Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jest decyzja sądu w sprawie Barbary Kurdej-Szatan i jej wpisu nt. Straży Granicznej. Komunikat prawnika
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.12.2022 14:06

Jest decyzja sądu w sprawie Barbary Kurdej-Szatan i jej wpisu nt. Straży Granicznej. Komunikat prawnika

Barbara Kurdej-Szatan
KAPiF

Barbara Kurdej-Szatan miała wytoczoną sprawę w prokuraturze. Zarzuty mówiły o znieważeniu funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przedstawiciel aktorki mecenas Jacek Dubois poinformował właśnie, że sąd umorzył sprawę.

Sprawa w prokuraturze dotyczyła zdarzenia z 2021 roku, kiedy aktorka zamieściła na Instagramie nagranie z działań strażników na granicy z Białorusią. Jej komentarz pełen był mocnych, oskarżycielskich słów wobec służb.

Umorzenie sprawy Barbary Kurdej-Szatan. Komentarz prawnika

Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia – czytamy oświadczenie prawnika.

Barbara w 2021 roku skasowała kontrowersyjny wpis i przeprosiła za swoją niecenzuralną wypowiedź, jednak prokuratura i tak wszczęła przeciwko niej postępowanie, które zakończyło się postawieniem aktorce zarzutów. Groziła jej grzywna, ograniczenie wolności lub też pozbawienie wolności do roku.

Problemy Barbary Kurdej-Szatan

Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy – kobiet i dzieci – oświadczyła wówczas Kurdej-Szatan.

Warto przypomnieć, że sprawa w prokuraturze nie była jedyną konsekwencją wspomnianego wpisu. Ówczesny prezes TVP Jacek Kurski postanowił zwolnić ją, pozbawiając roli w serialu "M jak miłość". Później to właśnie Telewizja Polska poinformowała o postawionych jej zarzutach.

W sieci wylało się też na Barbarę mnóstwo nienawistnych, agresywnych komentarzy, a z kryzysem wizerunkowym mierzyła się bardzo długo. Obecna decyzja pruszkowskiego sądu musi być ogromną ulgą dla aktorki. Ona sama nie skomentowała jeszcze sprawy.

Zobacz zdjęcia:

Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan z mężem Rafałem, fot. KAPiF
Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Anna Lewandowska: "Najważniejsze, że spędzimy najbliższe dni razem". Pierwsze słowa po przegranym meczu z Francją

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].