Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest brat Błaszczykowskiego? Pojawił się na premierze filmu "Kuba". U jego boku piękna żona
Karolina Kurek
Karolina Kurek 20.02.2024 22:34

Kim jest brat Błaszczykowskiego? Pojawił się na premierze filmu "Kuba". U jego boku piękna żona

Kuba Błaszczykowski
Kuba Błaszczykowski, fot. AKPA

We wtorek 20 lutego odbyła się premiera filmu “KUBA”. Tytułowym bohaterem jest piłkarz Kuba Błaszczykowski. Na premierze dokumentu pojawiło się wiele gwiazd, w tym brat byłego kapitana reprezentacji - Dawid. Kim jest i czym się zajmuje? Będziecie zaskoczeni.

Kariera Kuby Błaszczykowskiego

Kuba Błaszczykowski  to znany wszystkim piłkarz. Treningi zaczął, jako 7-latek w klubie piłkarskim “Raków Częstochowa”. W 2005 roku zasilił szeregi drużyny “Wisła Kraków”. Potem przez lata był zawodnikiem niemieckiego klubu “Borussia Dortmund”. W tym czasie oprócz Kuby w drużynie grali także inni Polacy, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. W barwach ugrupowania Błaszczykowski zdobył Superpuchar oraz mistrzostwo i Puchar Niemiec. W kolejnych latach piłkarz grał dla “ACF Fiorentina”, potem w “WfL Wolfsburg” a ostatnie lata kariery spędził ponownie w “Wiśle Kraków”.

W latach 2010-2014 był kapitanem reprezentacji Polski, w której zadebiutował w 2004 roku. W czerwcu 2023 roku po raz ostatni pojawił się na boisku.

Premiera filmu "Kuba": Błaszczykowski z żoną, Rozenek, Majdan, Wojciechowska, Urbański Premiera filmu "Kuba". Żona Błaszczykowskiego zachwyciła metamorfozą. Rzadko można ją zobaczyć na imprezie

Premiera filmy "Kuba"

Już 23 lutego na platformę Prime Video trafi film “KUBA”, dotyczący życia Kuby Błaszczykowskiego, popularnego piłkarza i wieloletniego kapitana reprezentacji Polski. 

W moim życiu wiele razy się potykałem i się tego nie wstydzę. Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że moja historia stanie się inspiracją dla młodego pokolenia. Bo po każdej porażce można się podnieść. Podczas pracy z ekipą filmową nie gryzłem się w język, nie chowałem się za wyuczonymi formułkami. I cieszę się, że tę autentyczność udało się przenieść na ekran - mówił Kuba.

W produkcji zostanie poruszone również dzieciństwo zawodnika, który w dzieciństwie stracił matkę, którą zamordował jego ojciec. Zwiastun filmu “Kuba” poniżej.

Kim jest brat Kuby Błaszczykowskiego?

We wtorek 20 lutego w KinieGram w Warszawie odbyła się premiera filmu dokumentalnego “Kuba”. Główny bohater pojawił się na wydarzeniu z piękną żoną u boku. Na premierze przybyła plejada gwiazd, w tym m.in. Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan, Hubert Urbański, Jerzy Brzęczak czy Sławomir Peszko.

Wśród gości pojawił się także brat Kuby, Dawid, który jest starszy o trzy lata od sławnego zawodnika. Jako dzieci oboje chcieli zostać piłkarzami. Razem grali w klubie “Raków Częstochowa”. Jednak marzenia starszego z braci Błaszczykowskich legły w gruzach, gdy ten skończył 19 lat. Wtedy doznał kontuzji i zerwał więzadła w kolanie.

Mój rozwój piłkarski został zahamowany, gdy zerwałem więzadła krzyżowe, mając 19 lat. Grałem na poziomie czwartej czy piątej ligi. To był dla mnie bardzo dobry sezon, na kilku meczach pojawił się Jurek Brzęczek. Chciał mi pomóc. Byłem już nawet wstępnie umówiony na tygodniowe testy w jednej z drużyn ekstraklasy. Miały się odbyć w lipcu, a w kwietniu zerwałem więzadła. Następnie była roczna przerwa, przeszedłem operację, w końcu poszedłem na studia. Tematy piłkarskie zostawiłem z boku - powiedział w rozmowie z “Wyborczą”.

Aktualnie Dawid Błaszczykowski od 2020 roku pełni funkcję prezesa klubu Wisła Kraków. Poniżej zdjęcia starszego brata Kuby i jego żony.

Zobacz też: Nowa fryzura Cichopek

Dawid Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Dawid Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Dawid Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Dawid Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Jakub Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Kuba Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Jakub Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF
Kuba Błaszczykowski z żoną, fot. KAPiF