Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Głucha finalistka "Tańca z gwiazdami" walczy o zdrowie synka: "Potrzebowałam czasu, żeby o tym opowiedzieć"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.09.2023 16:01

Głucha finalistka "Tańca z gwiazdami" walczy o zdrowie synka: "Potrzebowałam czasu, żeby o tym opowiedzieć"

Iwona Cichosz
Finalistka "Tańca z gwiazdami" walczy o syna, fot. KAPiF; Instagram @klaudiakoldras_

Iwona Cichosz odniosła gigantyczny sukces w „Tańcu z gwiazdami”. W parze Stefano Terrazzino zajęła drugie miejsce w finale. Niedługo później rozpoczęła się dla niej całkiem nowa przygoda: jako żony i matki. Teraz niespodziewanie okazuje się, że aktorka musi walczyć o zdrowie swojego syna, wszystko wyznała po latach.

Iwona Cichosz w „Tańcu z gwiazdami”

Dotarcie do finału „Tańca z gwiazdami” to niejedyny sukces Cichosz. Artystka w 2016 roku zdobyła tytuł Miss Świata Głuchych, a jej kariera aktorska rozwija się w najlepsze. Widzowie poznali ją jako Marynę Ruszczyc w serialu TVP „Leśniczówka”. Poza tym zagrała główną rolę w dokumencie Wojciecha Klimali „Znaki”, opowiadającym o życiu codziennym osoby głuchej.

Kiedy w 2017 Iwona i Terrazzino wspólnym tańcem pięli się do finału, Polsat wprowadził po raz pierwszy transmisję „na żywo” z napisami dla osób niesłyszących. Dwa lata później aktorka poślubiła swojego ukochanego Trulsa S. Yggesetha, biznesmena i tłumacza języka migowego. 

Zamieszkała z nim w Oslo, a obecnie wychowują już dwójkę dzieci. Niestety, zupełnie niedawno okazało się, że jedno z nich jest poważnie chore. Poniżej szczegóły.

Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino w „Tańcu z gwiazdami”, fot. KAPiF
Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino w „Tańcu z gwiazdami”, fot. KAPiF
Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz i Stefano Terrazzino w „Tańcu z gwiazdami”, fot. KAPiF
Uczestnicy "Tańca z gwiazdami" już wkrótce zaczną nowy etap życia. Niedawno doczekali się córeczki, a tu taka wiadomość Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Iwona Cichosz ujawniła szczegóły choroby syna

Iwona i Truls poznali się w Atenach. Ślub wzięli w Polsce, ale swoje życie związali z Norwegią. Zamieszkali w Oslo. 17 lipca 2020 roku urodził się ich pierwszy syn Antoni. Córka Klara przyszła na świat 8 maja 2022.

Jeszcze przed narodzinami pierwszego dziecka Cichosz przyznawała w wywiadach, że nie boi się, że maleństwo urodzi się głuche. Tymczasem teraz okazuje się, że rodzice chłopca mają zupełnie inny problem, związany z chorobą Antka. Szczera wypowiedź Iwony wywołała wielkie poruszenie.

Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz z mężem Trulsem S. Yggesethem, fot. KAPiF
Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz z mężem Trulsem S. Yggesethem, fot. KAPiF

Syn Iwony Cichosz z „Leśniczówki” jest chory

Cichosz wyjaśniła w nowym wpisie, dlaczego dopiero teraz mówi o chorobie Antoniego. Syn Iwony urodził się z rzadką chorobą genetyczną. Cierpi na stwardnienie guzowate. Artystka potrzebowała czasu, bu powiedzieć o tym publicznie. Od początku narodzin chłopca wraz z mężem skupiali się przede wszystkim na jego szczególnych potrzebach i badaniach. Nie miałaby siły, by mierzyć się z dociekliwością polskich mediów.

Piszę o tym teraz, bo jestem gotowa na wyjście z naszej samotnej bańki. Jestem gotowa dzielić się moimi odczuciami, doświadczeniami i przyjmować wsparcie od Was. Chcę walczyć o lepszą przyszłość dla Antka razem z Wami, rozmawiając z rodzicami, którzy znajdują się w podobnej sytuacji jak my. Chcę pokazać Wam, że mimo trudności w naszym życiu, można być szczęśliwym i korzystać z życia ile się da. Mimo wszystko Antoni jest szczęśliwym chłopcem, który kocha odkrywać świat, uwielbia się śmiać i jest bardzo otwarty na ludzi. Jestem z niego bardzo dumna, ile się napracował, by być w tym miejscu, gdzie jest teraz – napisała na Instagrmie.

Jednocześnie Iwona poprosiła o szacunek dla ich prywatności i zrozumienie. Widać, że jako mama nie spoczywa na laurach: niedawno pochwaliła się, że rozpoczyna specjalny kurs dla głuchych rodziców. Oczywiście trzymamy kciuki za Antosia i jego dzielną mamę.

Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz, fot. KAPiF
Iwona Cichosz.jpg
Iwona Cichosz, fot. KAPiF