Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 13.12.2022 16:57

Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?

Agnieszka Woźniak-Starak z teściem
fot. KAPiF

Agnieszka Woźniak-Starak od 2015 roku była życiową partnerką Piotra Woźniaka-Staraka. Tworzyli związek aż do tragicznej śmierci mężczyzny, do której doszło 18 sierpnia 2019 roku. Mało kto wie, że wówczas teściem popularnej prezenterki był jeden z najbogatszych biznesmenów w kraju.

Jerzy Starak próbował swoich sił w różnych branżach. Prowadził liczne firmy, m.in. zajmował się produkcją keczupu, a nawet próbował stworzyć sieć fast foodów. Nie wszystkie pomysły okazały się trafne, jednak niektóre z nich zapewniły zarobienie pokaźnej sumy pieniędzy.

Agnieszka Woźniak-Starak ma bogatego teścia - jest jednym z najbardziej majętnych Polaków

Agnieszka Woźniak-Starak przez lata swojej medialnej działalności zaskarbiła sobie sympatię pokaźnego grona fanów. Widzowie ochoczo śledzą rozwój kariery prezenterki, podobnie jak jej życie prywatne. Gwiazda ma za sobą kilka związków, a także przyszło zmierzyć się jej z ogromną tragedią.

Przypomnijmy, że Agnieszka Woźniak-Starak lata temu związała się z producentem telewizyjnym. Piotr Woźniak-Starak oświadczył się wybrance swojego serca na początku września 2015 roku. Niedługo później pobrali się, a ich szczęśliwe małżeństwo zakończyła tragiczna śmierć mężczyzny. Piotr był jedną z popularniejszych osób w kraju, do końca swoich dni cieszył się uznaniem. Pisząc o mężu Agnieszki, warto również wspomnieć o jej teściu, który jest jednym z najbogatszych Polaków. Na swoim koncie ma prowadzenie licznych biznesów, a na przestrzeni swojej działalności nie brakowało wpadek i niepomyślnych inwestycji.

Czym zajmuje się Jerzy Starak?

Jerzy Starak przyszedł na świat 12 grudnia 1947 roku. Po zakończeniu studiów wyjechał do Włoch, gdzie otrzymał pracę w zakładzie zajmującym się produkcją maszyn dla przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Zainspirowany fenomenem Nestlé oraz nabytym doświadczeniem zdecydował się otworzyć swoją pierwszą firmę.

Teść Agnieszki Woźniak-Starak założył firmę produkującą keczupy. Po czasie zajmował się również sprowadzaniem do Polski zagranicznych kosmetyków, środków czystości czy alkoholu. Największy zysk przyniosło mu jednak wykupienie zakładu farmaceutycznego od Skarbu Państwa. Kiedy biznes kwitł w najlepsze, Jerzy przejął również kilka zagranicznych koncernów farmaceutycznych.

Jerzy Starak od 30 lat znajduje się na liście 100 najbogatszych Polaków. Jak dowiadujemy się z magazynu Forbes, majątek teścia Agnieszki oszacowano na kwotę 18,5 mld zł, co umożliwiło mu zajęcie 2. miejsca w zestawieniu

Zobacz zdjęcia:

Agnieszka Woźniak-Starak z teściem
Agnieszka Woźniak-Starak z teściem, Gala Herbapol - Esencja Natury 2021, fot. KAPiF
Piotr Woźniak-Starak z rodzicami
Piotr Woźniak-Starak z rodzicami, "Big Love" - premiera filmu, fot. KAPiF
Jerzy Starak, Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak
Jerzy Starak, Agnieszka i Piotr Woźniak-Starak, Wernisaż wystawy, fot. KAPiF
Jerzy Woźniak z żoną
Jerzy Woźniak z żoną, Gala Herbapol - Esencja Natury 2021, fot. KAPiF
Agnieszka Woźniak-Starak
Agnieszka Woźniak-Starak, Bal Fundacji TVN Nie Jesteś Sam, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Magdalena Stępień: "Proszę o modlitwę, bo ostatnio brak mi sił"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: businessinsider.com.pl