Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Beata Tyszkiewicz nie może mieszkać z córką. Urzędnicy powołują się na wątpliwy przepis?
Michał Fitz
Michał Fitz 15.02.2022 01:00

Beata Tyszkiewicz nie może mieszkać z córką. Urzędnicy powołują się na wątpliwy przepis?

Tyszkiewicz EA
TRICOLORS/East News

Od jakiegoś czasu Beata Tyszkiewicz nie bierze już udziału w życiu show-biznesu i nie pokazuje się publicznie. Wynika to głównie z jej stanu zdrowia. Jej córka, Karolina Wajda, chciała się do niej wprowadzić, by pomagać jej w codziennych obowiązkach, ale okazuje się, że nie może tego zrobić.

Co w takim razie stoi na przeszkodzie? Okazuje się, że chodzi o urzędników oraz rzekomo nieistniejące już przepisy, na które wciąż się powołują.

Beata Tyszkiewicz nie może zamieszkać z córką?

Dlaczego Beata Tyszkiewicz tak po prostu nie może wprowadzić córki do swojego mieszkania? Problem w tym, że ono do końca nie jest jej. Jest to bowiem lokal komunalny, którego współwłaścicielem jest warszawska dzielnica Śródmieście. Wobec tego aktorka wystosowała do urzędu pismo, w którym zapytała się o to, czy córka może się do niej wprowadzić. Zaznaczyła przy tym, że nie chodzi jej tu o żadne zmiany w kwestii własności lokalu.

O dziwo otrzymała odmowę od urzędników, którzy powołali się na jeden z przepisów, który, z tego co powiedziała Karolina Wajda Faktowi, już nie istnieje. Córka aktorki jest tym stanem rzeczy bardzo zawiedziona, bo to znów skomplikowało sprawę opieki nad jej mamą.

Niewykluczone jednak, że sytuacja rozwinie się po ich myśli. Wspomniane wyżej źródło skontaktowało się z urzędem i zapytało, dlaczego zgoda nie została udzielona. Jak się okazuje, musiało zajść jakieś nieporozumienie, gdyż rzeczniczka odpowiedziała, że na pomieszkiwanie i opiekę nad starszym rodzicem w ogóle nie potrzeba odgórnej zgody. Wychodzi więc na to, że Beata Tyszkiewicz już teraz mogłaby ugościć swoją córkę.

Dlaczego Beata Tyszkiewicz wymaga opieki?

Nieobecność aktorki w show-biznesie wynika z tego, że w 2017 roku przeżyła rozległy zawał mięśnia sercowego. Po tym nie wróciła już do pełni sprawności i wyszła z założenia, że wobec tego nie chce pojawiać się już w telewizji. Uważała, że celebryci powinni pokazywać się z nieskazitelnej strony, a ona nie mogła już tego robić, więc wycofała się z życia publicznego.

Jak jednak twierdzi jej córka, jest w doskonałej kondycji psychicznej. Miewa natomiast problemy z wykonywaniem codziennych obowiązków, dlatego obecność Karoliny mogłaby się okazać dla niej wielkim odciążeniem. Sama bowiem nie chce wyprowadzić się do niej na wieś, bo jest za bardzo przywiązana do śródmiejskiego mieszkania.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nagłe oświadczenie Elżbiety II. Królowa podjęła niesłychaną decyzję

  2. Niewielu wie, kim jest żona Dawida Kubackiego. Trudno uwierzyć, gdzie pracowała

  3. Widzowie TVN-u nie uwierzą własnym oczom. Na ekranie zadebiutuje była gwiazda TVP, właśnie potwierdzono

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].