Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Figura podzieliła się wspomnieniami. Przykre wyznania u Moniki Olejnik
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 16.12.2022 14:53

Katarzyna Figura podzieliła się wspomnieniami. Przykre wyznania u Moniki Olejnik

Katarzyna Figura
fot. KAPiF

Katarzyna Figura udzieliła Monice Olejnik szczerego wywiadu. Wybitna aktorka zdobyła się na wspomnienia sprzed lat, kiedy doświadczyła przemocy ze strony swojego ówczesnego męża. Artystka zalała się łzami, kiedy reporterka dopytała o jedną rzecz.

Przemoc psychiczna i fizyczna, którą doświadczają kobiety ze strony swoich partnerów to wciąż ogromny problem. Katarzyna Figura postanowiła podzielić się ze światem swoja traumatyczną historią z nadzieją, że uciskane kobiety nie powtórzą jej błędy i wyrwą się z toksycznego związku.

Katarzyna Figura ofiarą przemocy

Katarzyna Figura jest ikoną polskiego aktorstwa. Utalentowana artystka zaczęła swoją karierę w latach 80. Przełomowe okazały się filmy pt. "Pociąg do Hollywood" i "Kingsajz", które zapewniły Kasi ogólnopolską rozpoznawalność i uznanie.

Artystka nie spoczęła na laurach i stale rozwijała swoją karierę. W międzyczasie była w kilku związkach i doczekała się trójki dzieci. Z Janem Chmielewskim doczekała się syna Jana, natomiast z małżeństwa z amerykańskim przedsiębiorcą i producentem filmowym Kaiem Schoenhalsem doczekała się dwóch córek: Koko Claire i Kaszmir Amber.

Ostatnie małżeństwo odcisnęło swoje piętno na Katarzynie. Gwiazda po latach otwarcie przyznała, że jest ofiarą przemocy. Mąż aktorki bił ją, a także krzywdził psychicznie. Ich rozwód został sfinalizowany dopiero 24 września 2021 roku. O swoich doświadczeniach opowiedziała na łamach "Vivy" w 2012 roku.

To była szarpanina, plucie w twarz, bicie w głowę, kopanie. Wiesz, jak bardzo boli, jak cię ktoś kopnie w kość piszczelową? Dziś największą pretensję mam do siebie, że pozwoliłam mu się upokarzać wyjawiła wówczas aktorka.

Katarzyna Figura popłakała się na wizji

Katarzyna była gościnią programu "Otwarcie", prowadzonego przez Monikę Olejnik. Podczas wywiadu poruszono temat przemocy, której ofiarą była Katarzyna. Aktorka powiedziała, że przemoc fizyczna jest wykrywalna, natomiast przemoc fizyczną porównała do "bomby i amputacji wewnętrznej".

Najbardziej doświadczalną i wykrywalną przemocą jest ta fizyczna. O niej się mówi najwięcej. Oczywiście jest ona dotkliwa, ale jest tylko na powierzchni, a przemoc psychiczna, emocjonalna i finansowa - to jakiś czołg, bomba i amputacja wewnętrzna. To jest straszne — powiedziała.

Monika Olejnik zdecydowała się kontynuować ten temat. Na początku przeprosiła swoją rozmówczynię, by następnie zapytać, czy jej dzieci były świadkami, jak ich matka jest bita. Wówczas Katarzyna nie powstrzymała łez i popłakała się na wizji. Zdecydowała się jednak odpowiedzieć na to pytanie. — One były małe. Doświadczały tego wszystkiego, co ja doświadczałam. Gdy dziecko widzi, że matka jest bita, to jest porażające, bo ono czuje, że nie ma już żadnej pomocy. I dziecko bierze na siebie tę straszliwą odpowiedzialność i winę — odpowiedziała. Zobacz zdjęcia:

Katarzyna Figura
Katarzyna Figura, fot. KAPiF
Katarzyna Figura
Katarzyna Figura, "Dziewczyny z Dubaju" - premiera filmu, fot. KAPiF
Katarzyna Figura
Katarzyna Figura, premiera filmu "The End", fot. KAPiF
Katarzyna Figura
Katarzyna Figura, "Chrzciny" - premiera filmu, fot. KAPiF
Katarzyna Figura
Katarzyna Figura, premiera filmu "Dziewczyny z Dubaju", fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].