Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Urodziła, gdy miała 60 lat. W końcu mówi prawdę o ojcu dzieci. Aktorka "M jak Miłość" przerwała milczenie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 03.02.2024 14:13

Urodziła, gdy miała 60 lat. W końcu mówi prawdę o ojcu dzieci. Aktorka "M jak Miłość" przerwała milczenie

Kim jest ojciec dzieci Barbary Sienkiewicz?
Barbara Sienkieiwcz, fot. kadr "DDTVN"/"PnŚ"

Barbara Sienkiewicz to aktorka, której jednak największą rozpoznawalność przyniosło późne macierzyństwo. Artystka miała 60 lat, gdy na świecie pojawiły się bliźnięta. Dziś wyjawia prawdę o ojcu dzieci.

Ciąża Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz przez lata odgrywała role telewizyjne i teatralne. Widzowie mogą kojarzyć ją z epizodycznych ról w takich produkcjach jak: “Klan”, “M jak miłość” czy “Na Wspólnej”. W 2015 roku jej rozpoznawalność wzrosła, gdy okrzyknięto ją “najstarszą polską mamą”. Miała 60 lat, gdy na świat przyszły jej bliźnięta: Ania i Piotrek.

Jeżeli jest ciąża, to trzeba zadać sobie pytanie - czy chcę? Ja na to pytanie odpowiedziałam: tak - tłumaczyła w wywiadzie udzielonym dla “Dzień dobry TVN” Barbara Sienkiewicz.

Ta decyzja spotkała się z wielką krytyką i aktorka musiała odpierać ataki hejterów. 

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? Dlaczego ludzie nie podziękowali, że ja podjęłam to wyzwanie? Dlaczego padają takie słowa? Przecież to w końcu obywatele, Polacy. Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - zastanawiała się w rozmowie z “Super Expressem”.

Długo milczała na temat ich ojca. Teraz przerwała milczenie. 

Gwiazda "M jak miłość" w żałobie, to ona jest najstarszą matką w Polsce. Teraz przeżywa koszmar Zagrała m.in. w "Klanie" i "M jak miłość", została mamą w wieku 60. lat. Co słychać u Barbary Sienkiewicz?

Barbara Sienkiewicz odpowiedziała o in vitro

Przez wiele miesięcy pojawiały się doniesienia i zarzuty, że aktorka w ciąże zaszła za pomocą metody in vitro. W formacie “Wieczorny Express” Sienkiewicz odpowiedziała na te spekulacje dość tajemniczo.

To jest moja tajemnica i moja decyzja - odpowiedziała.

Wielu zarzucało jej także, że zajście w ciążę w tym wieku to egoizm i skrajne niebezpieczeństwo. Na to również odpowiedziała.

Ania i Piotrek urodzili się zdrowi, dostali 10 pkt. w skali Apgar. Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce - przekonuje Barbara.

Sienkiewicz wyjawiła, że ta decyzja była bardzo przemyślana. 

Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: "Pani ma młody wiek biologiczny". Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100%, że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów.

Dopiero po ośmiu latach od narodzin dzieci zaczęła publicznie mówić o ich ojcu. Co o nim wiadomo?

Barbara Sienkiewicz o ojcu dzieci

Na dzień dzisiejszy Ania i Piotrek są zdrowymi i szczęśliwymi dziećmi. Cały czas rozwijają swoje pasje. Syn Barbary występował przez ponad dwa lata w Teatrze, a córka uczy się tańca.

Często zdarza się, że pociechy zarzucają aktorkę pytaniami, na które trudno dyplomatycznie odpowiedzieć. Ostatnio pojawiły się zapytania o tatę. Sienkiewicz zdradziła, jak wyjaśniła dzieciom tę niełatwą kwestię.

Moje dzieci wiedzą, że był tata, był mężczyzną, który chciał mieć dzieci, że był ich tatą, ale z powodów, o których teraz nie powiem, nie ma taty. Mają tę podstawę psychiczną do tego, że są w pewnym sensie dowartościowane. W klasie moich dzieci jest sytuacja taka, że są dzieci, które mają tatę, ale i takie, które go nie mają. Myślę, że to jest dobry kierunek dla nich w tym momencie. Każdy etap życia potrzebuje innego wyjaśnienia, i to, co ja teraz mówię dzieciom na temat taty, za kilka lat będzie nieaktualne - ujawnia w programie “Wiecorny Express”.

Poniżej możecie zobaczyć, jak obecnie wyglądają bliźnięta.