Swiatgwiazd.pl
Joanna Kurowska

AGENCJA SE/East News

Joanna Kurowska zmaga się z problemami zdrowotnymi. „Czułam się stale zmęczona”

15 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Joanna Kurowska zdradziła, że od pewnego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Początkowo aktorka lekceważyła objawy, jednak w końcu zdecydowała się wykonać test. Gdy padła diagnoza, była w szoku. Nie miała pojęcia, że objawy, które wcześniej zrzucała na karb stresu, wymagają pomocy specjalisty.

  • Joanna Kurowska to popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna

  • W ostatnim czasie zaczęły towarzyszyć jej pewne objawy, w tym uczucie zmęczenia

  • Okazało się, że aktorka cierpi z powodu alergii pokarmowej

Joanna Kurowska od ponad trzech dekad należy do grona najbardziej znanych aktorek w Polsce. Ostatni czas nie był dla niej jednak łatwy. Artystka najpierw zmierzyła się ze śmiercią najbliższych – pożegnała ukochanych rodziców i siostrę. Teraz natomiast okazuje się, że towarzyszą jej problemy na tle zdrowotnym.

martyna-wojciechowska (1)

Rozstanie Wojciechowskiej i Kossakowskiego. Podróżniczka zdecydowała się na wymowny gest

CZYTAJ DALEJ

Niepokojące objawy u Joanny Kurowskiej

Joanna Kurowska zagrała w wielu filmach, serialach i spektaklach teatralnych. Wpływ na rozwój jej kariery z pewnością miały takie produkcje jak „Graczykowie” czy „Czterdziestolatek. 20 lat później”. To między innymi dzięki nim aktorka jest dziś znana całej Polsce.

Polacy pokochali Joannę Kurowską za jej szeroki uśmiech, pogodę ducha i niezaprzeczalne poczucie humoru. W ostatnim czasie tych charakterystycznych cech było u aktorki jednak o wiele mniej. Powodem okazały się takie objawy jak między innymi ciągłe zmęczenie. Kurowska opowiedziała o nich w rozmowie z „Rewią”.

- Czułam się opuchnięta i stale zmęczona. Zrzucałam to na karb pracy, na niewłaściwe odżywianie się – mówiła.

Przypadkowa diagnoza

Aktorka postanowiła nie siedzieć z założonymi rękami, tylko zrobić coś dla swojego zdrowia. Z racji tego, że mieszka blisko lasu, zaczęła uprawiać sport na świeżym powietrzu. Dodatkowo zadbała o prawidłową dietę i odpowiednio długi odpoczynek. Niestety, symptomy wciąż nie odpuszczały.

(…) waga stała jak zaklęta, a ja, mimo długich przestojów w pracy, wcale nie czułam się wypoczęta – dodała.

Wszystko zmieniło się, gdy aktorka postanowiła wyjechać nad morze. W pensjonacie, do którego się udała, przypadkiem spotkała specjalistkę w zakresie nietolerancji pokarmowych. Kiedy opowiedziała jej o swoich dolegliwościach, ta poleciła jej wykonanie testów. Wynik był dla Joanny Kurowskiej ogromnym zaskoczeniem.

Diagnoza była prosta – alergia pokarmowa. Okazało się, że aktorka jest uczulona na gluten i wiele innych składników spożywczych. Nigdy nie miała pojęcia, że zły wpływ na stan jej zdrowia mogą mieć na przykład kapusta czy wybrane rodzaje mięs. Choć od zawsze była temu przeciwna, postanowiła wyeliminować wiele produktów ze swojego jadłospisu.

Dziś okazuje się, że odstawienie pewnych składników odżywczych było strzałem w dziesiątkę. Niepokojące objawy ustąpiły, a Joanna Kurowska czuje się o wiele lepiej. Do końca życia będzie musiała jednak przestrzegać rygorystycznej diety.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >