Adam Małysz Żródło: eastnews & Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Adam Małysz nie jest katolikiem, nie ukrywa swojej wiary

4 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Jak się okazuje, Adam Małysz, w przeciwieństwie do małżonki, nie jest katolikiem. Tak naprawdę wyznanie najsłynniejszego polskiego skoczka to luteranizm. W wywiadzie z PAP opowiedział o tym, w jaki sposób odmienność religijna wpłynęła na jego relacje z żoną i córką.

  • Wyznanie Adama Małysza to luteranizm
  • Żona skoczka jest natomiast katoliczką
  • Religijna różnorodność w rodzinie Małyszów nigdy nie była kością niezgody wśród jej członków
  • Niebawem “Orzeł z Wisły” zabaluje na weselu córki

Dzięki licznym sukcesom sportowym Adam Małysz stał się prawdziwym celebrytą. Jeszcze niedawno tysiące rodaków z zapartym tchem śledziło każdy występ skoczka w zawodach. Choć wielu fanów pozornie zna życie Adama Małysza od podszewki, kwestia jego wyznania mogła zostać przez niektórych przeoczona.

Adam Małysz i wiara. “Żyjemy w pełnej harmonii”

Adam Małysz odpowiadał na pytania związane ze swą wiarą jeszcze za czasów szczytu popularności. Rozmowa skoczka z Polską Agencją Prasową umknęła jednak wielu fanom, przez co obecnie niektórzy nie mają pojęcia o prawdziwym wyznaniu “Orła z Wisły”. Sportowiec przyznał wówczas, że jego wyznanie to luteranizm.

Jak się okazuje, wiara nigdy nie stanowiła jednak kości niezgody między nim a małżonką, zadeklarowaną katoliczką Izabelą Polok. W ich przypadku miłość wznosi się ponad jakiekolwiek podziały, co para udowodniła, biorąc ślub ekumeniczny. Uroczystość ekumeniczną charakteryzuje połączenie przed Bogiem osób o dwóch różnych wyznaniach.

-Bóg jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim - wspominał Adam Małysz.

Kasia Cichopek zamieściła wyjątkowe zdjęcieKasia Cichopek zamieściła wyjątkowe zdjęcieCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Adam Małysz i jego żona doczekali się jedynej córki. Kwestia wychowania urodzonej w 1997 roku Karoliny również nie sprowadzała współmałżonków na wojenną ścieżkę. W wywiadzie z PAP skoczek wyjawił, że córka została jednak ochrzczona tak, jak nakazuje religia jego wybranki.

- Córka Karolina (...) ochrzczona została w obrządku katolickim - wyjawił Adam Małysz.

Jednocześnie wybitny polski skoczek podkreślał, iż religia nigdy nie doprowadzała do podziałów w jego rodzinie, a jej członkowie od lat żyją ze sobą w zgodzie. Adam Małysz, słynny “Orzeł z Wisły”, zaznacza, że w jego rodzinnej miejscowości istnieje wiele par podobnych do tej, jaką sam tworzy z Izabelą.

- Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii. W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw - zauważa Małysz.

Skoczek wkrótce odda rękę córki. Karolina Małysz wychodzi za mąż

W ostatnim czasie media obiegła radosna nowina prosto z rodziny Małyszów. Jak przyznał podczas jednego z wywiadów skoczek, jego córka Karolina niebawem wyjdzie za mąż. Na ten moment wiadomo jedynie, że rodzinna uroczystość ma odbyć się w 2021 roku. Sakramentalne “tak” córce Adama Małysza powie Kamil Czyż, pochodzący z Wisły pasjonat wyścigów motocyklowych.

- Są parą od siedmiu lat, w ubiegłym roku zaręczyli się. Będzie ślub! Ale data nie została jeszcze ustalona - uchylił rąbka tajemnicy Małysz.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Onet, Dziennik Polski 24

Następny artykuł