Swiatgwiazd.pl > Newsy > Krzysztof Rutkowski odnalazł porwaną dziewczynkę. „Dla takich chwil warto żyć”
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 10.05.2022 10:53

Krzysztof Rutkowski odnalazł porwaną dziewczynkę. „Dla takich chwil warto żyć”

EN 01286363 0001
TOMASZ GOLA/East News

Krzysztof Rutkowski po raz kolejny udowodnił swoje umiejętności detektywistyczne. Mężczyzna pochwalił się sukcesem w sprawie poszukiwania 7-letniej mieszkanki Ukrainy. Dziewczynka obecnie wróciła do mamy.

Jeden z najsławniejszych detektywów w Polsce po raz kolejny ruszył do akcji, gdy dowiedział się o przypadku Oleksandry Shmagailo, która wraz z córką uciekała do naszego kraju przed bombardowaniem ojczystej Ukrainy. Dziewczyna na granicy została porwana, a w sprawę zaangażowano Krzysztofa Rutkowskiego.

Choć jak wyznaje detektyw, sprawa nie należała do najprostszych, udało się odnaleźć małoletnią Sofię. Mężczyzna przeżył chwile niepowtarzalnej grozy.

Krzysztof Rutkowski usłyszał groźby śmierci

Sprawa Oleksandry Shmagailo od samego początku wyglądała na skomplikowaną, gdy 7-letnia córkę kobiety na granicy polsko-ukraińskiej porwała nowa partnerka ojca dziecka. Zatrwożona matka skierowała przypadek porwania do odpowiednich służb w Polsce, w tym do Krzysztofa Rutkowskiego.

Mam nadzieję, że w krótkim czasie zdjęcie mojej córeczki pojawi się na żółtych stronach Interpolu, by oficjalnie rozpoczęły się międzynarodowe poszukiwania — mówił mediom przerażona Ukrainka. Słynnemu detektywowi po kilku tygodniach pracy udało się natrafić na trop dziewczynki i sprowadzić ją bezpiecznie do domu. W mediach społecznościowych opisał trudny przypadek, podczas którego grożono Krzysztofowi Rutkowskiemu.

Sofia Shmagailo 7-latka porwana na granicy polsko-ukraińskiej po miesięcznej akcji Biura Rutkowski, odnaleziona i odzyskana w Mediolanie. Obecnie pod opieka Agi i Tomka. Bezpieczeństwo zapewnia Biuro Rutkowski. Pomimo gróźb kierowanych pod moim adresem przez osoby mające związek z tym porwaniem „rutkowski kaput”, w dalszym ciągu będziemy dbali o bezpieczeństwo Sofii, mamy Saszy i całej jej rodziny przebywającej na terenie Polski — pisał pod wspólnym zdjęciem z dziewczynką i jej matką.

Krzysztof Rutkowski w poście podziękował również funkcjonariuszom policji, którzy pomagali mu w rozwiązaniu tej międzynarodowej sprawy. Detektyw podkreślił, że na pozytywnie zakończone sprawy warto czekać.

Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Warszawa-Białołęka Maciejowi Makosiowi, Policjantom 6 KRP Warszawa Praga-Polnoc i Policjantom włoskim za pomoc w tej międzynarodowej realizacji odbicia Sofii z rąk porywaczy. Dla takich chwil warto żyć. Dziękuję, dziękuję, dziękuję — podkreślił w mediach społecznościowych.

Krzysztof Rutkowski pomaga w trudnych sprawach

O działaniach detektywistycznych mężczyzny w mediach stało się głośno w 2012 roku, gdy nagłośniono sprawę zaginięcia Madzi z Sosnowca. Krzysztof Rutkowski był osobą, która nakłoniła matkę dziecka do wyznania tragicznej prawdy o śmierci niemowlaka.

Od tego momentu detektyw stał się swego rodzaju gwiazdą w świecie kryminalistyki, a jego biuro zyskało rozgłos wśród potencjalnych klientów. Od dziesięciu lat wspomaga sprawy, z którymi policyjni funkcjonariusze często nie dają sobie rady.

Przypadek Ukrainek jest kolejną sprawą, która z sukcesem zapisuje się na karcie dokonań Krzysztofa Rutkowskiego. Detektyw zapowiedział, że pomimo trudności spraw zawsze będzie starał się pomóc ludziom w potrzebie.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Amber Heard pogrążyła się słowami o Kate Moss? Prawnik Deppa wymownie zareagował, film hitem

  2. Michał Wiśniewski planuje kolejny ślub. Uroczystość odbędzie się jesienią

  3. Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków zodiaku. Co czeka cię od 9 do 15 maja? Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Jastrząb Post