Swiatgwiazd.pl
Barbara Kurdej-Szatan

TRICOLORS/East News

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty? Media donoszą o poważnych problemach aktorki

12 Maja 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Udostępnij:

Barbara Kurdej-Szatan w ostatnim czasie zaczęła podnosić się z kryzysu wizerunkowego, który miała od czasu jej osławionego postu na Instagramie, w którym obraziła funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wydawało się, że problemy już minęły, ale właśnie pojawiły się doniesienia, że aktorka usłyszała zarzuty w tej sprawie.

O nowych problemach, jakie może mieć gwiazda, doniósł portal TVP Info. Stacja pod rządami Jacka Kurskiego, który jesienią zwolnił aktorkę za jej wypowiedź na temat Straży Granicznej, dotarła do rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzuty za znieważenie funkcjonariuszy?

Aktorka wielokrotnie przepraszała za słowa, których użyła wobec funkcjonariuszy. Zaznaczała, że nie odnosiła się do całej instytucji Straży Granicznej, lecz do konkretnej sytuacji, której nagranie udostępniła wówczas w mediach społecznościowych. Ujawniony przez nią film miał pokazywać przemocowe zachowania wobec uchodźców oraz stosowanie nielegalnego push-backu.

Mimo to zarówno zachowanie władz TVP, jak i internautów, którzy popierali pracę służb na granicy polsko-białoruskiej sprawiły, że na Kurdej-Szatan wylała się ogromna fala hejtu, a ona sama miała problemy natury zawodowej.

Ostatnio wydawało się, że kryzys minął - aktorka założyła fundację wspierającą uchodźców, otrzymywała kolejne propozycje zawodowe, a wiosna natchnęła ją do sporej metamorfozy. Cieszyła się też z majowego wyjazdu ze swoim mężem Rafałem po Morzu Śródziemnym. Niestety, okazuje się, że prokuratura zdecydowała się postawić jej zarzuty.

horoskop

Horoskop dzienny na czwartek. Co czeka wszystkie znaki zodiaku 12 maja?

CZYTAJ DALEJ

Barbara Kurdej-Szatan: komentarz Prokuratury Okręgowej

Śledczy, na których powołuje się TVP Info, poinformowali, że słowa aktorki "mogły narazić SG na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby". Stacja rozmawiała z rzeczniczką Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandrą Skrzyniarz. Ta przekazała informację o postawieniu zarzutów Kurdej-Szatan.

Gwiazda została oskarżona o zniesławienia Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy za zamieszczenie wpisu na Instagramie, w którym nazwała ich "mordercami". Prokuratura uważa, że mogło to wpłynąć na utratę zaufania społecznego wobec strażników, potrzebnego im dla pełnienia służby.

Skrzyniarz dodała też, że "Kobieta nie przyznała się i złożyła obszerne wyjaśnienia". Warto dodać, że aktorce może teraz grozić grzywna, ograniczenie wolności lub kara więzienia do roku.

Zobacz zdjęcia:

Źródło: TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Aktorzy "M jak miłość" dotknięci hejtem. Łzy w kulisach serialu

  2. Alicja Bachleda-Curuś świętuje urodziny. Sprawdzamy, jak wyglądała w dzieciństwie

  3. Eurowizja 2022: Reprezentant Ukrainy zwrócił się do widzów

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Życie Beaty Kozidrak nie było usłane różami. O tych faktach wiedzieli jedynie nieliczni

Slajd 1 z 6

Beata Kozidrak

Trudne narodziny: jej mama otarła się o śmierć

Kozidrak urodziła się 4 maja 1960 w Lublinie. Poród okazał się bardzo trudny. Mama Beaty, Alicja, poprosiła nawet swoją siostrę, by ta w razie jej śmierci zaopiekowała się dziećmi. "Po porodzie mama musiała zostać w szpitalu, a jej stan był na tyle poważny, że poprosiła tatę, żeby sprowadził jej młodszą siostrę. Mama powiedziała cioci, żeby jeśli "coś się stanie", zaopiekowała się mną i moim rodzeństwem. Ale nic się nie stało i po jakimś czasie wróciłyśmy do naszego lubelskiego mieszkania" wyznała w wywiadzie.

Jak dobrze znasz serial "M jak miłość"?

Pytanie 1 z 7

Kiedy wyemitowano pierwszy odcinek "M jak miłość"?

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

fot. Pawel Wodzynski / East News

Życie Gwiazd

Małgorzata Ostrowska trafiła do szpitala. Legendarna wokalistka przeszła operację

Czytaj więcej >
Martyna Wojciechowska, Przemysław Kossakowski

Życie Gwiazd

Kiedy Przemek Kossakowski i Martyna Wojciechowska się rozwiodą? Media podały datę

Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski na premierze sztuki "Boeing Boeing"

Czytaj więcej >
Jason Momoa

Życie Gwiazd

Jason Momoa ma kolejną partnerkę? Media informują o nowym związku aktora

Czytaj więcej >
Sylwia Bomba

Życie Gwiazd

Sylwia Bomba wyjechała na wakacje. Opowiedziała o zabawnej wpadce

Czytaj więcej >
Klaudia El Dursi

Życie Gwiazd

Internauci oburzeni zdjęciami Klaudii El Dursi. Pokazała za dużo?

Czytaj więcej >