Swiatgwiazd.pl
Agnieszka Osiecka z maszyną do pisania

east news & ADAM JAGIELAK

Pierwszy mąż Osieckiej został zamordowany. O jego śmierci pisały media na całym świecie

25 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Pierwszy mąż Agnieszki Osieckiej, Wojciech Frykowski, zmarł u schyłku lat 60 ubiegłego wieku. O jego nagłej śmierci rozpisywały się media z całego świata. Mężczyzna został zamordowany. Podobny los spotkał partnerkę Romana Polańskiego i ich wspólnyc

Wojciech Frykowski został pierwszym małżonkiem poetki Agnieszki Osieckiej w 1963 roku; ślub pary odbył się w Zakopanem. Związek okazał się jednak nietrwały, małżeństwo zakończyło się zaledwie rok później, parę lat przed tragicznymi wydarzeniami z sierpnia 1969 roku. Wojciech Frykowski udał się do Hollywood, by poszukać odpowiedniej dla siebie, artystycznej drogi.

Okrutna śmierć pierwszego męża Agnieszki Osieckiej. Mężczyzna został brutalnie zamordowany

Związek małżeński z Agnieszką Osiecką nie stanowił jedynej tego typu relacji w życiu Wojciecha Frykowskiego. Wcześniej mężczyzna związał swoje losy z modelką Ewą Marią Morelle. To po zakończeniu drugiego nieudanego małżeństwa z Agnieszką Osiecką producent zdecydował się na podróż do Stanów Zjednoczonych.

Jak podają media, mężczyzna trafił tam dzięki pomocy reżysera Romana Polańskiego. Pierwszy mąż Agnieszki Osieckiej postanowił spróbować swoich sił w roli pisarza. Choć jego przyjaciel Polański nie pokładał zbyt wielkich nadziei w tym, że Wojciechowi Frykowskiemu uda się doprowadzić któryś z projektów do końca, starał się zmotywować go do podjęcia twórczego zajęcia.

Tymczasem Wojciech Frykowski stosunkowo szybko zmienił zawodowe plany. Nawiązał kontakt z zamożną dziedziczką firmy produkującej kawę, Abigail Fogler, z którą ostatecznie zamieszkał. Postanowili wspólnie osiedlić się na Zachodnim Wybrzeżu.

W nocy z 8 na 9 sierpnia 1969 roku w Hollywood rozegrały się tragiczne sceny. To właśnie wtedy doszło do masakry, za którą odpowiadała sekta Mansona. Jej członkowie dokonali zbrodni na terenie posiadłości wynajmowanej przez Polańskich w Beverly Hills. Lista ofiar z feralnej nocy jest przerażająco długa.

Członkowie “Rodziny” pozbawili życia nie tylko pierwszego męża Agnieszki Osieckiej, ale i Abigail Fogler, z którą wówczas mieszkał oraz partnerkę Romana Polańskiego, Sharon Tate - kobieta spodziewała się wówczas dziecka. Zginęły również inne osoby przebywające tamtej nocy na terenie willi, w tym Jay Sebring i Steven Parent.

Motywy zbrodni po dziś dzień pozostają niejasne. Wieść o masakrze wstrząsnęła jednak całym światem show-biznesu i szybko rozniosła się w mediach. Ostatecznie w 1971 roku sprawcy usłyszeli wyrok dożywotniego pozbawienia wolności.

Sama Agnieszka Osiecka nawet po rozpadzie małżeństwa wypowiadała się o swoim byłym mężu w niezwykle przychylny sposób. Określała go mianem postaci “malowniczej” i inspirującej. Niestety już nigdy nie dowiemy się, do czego tak naprawdę był zdolny Wojciech Frykowski i co mógłby osiągnąć, gdyby rozwinął skrzydła w branży filmowej. Jego nagła śmierć, podobnie jak samo małżeństwo z Agnieszką Osiecką, do dziś wzbudza spore zainteresowanie mediów.

- Wojtek był postacią tak malowniczą, że w wielu ludziach, nie tylko we mnie, wzbudzał fascynacje literackie. Posiadał swoisty dar uwodzenia ludzi, nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Każdy miał wrażenie, że w chwili poznania Wojtka otwierał się przed nim baśniowy świat kolorowych przygód - mówiła niegdyś o byłym małżonku Agnieszka Osiecka.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: natemat.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >