadali legendarni polscy artyści: Zbigniew Wodecki i Beata Tyszkiewicz. Iwona Pavlović powróciła wspomnieniami do ich towarzystwa w programie i wyznała, czy za nimi tęskni. Jej słowa mogą być zaskoczeniem.

Beata Tyszkiewicz, fot. KAPiF
05.02.2024 14:45 Poruszające słowa Beaty Tyszkiewicz na temat zdrowia. Gwiazda przerwała milczenie

Beata Tyszkiewicz po zawale serca zdecydowała się wycofać z życia publicznego. Dziś mieszka w swoim mieszkaniu w Warszawie, nie pojawia się na eventach i nie udziela wywiadów. Nieoczekiwanie przerwała jednak milczenie i zabrała głos w sprawie swojego stanu zdrowia.

Beata Tyszkiewicz
21.12.2023 08:24 Smutne wieści o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. Przyjaciele aktorki już niczego nie ukrywają

Beata Tyszkiewicz jest doskonale znana przez całe pokolenia dzięki swoim aktorskim projektom, a także programom telewizyjnym. Niestety od kilku lat legenda show-biznesu nie opuszcza swojego mieszkania. Jaki jest powód tak ostatecznej decyzji? Nawet przyjaciele nie mogą jej odwiedzić. Przekazali smutne wieści. 

Beata Tyszkiewicz
19.12.2023 19:02 Niepokojące wieści nt. stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz. Gwiazda przerwała milczenie gorzkim komentarzem

Beata Tyszkiewicz zakończyła karierę po tym, jak kilka lat temu przeszła zawał. Teraz jej przyjaciele ze świata filmu podzielili się nowymi, bardzo niepokojącymi doniesieniami na temat jej zdrowia. A co mówi na temat swojego stanu sama aktorka?

Beata Tyszkiewicz nowy film
07.11.2023 15:08 TYLKO U NAS: Beata Tyszkiewicz po latach przerwy wraca w nowym filmie. Już sam tytuł wywołuje ciarki

Beata Tyszkiewicz wraca do świata filmu. Aktorka jakiś czas temu odsunęła się z branży, a fani już mocno za nią zatęsknili. Dotarliśmy do fantastycznych informacji na jej temat. 

Ania Przybylska, Beata Tyszkiewicz
25.09.2023 14:11 Beata Tyszkiewicz usłyszała taką samą diagnozę co Ania Przybylska. Jak zareagowała na wiadomość o nowotworze?

Beata Tyszkiewicz od kilku lat zupełnie nie pojawia się publicznie. Z powodu problemów zdrowotnych gwiazda przestała występować przed kamerami czy udzielać wywiadów. Zaskakujące jak zareagowała na wieść o nowotworze. Z tą samą chorobą mierzyła się Ania Przybylska.

Beata Tyszkiewicz
30.03.2023 16:09 Stan Beaty Tyszkiewicz się pogarsza? Karolina Wajda komentuje doniesienia o stanie zdrowia matki

Beata Tyszkiewicz sześć lat temu zdecydowała się zniknąć z życia publicznego ze względu na swoje zdrowie. Media donoszą, że gwiazda ekranu czuje się coraz gorzej. Czy to jednak na pewno prawda? Głos zabrała córka artystki, Karolina Wajda. Aktorka doczekała się dwóch córek, które pozostają z nią w stałym kontakcie. Najbliższą Wielkanoc gwiazda spędzi ze starszą z nich, będącą owocem jej małżeństwa z reżyserem Andrzejem Wajdą. 

Beata Tyszkiewicz
18.02.2023 13:01 Beata Tyszkiewicz w młodości zakochała się w żonatym mężczyźnie. "Musiałam kogoś pokochać"

Beata Tyszkiewicz uznawana jest za pierwszą damę polskiego kina. Swoją karierę rozpoczęła w latach 60., a podczas jednego z pierwszych angażów na planie filmowym poznała Stanisława Mikulskiego. Relacja Beaty i Stanisława przez wiele lat owiana była tajemnicą. Mimo wielu wywiadów, spekulacji i pytań, wciąż wiadomo było niewiele. Po latach oboje wspominali o sobie w książkach.

Beata Tyszkiewicz
22.12.2022 13:10 Tak będą wyglądały święta Beaty Tyszkiewicz. Przy stole zabraknie kilku najważniejszych osób

Beata Tyszkiewicz kilka lat temu wycofała się z życia publicznego ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Od tego momentu znajduję pod opieką córki, która pomaga jej w świątecznych przygotowaniach. Niestety przy wigilijnym stole zabraknie części rodziny.Czas oczekiwania na Boże Narodzenie w domu słynnej aktorki przebywa w mieszanej atmosferze. Podczas uroczystego spotkania wśród grona zabraknie bliskiej osoby. Mimo to Beata Tyszkiewicz z pomocą córki chce wprowadzić świąteczny klimat.

Beata Tyszkiewicz EA
25.11.2022 14:03 Beata Tyszkiewicz ma córkę z Andrzejem Wajdą, ale to z młodszą łączy ją wyjątkowa wieź. "Miłość bezwarunkowa"

Beata Tyszkiewicz ma na koncie trzy zakończone małżeństwa i kilka głośnych romansów. Owocem dwóch z tych związków są dwie córki: Karolina i Wiktoria. Aktorka ma bardzo dobre relacje z obiema, ale z jedną z nich łączy ją wyjątkowa więź.Kiedy gwiazda była w związku z Andrzejem Wajdą, parze urodziła się Karolina. Wiktoria, która przyszła na świat w 1977 roku, jest córką architekta Jacka Padlewskiego, trzeciego męża swojej matki.

Beata Tyszkiewicz
07.08.2022 10:23 Córka przekazała informacje o Beacie Tyszkiewicz. Wiadomo, jak się czuje

Beata Tyszkiewicz swego czasu oczarowywała widzów przed ekranem elegancją i szykiem. Obecnie córka aktorki przekazała, że nie chce ona wracać do życia publicznego. Gwiazda chce, by media zapamiętały jedynie jej dawny wizerunek.Liczne role telewizyjne i filmowe zapewniły jej miano "pierwszej damy polskiego filmu". Beata Tyszkiewicz wielokrotnie wcielała się w postacie pełne arystokratycznego wdzięku oraz elegancji. Urok na ekranie potrafiła przenieść również poza niego, czym zachwycała widzów. Brak artysty w mediach tłumaczy najstarsza córka, Karolina.

Beata Tyszkiewicz
30.07.2022 19:25 Beata Tyszkiewicz trzykrotnie brała rozwód. Mało kto wie, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko

Beata Tyszkiewicz ma za sobą długą i imponującą karierę, jednak równie interesująca jest historia jej życiowych miłości. Wkrótce artystka skończy 84 lata, a przez ponad pół wieku zachwycała na scenie i ekranie. Mimo to niewiele osób potrafi wymienić jej pełne imię i nazwisko. Młodsi widzowie poznali ją, jako dostojną jurorkę "Tańca z gwiazdami", która nieustannie wymieniała kąśliwe uwagi z Iwoną Pavlović. Jednak dla całych pokoleń Beata Tyszkiewicz pozostaje prawdziwą ikoną. Choć artystka kilka lat temu zniknęła z mediów, dla wielu osób wciąż pozostaje pierwszą damą polskiej sceny — zarówno teatralnej, jak i filmowej. Tymczasem niewiele osób zna pełne nazwisko legendy. Nie wszyscy także znają historię jej wielkich miłości. Gwiazda trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu i trzykrotnie... brała rozwód.

TYSZKIEWICZ EA
24.02.2022 01:00 Beata Tyszkiewicz nie będzie walczyć dłużej z urzędnikami. Kwestia mieszkania została rozwiązana

Beata Tyszkiewicz boryka się od lat z problemami zdrowotnymi. Aby ułatwić jej te ciężkie chwile, córka pragnęła zamieszkać z mamą w celu pomocy w codziennym życiu. Niestety urzędnicy nie wyrazili na to zgody. W obliczu zaistniałej sytuacji kobiety postanowiły z ogromnym rozgoryczeniem, pogodzić się z tym, że należy zrealizować inny plan.

Tyszkiewicz EA
15.02.2022 01:00 Beata Tyszkiewicz nie może mieszkać z córką. Urzędnicy powołują się na wątpliwy przepis?

Od jakiegoś czasu Beata Tyszkiewicz nie bierze już udziału w życiu show-biznesu i nie pokazuje się publicznie. Wynika to głównie z jej stanu zdrowia. Jej córka, Karolina Wajda, chciała się do niej wprowadzić, by pomagać jej w codziennych obowiązkach, ale okazuje się, że nie może tego zrobić.Co w takim razie stoi na przeszkodzie? Okazuje się, że chodzi o urzędników oraz rzekomo nieistniejące już przepisy, na które wciąż się powołują.

Beata Tyszkiewicz
10.02.2022 01:00 Córka Beaty Tyszkiewicz nie może wprowadzić się do mamy. Powodem jest obowiązujące prawo

Beata Tyszkiewicz z powodu problemu ze zdrowiem potrzebuje wsparcia najbliższych. Prawo jednak nie pozwala córce aktorki wprowadzić się do mieszkania mamy.Miłośnicy polskiej kinematografii okrzyknęli swego czasu Beatę Tyszkiewicz pierwszą damą polskiego kina. Aktorka wystąpiła w ponad 100 produkcjach, które zachwycały telewidzów. Artystka z powodu swojej urody często grywała kobiety szlachetnie urodzone o doskonałych manierach. Swoją wersją Izabeli Łęckiej w ekranizacji Lalki z 1968 roku rozkochała w sobie większość męskiej widowni.Beata Tyszkiewicz od kilku lat nie pojawia się na ekranach, czym zasmuciła wielu swoich wielbicieli. Powodem usunięcia się artystki ze sceny publicznej były kłopoty zdrowotne.

tyszkiewicz
18.11.2021 01:00 Córka Beaty Tyszkiewicz przekazała informacje nt. zdrowia mamy

Beata Tyszkiewicz to jedna z najwybitniejszych aktorek w historii polskiej filmografii. W końcowych latach swojej kariery mogła być bardziej kojarzona z roli jurorki w Tańcu z Gwiazdami. Co dzieje się z nią teraz?Kilka lat temu Beata Tyszkiewicz zniknęła bowiem z nagłówków gazet i telewizyjnych programów. Nie pozwalał jej na to stan zdrowia. Jak trzyma się obecnie?

beata-tyszkiewicz
16.08.2021 02:00 Beata Tyszkiewicz przez wiele lat rzadko mówiła o swoim bracie. Jak wygląda ich relacja?

Beata Tyszkiewicz należy do grona aktorek, które często opowiadają o swoim życiu prywatnym. Okazuje się jednak, że przez wiele lat pewne historie trzymała tylko dla siebie. Wszystko zmieniło się, kiedy dziesięć lat temu została zauważona u boku tajemniczego mężczyzny. Był to jej brat, z którym artystka do dziś jest mocno związana. Kim jest Krzysztof Tyszkiewicz i jak wygląda jego relacja ze starszą siostrą?Beata Tyszkiewicz jest polską aktorką nazywaną „pierwszą damą polskiego kina”Artystka ma brata, o którym przez wiele lat niewiele mówiłaKrzysztof Tyszkiewicz mieszka na stałe w Niemczech, gdzie realizuje się zawodowoBeaty Tyszkiewicz nikomu nie trzeba przedstawiać. Aktorka określana mianem „pierwszej damy polskiego kina” od lat nie znika z małego i dużego ekranu. Dziś na swoim koncie ma ponad sto dwadzieścia ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Widzowie doskonale pamiętają ją także z tanecznego show „Taniec z Gwiazdami”, gdzie przez wiele lat pełniła rolę jurorki. Beata Tyszkiewicz chętnie dzieli się też ciekawostkami ze swojego życia prywatnego. Tajemnicą nie jest bowiem, że trzy razy stawała na ślubnym kobiercu i powitała na świecie dwie córki. Kiedy w 2011 roku została zauważona w towarzystwie tajemniczego mężczyzny, zaczęto spekulować, że jej serce znów może być zajęte. Nic bardziej mylnego – szybko okazało się, że artystka została zauważona u boku... swojego brata!Pozostała część artykułu pod materiałem wideo: