Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Gwiazdor Perfectu jest ciężko chory. Zamieszkał w Domu Pomocy Społecznej
Karolina Kurek
Karolina Kurek 18.04.2024 13:09

Gwiazdor Perfectu jest ciężko chory. Zamieszkał w Domu Pomocy Społecznej

Perfect
fot. KAPiF

Współzałożyciel i były muzyk zespołu Perfect ma poważne problemy ze zdrowiem. Szczegóły na temat stanu zdrowia gwiazdora przekazał Krzysztof Skiba.

Historia zespołu Perfect

Perfect to zespół rockowy założony w Warszawie na przełomie 1977/1978 roku. Grupa powstała z inicjatywy Zdzisława Zawadzkiego i Wojciecha Morawskiego, którzy wcześniej grali w formacji Breakout. Później dołączył do nich Zbigniew Hołdys, który przejął funkcję lidera. Największa popularność Perfect przypada na pierwszą połowę lat 80.. Wtedy do  zespołu dołączyli Ryszard Sigitowicz, Piotr Szkudelski oraz Grzegorz Markowski, dziś uznawany za jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów. 

Skład grupy zmieniał się na przestrzeni lat, jednak Perfect niezmiennie cieszył się ogromną popularnością. Ich przeboje do dziś są uwielbiane przez różne pokolenia, a należą do nich m.in.  “Nie płacz Ewka”, “Wszystko ma swój czas”, “Niewiele ci mogę dać”, “Niepokonani” czy “Idź precz”. 

Grzegorz Markowski ma nieślubnego syna. Wyszło na jaw, kim jest jego matka: "Ten związek nie mógł przetrwać". Piękny gest po śmierci legendy Perfectu. Wzruszenie sięgnęło zenitu

Kim jest Wojciech Morwawski?

Wojciech Morawski to perkusista, który był jednym z założycieli zespołu Perfect, ale grał również w innych ugrupowaniach. Na przestrzeni lat był członkiem m.in. Grupy X, Klanu, Porter Band, Voo Voo, Jana Boo czy też Orkiestry Na Zdrowie. 

Ciekawostką jest fakt, że w przeszłości kochał się w Annie Jantar. Zapytany przez Świat Gwiazd, czy kochał piosenkarkę odparł:

Tak. Jak każdy. Miłość jest względna. Nie wiadomo, co znaczy.

Nie jest jednak wiadome, jak mówił Jarosław Kukulski, mąż Jantar, czy kobieta odwzajemniała jego uczucia. Morawski później ożenił się z Lilą, z którą założył Fundację “Dzieci Ulicy”. Para była bardzo zaangażowana w pomoc, tym którzy potrzebowali wsparcia. Okazuje się, że dziś perkusista sam jest w trudnej sytuacji. Szczegóły poniżej.

Morawski ciężko chory

Morawski, utalentowany muzyk dziś boryka się z chorobą. Artysta ma poważne problemy z pamięcią. Więcej na temat jego zdrowia zdradził wokalista zespołu Big Cyc - Krzysztof Skiba, który odwiedził Wojciecha Morawskiego w Domu Pomocy Społecznej w Solejówku, gdzie muzyk obecnie mieszka. 

Legenda perkusji Wojtek Morawski siedzi przy stoliku w warszawskiej restauracji i jest jakby nieobecny. Witam się z nim wylewnie i wesoło zagaduję. Chcę sprawić, by ten krótko spędzony, wspólny czas był radosny. Niestety nie mam pojęcia, czy to w ogóle jest możliwe, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne Wojtka. Grupa przyjaciół i wolontariuszy z Polskiej Fundacji Muzycznej od ponad dwudziestu lat opiekuje się muzykami, którzy z racji wydarzeń losowych, czy chorób popadli w kłopoty. Jaki jest problem Wojtka? Pytam go jak mu tam jest w tym Domu Pomocy Społecznej, w którym obecnie mieszka. Macha tylko ręką i się uśmiecha, a w okolicy oka widzę coś jakby łzę, ale może to tylko złudzenie. - Masz swój pokój, czy mieszkasz z innymi? - pytam. - Nie wiem - odpowiada. Ta odpowiedź mnie dobija. Facet, który grał w takich zespołach jak Klan, Breakout, Porter Band i Perfect traci pamięć - napisał Skiba w mediach społecznościowych. 

Krzysztof zdradził również, że Morawski posiada auto, a gdyby je sprzedać to uzyskane środki można, by wykorzystać na leczenie, jednak legendarny muzyk nie pamięta, gdzie jest samochód. 

Wojtek ma jeszcze stare auto. Można by je sprzedać, byłaby kasa na leki, ale nie wie co z nim zrobił, ani gdzie zaparkował - wyznał.

Skiba zakończył swój wpis, zwracając się z prośbą o wsparcie fundacji, która ma pod opieką m.in. Wojciecha Morawskiego:

Fundacja opiekuje się i wspiera obecnie kilkunastu muzyków będących w potrzebie. Kasa z ubezpieczenia i emerytury jest zbyt mała, by zapewnić im opiekę, zakup potrzebnych leków czy rehabilitację chorych i opuszczonych. Kiedyś biliśmy im brawa, dziś możemy przeznaczyć swój 1,5 procent podatków wpisując KRS Fundacji w swoje roczne zeznania podatkowe PiT. Polska Fundacja Muzyczna KRS 0000179888 Numer konta PFM251140 1977 0000 2624 0600 1001.

Fundacja o której pisze wokalista Big Cyc również zabrała głos  w sprawie współzałożyciela zespołu Perfect:

Robimy wszystko, co w naszej mocy, by znaleźć środki na dofinansowanie kosztów leczenia i koniecznej rehabilitacji, co ma szansę pomóc Wojtkowi w powrocie na scenę.

Wojciech Morawski i Krzysztof Skiba, fot. Instagram
Wojciech Morawski i Krzysztof Skiba, fot. Instagram
Członkowie zespołu
Członkowie zespołu “Perfect”, fot KAPiF