Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jan Kulczyk poważnie chorował. Jego przyjaciel mówi o szczegółach. Nikt nie miał pojęcia
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 19.04.2024 08:06

Jan Kulczyk poważnie chorował. Jego przyjaciel mówi o szczegółach. Nikt nie miał pojęcia

Na co chorował Jan Kulczyk
Jan Kulczyk fot.KAPiF

Jan Kulczyk zmarł w 2015 roku. Wiadomo, że doszło do komplikacji po zabiegu kardiologicznym. Przyjaciel najbogatszego Polaka opowiedział, na co jeszcze chorował miliarder. Nikt nie miał pojęcia. 

Śmierć Jana Kulczyka

Jan Kulczyk przez wiele lat był najbogatszym Polakiem, ale także częścią show-biznesu. Wszystko przez związek z Joanną Przetakiewicz. Para wspólnie pokazywała się na branżowych wydarzeniach i nie stroniła od fotoreporterów. 

Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz fot. KAPiF
Jan Kulczyk i Joanna Przetakiewicz fot. KAPiF

Para rozstała się na dwa lata przed jego śmiercią. Odejście Jana Kulczyka było wielkim szokiem. Wcześniej nie pojawiały się bowiem informacje o jego złym stanie zdrowia. Do Wiednia udał się jedynie na rutynowy zabieg, po którym miał zaplanowane kilka spotkań. Został pochowany na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu obok swojego ojca Henryka. Wiele osób do dzisiaj twierdzi, że przedsiębiorca żyje. 
Niewiele osób wiedziało, że chorował. 

Kobieta wbiegła do studia Polsatu i krzyczała, że Jan Kulczyk żyje. Wszystko szło na żywo. Pamiętacie? Syn Jana Kulczyka dorobił się na Wszystkich Świętych! Nikt nie wiedział, że to on trzęsie całym tym biznesem

Kto przejął majątek Jana Kulczyka?

“Super Express” podawał, że Jan Kulczyk w 2014 roku wzbogacał się średnio 8 mln złotych dziennie. Jego wielką fortunę odziedziczyły w spadku jego dzieci, czyli Sebastian i Dominika. Obydwoje umiejętnie pomnażają fortunę, którą zapisał im ojciec. Kilka dni temu córka Jana po raz kolejny pojawiła się na pierwszym miejscu na liście najbogatszych Polek.

Tak samo dobrze radzi sobie Sebastian Kulczyk. Mężczyzna prowadzi biznesy ojca, a mocno wzbogacił się podczas Wszystkich Świętych. Nawet co drugi znicz sprzedawany w Polsce pochodzi z jego fabryki. 

Najpierw w hutach powstają dziesiątki milionów szklanych lampionów, które później producenci dekorują, wypełniają stearyną bądź plastikowymi wkładami. Znicze trafiają później do sieci handlowych, na stoiska pod cmentarzami, a nawet na stacje paliw i do placówek pocztowych - wyjaśnia Forbes. 

Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk fot. KAPiF
Sebastian Kulczyk i Dominika Kulczyk fot. KAPiF

Na co chorował Jan Kulczyk?

Jan Kulczyk zmarł w w klinice Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien, do której udał się na oddział kardiologiczny. Miała to być rutynowa wizyta w szpitalu. Pojawiły się po niej jednak komplikacje, a 29 lipca 2015 roku poinformowano śmierci najbogatszego Polaka. 

Zaraz po tym głos zabrał jeden z jego przyjaciół. Poinformował publicznie po raz pierwszy, że Jan Kulczyk mierzył się także z innymi problemami i poważnymi schorzeniami. 

Jan Kulczyk pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty. - powiedział cytowany przez “Fakt” rozmówca agencji AFP, który został przedstawiony, jako przyjaciel miliardera. 

Ile prawdy jest w jego słowach? Rodzina Jana Kulczyka nigdy nie mówiła o jego problemach ze zdrowiem. 

Jan Kulczyk.jpg
Jan Kulczyk fot. KAPiF
Jan Kulczyk.jpg
Jan Kulczyk z córką Dominiką fot. KAPiF
Jan Kulczyk.jpg
Jan Kulczyk fot. KAPiF
Tagi: Jan Kulczyk