Swiatgwiazd.pl
Władysław Hańcza

Kadr z filmu "Sami swoi"; screen youtube.com/Darek X

Jak dziś wygląda grób dziecka Władysława Hańczy? Widok łapie za serce

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż Władysław Hańcza, gwiazdor filmu "Sami swoi", miał jedynego syna. Władysław Junior zmarł jednak na wiele lat przed śmiercią swego ojca. Dziś widok miejsca spoczynku dziecka Władysława Hańczy może poruszyć niejedno serce. Choć grób wygląda na zapuszczony, wciąż widnieją na nim palące się symboliczne znicze.

  • Syn Władysława Hańczy zmarł w wieku 34 lat

  • Widok jego grobu jest poruszający

  • Wacław Kowalski również przeżył ogromną stratę

Władysław Hańcza zyskał ogólnopolską rozpoznawalność przede wszystkim dzięki pracy na planie kultowej komedii „Sami swoi”, gdzie wcielił się w Kargula. Dodatkowo aktor pojawił się również w filmowej adaptacji powieści Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”, produkcji „Kazimierz Wielki” czy takich serialach jak „Czterdziestolatek” i „Chłopi”. Gwiazdor „Samych swoich” był dwukrotnie żonaty.

Przed laty zmarł syn Władysława Hańczy. Widok jego grobu może wyciskać z oczu łzy

Pierwszą wybranką Władysława Hańczy była Helena Chaniecka, która urodziła się na Syberii. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu, a aktor ożenił się ponownie z aktorką Barbarą Ludwiżanką.

Z pierwszego związku małżeńskiego Władysława Hańczy urodził się jedyny syn aktora. Dziecko otrzymało imię swego znanego ojca. Władysław Junior urodził się we wczesnych latach 30. ubiegłego wieku - zmarł jednak na długo przed tym, jak odszedł jego znany rodzic.

Władysław Junior poszedł w ślady sławnego ojca; rozwijał się teatralnie. Rozwój jego kariery przerwała jednak nagła śmierć, która nastąpiła w 1966 roku. Syn Władysława Hańczy odszedł, dożywając wieku zaledwie 34 lat.

[EMBED-1491]

Władysław Junior został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Obok grobu syna Władysława Hańczy trudno przejść obojętnie.

Grób sprawia wrażenie zaniedbanego, czas wyraźnie naruszył miejsce pochówku Władysława Juniora, co możemy wyraźnie zauważyć na wideo zamieszczonym na profilu na YouTube Super Express. Trudno dziś odczytać informacje wyryte w tablicy nagrobnej. Mimo to na grobie wciąż dają się zauważyć symboliczne, palące się znicze.

Co warto zaznaczyć, syn Władysława Hańczy został pochowany na tym samym cmentarzu, na którym spoczęło ciało jego matki, Heleny Chanieckiej. Po śmierci w 1977 roku aktor spoczął natomiast na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Tragedia w rodzinie Wacława Kowalskiego

W filmie „Sami swoi” Władysław Hańcza zagrał ramię w ramię z Wacławem Kowalskim wcielającym się w rolę Pawlaka. Filmowy Kazimierz Pawlak miał dwóch rodzonych synów - jeden z nich również zmarł przedwcześnie, będąc jeszcze na studiach.

Młodszy z synów Kowalskiego, Maciej, studiował medycynę. W 1982 roku zginął w wyniku wypadku samochodowego. Po tym tragicznym zdarzeniu Wacław Kowalski wycofał się z aktorstwa - przez wiele lat odrzucał wszystkie napływające do niego propozycje zawodowe.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Krzysztof Krawczyk Junior pominięty w testamencie. Adwokaci zamierzają walczyć

  • Wspólne zdjęcie Edyty Herbuś i Michała Wiśniewskiego. Co ich łączy?

  • Agnieszka Dygant znów spotkała się z bliską jej osobą. Ważny moment

Źródło: YouTube Super Express, WP

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Joanna Koroniewska

Życie gwiazd

Joanna Koroniewska opublikowała zdjęcie bałaganu. "Ile niepotrzebnych rzeczy może pomieścić męska torba"

Czytaj więcej >
Edyta Górniak

Życie gwiazd

Edyta Górniak tłumaczy się z koncertu w TVP. "To był Muzyczny pogrzeb Krzysztofa"

Czytaj więcej >
Barbara Winiarska zmarła nagle

Życie gwiazd

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

Czytaj więcej >