Roksana Węgiel Żródło: East News / Jan Bielecki

TVP nie spodobał się makijaż Roksany Węgiel w "Dance Dance Dance". Występ zostanie ocenzurowany

29 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Nowa edycja programu "Dance Dance Dance" budzi wiele emocji. Niedawno wiele kontrowersji wywołały surowe opinie Augustina Egurroli o występach uczestników. Tym razem TVP ma poważne zastrzeżenia co do charakteryzacji Roksany Węgiel w czasie jednego z tańców.

  • W nadchodzącym 7. odcinku Dance Dance Dance Roksana ma zatańczyć do teledysku Sii The Greatest.
  • Po nagraniach stacja TVP zorientowała się, że piosenka ta jest dedykowana osobom LGBT, a co więcej, makijaż Roksany bezpośrednio nawiązuje do tęczy symbolizującej społeczność LGBT.
  • TVP zdecydowała się ocenzurować występ młodej wokalistki.

Niedawno w jednym z odcinków Dance Dance Dance występ Roksany Węgiel nie spodobał się Augustinowi Egurroli, który nazwał jej taniec szkolnym. Tym razem zarzut co do występu młodej wokalistki miała sama stacja TVP.

Afera w Dance Dance Dance: chodzi o charakteryzację Roksany Węgiel

W nadchodzącym 7. odcinku tanecznego show Roksana ma zatańczyć do teledysku Sii The Greatest. Jak się okazuje, już po nagraniach TVP zorientowała się, że piosenka ta jest dedykowana osobom LGBT, a dokładnie ofiarom zamachu w gejowskim klubie w Orlando.

Co więcej, Roksana w czasie występu ma na twarzy namalowane kolorowe paski, nawiązujące do tęczy symbolizującej społeczność LGBT. Jej makijaż nie spodobał się władzom stacji.

Jak donosi Pudelek, produkcja show poczyniła kroki, które mają ocenzurować niefortunną stylizację wokalistki. Osoby pracujące przy programie miały dostać instrukcje, jak wybrnąć z zaistniałej sytuacji.

Rafał Brzozowski rozstał się z narzeczoną. Teraz muzyk spędzi majówkę z Edytą Górniak?Rafał Brzozowski rozstał się z narzeczoną. Teraz muzyk spędzi majówkę z Edytą Górniak?Czytaj dalej

Rzekomo pracownicy dostali polecenie, by komputerowo usunąć paski z twarzy Roksany lub zmienić ich kolorystykę na szarą. Pudelek skontaktował się z rzecznikiem TVP z prośbą o komentarz w sprawie.

Jak się okazuje, produkcja uznała, że stylizacja Roksany mogłaby niepotrzebnie wywołać burzę medialną.

TVP o charakteryzacji Roksany Węgiel

Jak podało Centrum Informacji Telewizji Publicznej, program Dance Dance Dance jest audycją o charakterze rozrywkowym, gdzie nie może być miejsca na pokazywanie symboli związanych z żadną ideologią.

- Przedstawiciele TVP oraz firmy Rochstar - producenta wykonawczego - uznali, żestylizacja Roksany mogłaby wywołać niepotrzebną dla nieletniej osoby burzę medialną - brzmiała odpowiedź.

Takie samo stanowisko zajęła również wspomniana firma Rochstar, która w swojej wypowiedzi podkreśliła, że nie należy włączać szczególnie młodych uczestników show w spory światopoglądowe. Tym samym uznała decyzję TVP o usunięciu kolorowego makijażu Roksany Węgiel za jak najbardziej stosowną i uzasadnioną.

A jakie jest Wasze zdanie w sprawie? Czy również uważacie, że produkcja programu podjęła słuszną decyzję?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pudelek.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł