Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Błaszczykowski w rozrywających serce słowach o ojcu, który zabił matkę na jego oczach. Mówi, co działo się krótko przed tragedią
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 20.02.2024 08:19

Błaszczykowski w rozrywających serce słowach o ojcu, który zabił matkę na jego oczach. Mówi, co działo się krótko przed tragedią

Kuba Błaszczykowski
Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram

Kuba Błaszczykowski jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców. Jego dzieciństwo należało jednak do niezwykle trudnych. Przeżył traumę, kiedy to ojciec na jego oczach zabił mamę. Teraz wypowiedział się o nim i o tym co się działo przed tragedią. To wyznanie łamie serce.

Kariera Kuby Błaszczykowskiego

Kuba Błaszczykowski zaczął trenować piłkę nożną, zaledwie w wieku 7 lat, dołączając do klubu Raków Częstochowa. W 2005 roku przeniósł się do Wisły Kraków, a następnie do niemieckiej Borussii Dortmund dwa lata później. W tym klubie zdobył Superpuchar, mistrzostwo i Puchar Niemiec. Po 2015 roku grał w innych drużynach, takich jak ACF Fiorentina, WfL Wolfsburg aż powrócił do Wisły Kraków.  

Zadebiutował w reprezentacji Polski w 2004 roku. Pełnił funkcję kapitana drużyny od 2010 do 2014 roku, a potem zastąpił go Robert Lewandowski. W czerwcu zeszłego roku odbył się jego ostatni mecz – spotkanie towarzyskie przeciwko Niemcom. Błaszczykowski pojawił się na boisku przez pierwsze 16 minut jako kapitan drużyny. Po opuszczeniu boiska został owacyjnie witany przez kibiców. 

Niestety przeszłość Kuby owiana jest mrocznymi wydarzeniami.

Kuba Błaszczykowski dodał poruszający post. Internauci szybko zareagowali, posypały się wzruszające wyznania Rodzina Kuby Błaszczykowskiego przygotowała mu niespodziankę. Napisy na ich koszulkach mówią wszystko

Trauma Kuby Błaszczykowskiego

Kuba Błaszczykowski doświadczył traumy w dzieciństwie. Gdy miał 10 lat, był świadkiem tragicznego zabójstwa swojej matki przez jego własnego ojca. Po tym przerażającym wydarzeniu, wraz z bratem Dawidem, zostali oddani pod opiekę babci Felicji, która przy wsparciu wujka Jerzego Brzęczka, pomagała w ich wychowaniu. To traumatyczne doświadczenie miało głęboki wpływ na życie Kuby, ale mimo wszystko nie poddał się i osiągnął wiele sukcesów w sporcie, które dedykował pamięci swojej matki.  

Obecnie jest mężem Agaty Błaszczykowskiej i ojcem trójki dzieci: Oliwii, Leny i Fabiana. 

Na niedawnej Gali Mistrzów Sportu 89, organizowanej przez "Przegląd Sportowy", Kuba Błaszczykowski został uhonorowany statuetką Superczempiona. To wyróżnienie przyznane zostało mu nie tylko za osiągnięcia sportowe, lecz również za szlachetną postawę, którą wykazywał poza boiskiem. Podczas ceremonii wręczenia nagrody, Kuba zadedykował ten zaszczyt pamięci swej nieżyjącej matki.

Mamo, to dla Ciebie - powiedział.

Niedługo w sieci będzie dostępny film o życiu Kuby Błaszczykowskiego.

Kuba Błaszczykowski o ojcu

"KUBA" będzie prezentować widzom historię życia Jakuba Błaszczykowskiego, począwszy od jego pierwszych kroków z piłką nożną, przez wszystkie sukcesy i trudności, jakie spotkały go na drodze. To film, który ukazuje nie tylko jego osiągnięcia sportowe, ale także osobiste wyzwania, zmagania i triumfy. Przenikający przez historię wątek będzie pokazywał, jak Kuba przekraczał granice, napotykał przeszkody i walczył o swoje marzenia, tworząc inspirującą opowieść o determinacji, pasji i odwadze.

Dokument Papaya Films opowie o jego początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia zapierającej dech w piersiach kariery. W wywiadach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z boiska, widzowie będą mieli okazję poznać historię chłopaka z Truskolasów, który z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich sportowców na świecie. - brzmi informacja prasowa.  

W rozmowie z Onetem, w kontekście filmu Kuba Błaszczykowski wyjawił, że chce, aby perspektywa jego domu była prawdziwa. Opowiedział też o dobrych chwilach, uwzględniając te, które sprawiły, że jego życie runęło w gruzach. Podziękował nawet ojcu za to, czego go nauczył przed tymi tragicznymi wydarzeniami. 

Też chcę, żeby obraz naszej rodziny był autentyczny. To, co było wcześniej, to też momenty, w których czułem się szczęśliwy, sprawiały mi radość. Później całe moje życie po prostu wywróciło się do góry nogami. Ale to wciąż jest częścią tego życia, którego nie chciałbym zamieniać. Jest moje i biorę je takie, jakie jest. Ze wszystkimi zaletami i wadami – powiedział Błaszczykowski.

Kuba opowiedział o ojcu, jako o inteligentnym człowieku. Mówił również o jego wykształceniu i ambicjach. Dodał, że alkohol sprawił, że to wszystko zakończyło się w tak tragiczny sposób.

To był inteligentny gość, który zrobił cztery fakultety. Nauczyciel WF-u, uczył pisma technicznego. Myślę, że czuł, iż mógł osiągnąć więcej. Alkohol połączony z tą ambicją i jego niespełnionymi marzeniami spowodował, że skończyło się, jak się skończyło – wspominał Kuba.

Film "KUBA", wyprodukowany przez Papaya Films i wyreżyserowany przez Jana Dybusa będzie miał swoją premierę na Amazon Prime już 23 lutego 2024 roku.

Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram
Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram
Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram
Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram
Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram
Kuba Błaszczykowski, fot. Instagram