Joanna Kurowska Żródło: wikimedia commons, Remigiusz Józefowicz, Creative Commons Attribution-Share Alike 2.5 Generic

Joanna Kurowska prosi o pomoc. Dom jej przyjaciółki nagle stanął w płomieniach

5 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Joanna Kurowska postanowiła poprosić Polaków o pomoc. W nocy z wtorku na środę jej przyjaciółce, Małgorzacie Puczyłowskiej, spłonął dom. Dziennikarce i jej synkowi udało się uciec, jednak zniszczenia są tak duże, że potrzebna jest każda złotówka, aby znów móc z niego korzystać.

  • W nocy z 2 na 3 lutego spłonął dom Małgorzaty Puczyłowskiej
  • Autorce i jej synowi udało się uciec, ale nie mieli czasu na zabranie swoich rzeczy
  • Posiadłość wymaga gruntownego remontu
  • Znane aktorki proszą o pomoc dla dziennikarki

Joanna Kurowska zazwyczaj w swoich social mediach nie prosi fanów o nic. Tym razem jednak zrobiła wyjątek dla swojej przyjaciółki, dziennikarki Małgorzaty Puczyłowskiej, która w nocy z wtorku na środę przeżyła dramat. Jej dom nagle spłonął w pożarze i choć ogień udało się ugasić, zdążył dokonać ogromnych zniszczeń. Potrzebna jest ogromne kwota, by przywrócić budynek do dobrego stanu.

Pożar w domu dziennikarki

Małgorzata Puczyłowska jest znana przede wszystkim ze swojej książki "Być dzieckiem legendy", w której opisała życie potomków znanych rodziców. Na co dzień mieszkała w Starej Miłosnej ze swoim synem Krzysztofem, którego wychowuje samotnie. Niestety, w jej życiu doszło do tragedii.

W nocy z 2 na 3 lutego w jej posiadłości doszło do pożaru. Najpierw zapali się pion kominkowy, później ogniem zajęło się poddasze, a w końcu płomienie ogarnęły cały dom. Do zdarzenia doszło, kiedy spali, na szczęście obudzili się w porę i zdążyli uciec.

Udało im się uniknąć zaczadzenia, jednak nie mieli czasu, by zabrać choćby najpotrzebniejsze rzeczy. Uciekli z płonącego budynku tylko w tym, co mieli na sobie. Po ugaszeniu pożaru okazało się, że straty są ogromne, a Małgorzata Puczyłowska korzysta z dobroduszności sąsiadów.

Wyszedł tylko po bułki, gdy wrócił samochodu już nie było. Złodziejowi wystarczyło 10 min, by okraść muzyka Maryli RodowiczWyszedł tylko po bułki, gdy wrócił samochodu już nie było. Złodziejowi wystarczyło 10 min, by okraść muzyka Maryli RodowiczCzytaj dalej

W wyniku gaszenia ognia pozostałości budynku są teraz całkowicie zalane, widać także ogrom zniszczeń. Konieczna jest wymiana dachu i elektryki oraz kompleksowy remont. Spłonęły wszystkie meble oraz rzeczy osobiste dziennikarki i jej syna. Obecnie posiadłość nie nadaje się do zamieszkania.

Dotychczasowa sytuacja materialna rodziny nie pozwalała na zainstalowanie w domu pieca gazowego ani centralnego ogrzewania, dlatego ogrzewali się paląc drewnem w kominku. Posiadłość nie była ubezpieczona, a dziennikarka nie może liczyć na wsparcie rodziny.

Joanna Kurowska apeluje o pomoc

Okropna sytuacja sprawiła, że wiele celebrytów postanowiło zamieścić w sieci apel o pomoc dla Małgorzaty Puczyłowskiej. Należy do nich między innymi Joanna Kurowska, znana ze swojej kultowej roli w serialu „Graczykowie".

- Kochani. Nigdy nie prosiłam o nic dla siebie. Ale teraz proszę..... dla mojej przyjaciółki, znakomitej dziennikarki, Małgosi Puczyłowskiej. Zapaliły się sadze w kominie i spalił się jej ukochany dom w Starej Miłosnej. Małgosia od lat organizowała charytatywne pokazy mody dla dzieci z niepełnosprawnościami (zdjęcia z tych pokazów). Zawsze gotowa pomóc tym , którzy tej pomocy potrzebują. Teraz, w potrzebie jest Ona. Jak się zbierze jakaś suma, aby mogła odbudować dom, to będziemy mogli uwierzyć w to, że karma wraca. A chcemy wierzyć i choćby dlatego warto wrzucić grosik. Ja już wrzuciłam - napisała.

O pomoc dla dziennikarki zwróciła się także aktorka Anna Korcz, gwiazda serialu „Na Wspólnej". Zależy jej nie tylko na wpłacaniu pieniędzy na internetową zbiórkę, ale też udostępnianie wiadomości o niej, by dotarła do jak największej ilości osób.

- Kochani! Kto ogladał moją relację rano wie, do jakiej tragedii doszło dziś w nocy... Spalił się dom naszej koleżanki, dziennikarki, Małgosi Puczyłowskiej!!! Udostepniam imię, nazwisko i numer konta, gdzie mozna wpłacać datki, które może pomogą przetrwać... Bardzo proszę wszystkich aktorów, dziennikarzy, ludzi wielkiego serca i dobrej woli o pomoc! Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na pomoc materialna, udostępniajcie, proszę, tę wiadomość!- oznajmiła.

Każdy, kto chciałby pomóc Małgorzacie Puczyłowskiej, może to zrobić, wpłacając choć drobna kwotę na oficjalną zbiórkę, do której link znajduje się tutaj. Do końca zbiórki zostało jeszcze 28 dni.

Kochani. Nigdy nie prosiłam o nic dla siebie. Ale teraz proszę..... dla mojej przyjaciółki, znakomitej dziennikarki ,...

Opublikowany przez Joannę Kurowską Środa, 3 lutego 2021

Kochani! Kto ogladal moja relacje rano wie, do jakiej tragedii doszlo dzis w nocy....????????????Spalil sie dom naszej kolezanki,...

Opublikowany przez Annę Korcz Środa, 3 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: TVN24, Facebook

Następny artykuł