Joanna Bartel - co się z nią dzieje? Żródło: screen/youtube.com/Święta Wojna

Co słychać u Joanny Bartel?

22 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Joanna Bartel od lat bawi widzów do łez. Aktorka przez dziewięć lat występowała w serialu „Święta wojna”, a teraz jeździ po Polsce z autorskim programem kabaretowym „Tok Szok”. Mimo sukcesów zawodowych jej życie prywatne w ostatnich latach nie układało się najlepiej. Artystka najpierw straciła ojca, a potem matkę. Wciąż nie znalazła też szczęścia w miłości.

  • Joanna Bartel zasłynęła jako Andzia z serialu „Święta Wojna”
  • Aktorka od blisko 10 lat nie pojawiła się na szklanym ekranie
  • Obecnie występuje z autorskim programem kabaretowym „Tok Szok”
  • Bartel pożegnała oboje rodziców – najpierw ojca, a kilka lat później matkę
  • „Zostałam sama na świecie” – wyznała w rozmowie dla „Na żywo”

Dokładnie dziesięć lat temu Joanna Bartel po raz ostatni pojawiła się na szklanym ekranie. Aktorka zyskała ogólnopolską rozpoznawalność dzięki niezapomnianej roli Andzi – żony Bercika ze „Świętej wojny”. Później zagrała jedynie epizodyczną rolę w serialu „Na dobre i na złe” i filmie „Milion Dolarów”. Od 2011 roku nie wzięła udziału w żadnej produkcji.

Joanna Bartel pożegnała oboje rodziców

Niedługo po zakończeniu zdjęć do „Świętej wojny” Joanna Bartel straciła pierwszego z rodziców. Ojciec aktorki odszedł w 2010 roku, a jej na świecie została tylko ukochana mama. Kilka lat temu serialowa Andzia postanowiła zaopiekować się rodzicielką i przeprowadziła się ze swojego domu na wyspie Wolin do Katowic.

Joanna Bartel otoczyła mamą najlepszą opieką – kupiła jej specjalne łóżko rehabilitacyjne, a sama całkowicie wycofała się z życia zawodowego. Latem 2018 roku każdego dnia siedziała przy mamie w jednym se śląskich szpitali. Kilka miesięcy później lekarze poinformowali ją o śmierci rodzicielki.

- Zostałam sama na świecie. (…) To jest dla mnie bardzo trudne. Nie dzwońcie do mnie z kondolencjami, bo się zupełnie rozkleję – prosiła aktorka, rozmawiając z dziennikarzami „Na Żywo”.

Nie żyje Dan Sartain, amerykański muzyk zmarł w wieku 39 latNie żyje Dan Sartain, amerykański muzyk zmarł w wieku 39 latCzytaj dalej

Czym dziś zajmuje się Joanna Bartel?

Śmierć matki mocno wstrząsnęła Joanną Bartel. Po czasie aktorka zdecydowała się jednak wrócić do zawodu i rozpoczęła podróż po Polsce z autorskim programem kabaretowym „Tok Szok”. Choć jej artystyczna przygoda trwa do dziś, ciesząc się sporym zainteresowaniem publiczności, Joannie Bartel wciąż czegoś w życiu brakuje.

68-letnia dziś Joanna Bartel wciąż nie znalazła szczęścia miłości. Co prawda aktorka ma za sobą kilka związków, jednak – jak twierdzi – w każdym z nich była raczej opiekunką niż partnerką.

- Moi faceci szukali we mnie opiekunki. Wieczni chłopcy mi się trafiali – mówiła w jednym z wywiadów.

Aktorka wielokrotnie podkreślała, że zawód, który wykonuje, nie sprzyja stałym związkom. Mimo to nie załamuje się i wierzy, że może kiedyś uda jej się to szczęście w miłości znaleźć. Dziś otacza się przyjaciółmi, z którymi stara się spędzać jak najwięcej czasu.

- Na miłość nigdy nie jest za późno. A ja mam trochę spóźniony zapłon... W wielu 38 lat zrobiłam prawo jazdy, gdy miałam 40 lat nauczyłam się niemieckiego, po pięćdziesiątce zaczęłam być popularna, to pewnie po siedemdziesiątce wyjdę za mąż – żartowała niedawno Bartel.

Święta wojnaJoanna Bartel i Krzysztof Hanke na planie „Świętej wojny” (źródło: screen/youtube.com/Święta Wojna)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: pomponik.pl, swiatseriali.interia.pl

Następny artykuł