Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zapłakany Kuba Błaszczykowski o traumie z dzieciństwa. To wideo wstrząśnie fanami
Karolina Kurek
Karolina Kurek 14.01.2024 07:24

Zapłakany Kuba Błaszczykowski o traumie z dzieciństwa. To wideo wstrząśnie fanami

Zapłakany Kuba Błaszczykowski o traumie z dzieciństwa. To wideo wstrząśnie fanami
Jakub Błaszczykowski, fot. KAPiF, kadr ze zwiastunu "KUBA" YT

Do sieci trafił zwiastun filmu “KUBA”. Produkcja przybliży widzom szczegóły życia Jakuba Błaszczykowskiego. Nie wszyscy wiedzą o jego traumatycznych przeżyciach. Piłkarz nie mógł powstrzymać łez. 

Kariera sportowa Kuby Błaszykowskiego

Kuba treningi rozpoczął w wieku 7 lat w klubie Raków Częstochowa. W 2005 roku został zawodnikiem Wisły Kraków, a dwa lata później przeszedł do niemieckiego klubu Borussia Dortmund. W barwach tej drużyny zdobył Superpuchar Niemiec, mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec. Po roku 2015 grał w takich drużynach jak ACF Fiorentina, WfL Wolfsburg oraz ponownie w Wiśle Kraków.

W 2004 zadebiutował w reprezentacji Polski. Był kapitanem drużyny od 2010 do 2014 roku, potem jego miejsce zajął Robert Lewandowski.

W czerwcu ubiegłego roku odbył się ostatni mecz z jego udziałem. Był to mecz towarzyski z Niemcami. Błaszczykowski wystąpił w nim przez pierwsze 16 minut, jako kapitan drużyny. Schodząc z boiska, otrzymał owacje na stojąco od kibiców.

Już niedługo w sieci będzie można zobaczyć film o historii skrzydłowego.

Gdy on przemawiał, ona zalewała się łzami. Kim jest tajemnicza żona Kuby Błaszczykowskiego? Gala Mistrzów Sportu 2024. Jakub Błaszczykowski cały we łzach o matce. Zginęła na jego oczach

Film "KUBA". Gdzie oglądać? Kiedy premiera?

W lutym na platformie Prime Video pojawi się film dokumentalny “KUBA”. 

Film KUBA przedstawi niezwykłą i emocjonalną historię życia i drogę kariery 109-krotnego reprezentanta Polski, byłego kapitana drużyny narodowej, dwukrotnego mistrza Niemiec oraz zdobywcy pucharu Niemiec z Borussią Dortmund – Jakuba „Kuby” Błaszczykowskiego. - zapowiada producent.

“KUBA” zaprezentuje widzom historię Jakuba Błaszczykowskiego, jego początki z piłką nożną, sukcesy i upadki.

Dokument Papaya Films opowie o jego początkach, rozwoju i okolicznościach zakończenia zapierającej dech w piersiach kariery. W wywiadach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z boiska, widzowie będą mieli okazję poznać historię chłopaka z Truskolasów, który z czasem stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych polskich sportowców na świecie. - brzmi informacja prasowa.

Do sieci trafił już zwiastun produkcji. Byłemu reprezentantowi Polski zadano pytanie:

Jakiego Kubę zobaczymy w tym filmie?

Błaszczykowski odpowiedział:

Myślę, że prawdziwego.

Mówiąc to, Kuba nie mógł powstrzymać łez. Zwiastun zaprezentował również fragmenty archiwum rodzinnego z czasów dzieciństwa sportowca.

Kuba Błaszczykowski o trudnym dzieciństwie

Niedawno odbyła się Gala Mistrzów Sportu 89. Plebiscytu “Przeglądu Sportowego”. Podczas wydarzenia, Kuba otrzymał statuetkę Superczempiona, którą przyznano mu za osiągnięcia sportowe, ale i szlachetną postawę, którą odznaczał się poza boiskiem. Nagrodę tą zadedykował nieżyjącej mamie.

Mamo, to dla Ciebie - powiedział.

Nie wszyscy wiedzą, o jakiej traumie doświadczył Błaszczykowski w dzieciństwie. Jako 10-latek był świadkiem zabójstwa swojej mamy. Sprawcą był jego ojciec. Po tym wstrząsającym wydarzeniu trafił wraz z bratem Dawidem pod opiekę babci Felicji, której w wychowaniu chłopców pomagał ich wujek Jerzy Brzęczek. Traumatyczne wydarzenie odcisnęło piętno w jego życiu. Sportowiec jednak spełnił marzenia i odniósł w żuciu wiele sukcesów, które dedykuje swojej mamie. 

Dziś jest mężem Agaty Błaszczykowskiej  i ojcem trójki dzieci, Oliwii, Leny i Fabiana. W zwiastunie filmu, który trafił już do sieci widać moment, w którym piłkarza zapytano o wydarzenia z dzieciństwa. W jego oczach natychmiast pojawiły się łzy. 

Zwiastun filmu “KUBA” poniżej. Premiera już w lutym.

Jakub Błaszczykowski, fot. kard ze zwiastunu
Jakub Błaszczykowski, fot. kard ze zwiastunu "KUBA" YT
Jakub Błaszczykowski, fot. KAPiF
Jakub Błaszczykowski, fot. KAPiF