Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Euforia w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Księżniczka Eugenia urodziła, znamy płeć i imię
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 05.06.2023 22:12

Euforia w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Księżniczka Eugenia urodziła, znamy płeć i imię

księżniczka Eugenia, księżna Kate
Rex Features/East News

Brytyjska rodzina królewska świętuje! Właśnie ogłoszono, że księżniczka Eugenia wydała na świat drugie dziecko. Córka księcia Andrzeja wyjawiła w swoich mediach społecznościowych jakiej płci jest potomek oraz imię, jakie mu nadano.

Dziecko przyszło na świat w roku, w którym na tronie zasiadł nowy król Wielkiej Brytanii. To, bez wątpienia symboliczne wydarzenie, z pewnością nadaje dodatkowego znaczenia narodzinom nowego członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Brytyjska rodzina królewska ma powody do radości

Brytyjska rodzina królewska zapamięta rok 2023 przede wszystkim z powodu dwóch ważnych wydarzeń: koronacji Karola III i narodzin drugiego dziecka księżniczki Eugenii i jej męża, marszanda Jacka Brooksbanka.

O ciąży szczęśliwi rodzice powiadomili w styczniu. Wówczas w mediach pojawiły się też zdjęcia monarchini z zauważalnie zaokrąglonym brzuszkiem. Wielbiciele royalsów z wytęsknieniem oczekiwali przyjścia na świat malca.

Roztrzęsiona Doda wydała komunikat. Ledwo z siebie wydusiła: „Ja tego nie przeżyję teraz”

Świętowanie wśród royalsów

33-letnia córka księcia Andrzeja oraz Sarah Ferguson była obecna podczas koronacji swojego stryja. Jej widok wyraźnie wskazywał, że lada dzień Brytyjczycy mogą spodziewać się nowego członka rodziny królewskiej.

W poniedziałek w mediach pojawiła się informacja, że dziecko jest już na świecie, a sama szczęśliwa mama opublikowała na swoim Instagramie wpis, w którym zdradziła płeć i imię maleństwa.

Księżniczka Eugenia ma syna

- Jack i ja chcielibyśmy podzielić się nowiną o przyjściu na świat naszego małego chłopca, Ernesta George'a Ronnie'ego Brooksbanka 30 maja 2023 r. Imię otrzymał po swoim praprapradziadku George'u, jego dziadku George'u i moim dziadku Ronaldzie. Augie już teraz uwielbia być starszym bratem - czytamy we wpisie księżniczki Eugenii.

Pod postem zaroiło się od gratulacji składanych przez wielbicieli brytyjskiej monarchii. Na zdjęciach zamieszczonych przez monarchinię możemy też zobaczyć, jak Augie czule opiekuje się małym Ernestem George'em.

Zobacz zdjęcia: