Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Katarzyna Grochola ma raka. Dorota Szelągowska przekazała nowe wieści o matce
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 11.01.2024 14:23

Katarzyna Grochola ma raka. Dorota Szelągowska przekazała nowe wieści o matce

Dorota Szelągowska, Katarzyna Grochola
Dorota Szelągowska przekazała wieści o zdrowiu matki, fot. KAPiF

Zdrowie Katarzyny Grocholi jest jednym z bardziej popularnych tematów od czasu gdy opowiedział o swojej walce z rakiem. Pisarka ma za sobą ciężkie zabiegi, jednak nie poddaje się i nadal jest aktywna zawodowo. Jej córka, Dorota Szelągowska, opowiedziała o samopoczuciu matki. Panie miały okazję spędzić wspólnie święta Bożego Narodzenia.

Katarzyna Grochola ma raka. Przeszła dwie operacje

Zdrowie pisarki przez długi czas było objęte tajemnicą, tym bardziej że w przeszłości mierzyła się już nowotworem. Pierwszy raz usłyszała dramatyczną diagnozę, kiedy jej córka miała zaledwie 6 lat. Wtedy zdążyła nawet spisać testament, ponieważ lekarze przewidywali dla niej jedynie 3 miesiące życia.

Na szczęście Katarzyna Grochola pokonała chorobę, choć ta powróciła. W 2022 roku Dorota Szelągowska o nowotworze matki opowiedziała w jednym z felietonów. Strach o życie pisarki ponownie zajrzał w oczy jej bliskim.

Wtedy jednym z przełomowych nagrań na profilu pisarki w mediach społecznościowych była jej relacje ze szpitala. Katarzyna Grochola potwierdziła, że walczy z chorobą i przeszła kolejną operację.

Katarzyna Grochola pilnie odwołała spotkanie z fanami. W tle kolejne problemy zdrowotne Katarzyna Grochola tworzyła ulubione seriale Polaków! Mało kto miał pojęcie. Wyznała, dlaczego pożegnała się z TVP

Katarzyna Grochola pozostaje aktywna zawodowo mimo choroby

Po dwóch operacjach związanych z rakiem prawego płuca Katarzyna Grochola zapowiadała w jednym z nagrań, że "zamierza przeżyć". Wróciła do aktywności zawodowej, a także wydała kolejną książkę "Miłość w cieniu słońca".

O najnowszych aktywnościach opowiada w mediach społecznościowych, a niedawne święta Bożego Narodzenia miała okazję spędzić z bliskimi w Hiszpanii. Dorota Szelągowska zdecydowała się na wyznanie w kwestii zdrowia matki. Mimo ogromnej chęci walki zagrożenie nie zostało do końca zażegnane.

Dorota Szelągowska o zdrowiu matki

Podczas świąt Bożego Narodzenia duetowi udało się wylecieć do Hiszpanii, gdzie celebrowały chwile razem z mężem i córką prezenterki, a także mężem Katarzyny Grocholi. Dorota Szelągowska w rozmowie z Faktem przyznała, że był to wyjątkowy okres spędzony w rodzinnym gronie. Mimo radosnych chwil nie może jednak zapomnieć o dolegliwościach zdrowotnych mamy.

Mama miała raka płuca. Jest po ciężkich dwóch operacjach. Myślę, że czuje się całkiem nieźle. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że już nigdy nie będzie do końca w porządku. Bardzo się cieszę, że spędziłyśmy razem wigilię i miałyśmy wspólny, fajny czas - wyznała Dorota Szelągowska.

Mimo poprzednich problemów pisarka chce skupić się na radosnych chwilach w gronie najbliższych. W mediach społecznościowych często pokazuje internautom prywatną stronę znanej Katarzyny Grocholi.

Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska przekazała wieści o zdrowiu matki, fot. instagram.com/katarzynagrochola_official/
Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska przekazała wieści o zdrowiu matki, fot. instagram.com/katarzynagrochola_official/
Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska przekazała wieści o zdrowiu matki, fot. KAPiF
Katarzyna Grochola, Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska przekazała wieści o zdrowiu matki, fot. KAPiF

Źródło: Fakt