pogrzeb aktorki "M jak Miłość" Judyty Turan Żródło: eastnews & Piotr Molecki

Niezwykła oprawa na pogrzebie 37-letniej aktorki "M jak miłość" Judyty Turan

4 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Dziś odbyły się uroczystości pogrzebowe 37-letniej gwiazdy serialu “M jak Miłość”. Zgodnie z wolą bliskich Judyty Turan, jej ostatnią drogę wypełniły rozmaite kolory. Zgromadzeni na cmentarzu żałobnicy żegnali aktorkę w barwnych strojach; z przyniesionych na miejsce wstążek stworzyli symboliczne “Drzewo Życia”.

  • Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku
  • Aktorka zmagała się z poważną chorobą onkologiczną
  • Zgodnie z wolą bliskich Judyty Turan, uczestnicy uroczystości pogrzebowej zjawili się na cmentarzu w barwnych strojach
  • Przynieśli ze sobą wstążki, które ozdobiły symboliczne “Drzewo Życia”

Wiadomość o śmierci gwiazdy serialu “M jak Miłość” obiegła Internet w sobotę 13 lutego 2021 roku. Telewidzowie znali postać Judyty Turan również z takich produkcji jak: “Klan” czy “Na Wspólnej”. Przykre informacje potwierdził wówczas Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka cierpiała na poważną chorobę onkologiczną.

Śmierć Judyty Turan. Gwiazda “M jak Miłość” zmagała się z rakiem

Historia choroby gwiazdy serialu TVP2 “M jak Miłość” zaczęła się w 2018 roku. Judyta Turan dowiedziała się wówczas, że w jej ciele znajduje się złośliwy guz nowotworowy. Diagnoza “rak piersi” była dla niej dużym wstrząsem. Do walki o odzyskanie zdrowia motywowały ją jednak dzieci: córeczki Emma i Greta. Jeszcze niedawno w jednym z wywiadów Judyta Turan przyznała, że wprost nie wyobraża sobie, by mogło jej zabraknąć podczas celebrowania ważnych dla jej pociech życiowych momentów.

- Nie wyobrażam sobie, żeby nie widzieć, jak pójdą na studia, jak założą swoje rodziny. Nie dopuszczam myśli, że nie będę uczestniczyć w ich dorosłym życiu, nie zobaczę swoich wnucząt. Ja to cały czas widzę i pielęgnuję w moich medytacjach. Naprawdę jestem zdeterminowana, żeby wyzdrowieć i nie dopuszczam innej opcji - mówiła gwiazda “M jak Miłość”.

Judyta Turan poddała się chemioterapii, co osobiście było dla niej niezwykle trudnym doświadczeniem. Niemniej ciężkie okazało się zmierzenie z kolejnymi prognozami lekarzy. Po pewnym czasie gwiazda “M jak Miłość” dowiedziała się bowiem, że komórki rakowe pojawiły się także w jej kościach.

Magda Gessler w naturalnej odsłonieMagda Gessler w naturalnej odsłonieCzytaj dalej

Aktorka podjęła kosztowną terapię w Niemczech. Niestety parę tygodniu temu ziścił się najgorszy z możliwych scenariuszy - Judyta Turan odeszła 12 lutego, dożywając wieku 37-lat.

Ostatnie pożegnanie Judyty Turan. Żałobnicy zjawili się na cmentarzu w kolorowych strojach

Szczegółowe informacje w sprawie planowanej uroczystości pogrzebowej gwiazdy serialu “M jak Miłość” pojawiły się w mediach społecznościowych dnia 24 lutego. Bliscy aktorki prosili o to, by żałobnicy przybyli na miejsce w kolorowych ubraniach. Proszono również o zabranie ze sobą kolorowych wstążek i rezygnację z zakupu kwiatów. Zachęcano jednocześnie do tego, by pieniądze, które uczestnicy pogrzebu planowali przeznaczyć na zakup roślin, trafiły na fundusz edukacyjny córeczek Judyty Turan.

- Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul. Jana Ostroroga). Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością - czytamy w social mediach.

Żałobnicy wzięli sobie do serca słowa bliskich Judyty Turan. Na zdjęciach z pogrzebu dominują kolorowe akcenty, w tym przypięte do kurtek kolorowe wstążki. Uczestnicy uroczystości żegnali jednak gwiazdę “M jak Miłość” z powagą, smutkiem i zadumą - prochy aktorki złożono w urnie, na której umieszczono stworzoną z barwnych koralików bransoletkę.

Wstążki przyniesione przez żałobników posłużyły do stworzenia symbolicznego, wspominanego wcześniej “Drzewa Życia”. Mała brzoza została ozdobiona kolorowymi pasmami materiału, na których wcześniej zapisano wspomnienia związane z aktorką.

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy! Fot. arch. ZASP

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Piątek, 12 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP, Onet, Wprost

Następny artykuł