Tomasz Kammel w szczerym wyznaniu o depresji. Kazali mu ukrywać chorobę
Tomasz Kammel jest jednym z najbardziej charyzmatycznych prezenterów telewizyjnych w polskim show-biznesie. W prowadzonych programach zawsze kipi uśmiechem i dobrą energią. Prywatnie zmagał się jednak z dużymi problemami.
W Światowy Dzień Walki z Depresją wiele gwiazd otwiera się na temat swojego zdrowia psychicznego. Okazuje się, że często ci, których kojarzymy jako największe gwiazdy telewizji, poza kamerą borykają się z poważnymi problemami.
Tomasz Kammel o depresji
Prezenter jest aktywny nie tylko w telewizji, ale również w internecie, gdzie z chęcią komunikuje się ze swoimi obserwatorami. Niedawno podzielił się z nimi wyznaniem, na temat swojej walki z depresją. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak częstym przypadkiem jest ta choroba.
— Trzeba walczyć nie tylko z samą depresją, ale i z nieświadomością, że choć tak niebezpieczna, może być skutecznie leczona — napisał w jednej z relacji.
Znajomy Mateusza Murańskiego napisał list. Opowiedział, co 29-latek zrobił krótko przed śmierciąTomasz Kammel nie mógł głośno mówić o chorobie
Prezenter otworzył się przed internautami na temat własnego doświadczenia z depresją. W przeszłości mierzył się z cięższymi momentami, jednak ze względu na wykonywany zawód często słyszał, by "przemilczeć" to, co dzieje się w jego głowie.
— Miałem w życiu trudne momenty. Były sytuacje graniczne. Lata temu doradcy od wizerunku mówili mi, żebym się nigdy do tego nie przyznawał. Żebym nikomu nie mówił o wizytach u psychologa, o wsparciu farmakologicznym. Te czasy już dawno minęły — wspominał.
Na szczęście Tomasz Kammel mógł liczyć na pomoc specjalistów oraz bliskich. Obecnie o podobne wsparcie prosi również swoich obserwatorów.
Tomasz Kammel apeluje do internautów
Obecnie depresja dotyka coraz więcej osób, również w młodym wieku. Prezenter w relacji zwrócił się do obserwatorów z prośbą o kontrolowanie własnego samopoczucie oraz osób z bliskiego otoczenia. Wystarczą drobne gesty, by okazać wsparcie.
— O depresji trzeba mówić otwarcie tak jak o swoich trudnych doświadczeniach. Dlatego wspierajcie, gadajcie, przekonujcie, by się leczyć i nie odpuszczać. Ludzie potrzebują pomocy. Każdy z nas może ją nieść, choćby słowem, bo jak wiadomo, słowa mają moc — pisał Tomasz Kammel.
Jeśli znajdujesz się w kryzysie zdrowia psychicznego, potrzebujesz pomocy lub masz myśli samobójcze, nie wahaj się skorzystać z numerów pomocowych:
– 800 70 22 22 – centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego,
– 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży,
– 116 123 – kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych,
– 22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych,
– 800 120 002 – Niebieska Linia, ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie,
– 112 – w razie bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.
Zobacz zdjęcia:
Zapraszamy na naszego Instagrama
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.