Swiatgwiazd.pl

JOSEPH PREZIOSO/AFP/East News

Książę William przerywa ciszę po skandalicznej wypowiedzi swojej matki chrzestnej. "Takie komentarze są nie do przyjęcia"

3 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Książę William, przebywający obecnie w USA, mierzy się z poważnym kryzysem wizerunkowym rodziny królewskiej. Wszystko przez oskarżenia o rasizm w Pałacu Buckingham, jakie wywołało skandaliczne, oburzające zachowanie najważniejszej z dam dworu. Książę postanowił zareagować w sposób zdecydowany i bardzo mocny.

Lady Sussan Hussey była wieloletnią powierniczką, przyjaciółką i główną damą dworu Elżbiety II. Brytyjskie media nazywały ją nawet "prawą ręką" zmarłej władczyni. Arystokratka jest matką chrzestną Williama. Odpowiadała też za wprowadzenie na dwór Meghan Markle, co w obliczu ostatnich wydarzeń nabiera dodatkowego znaczenia.

Rasizm na dworze rodziny królewskiej? Książę William reaguje

29 listopada 2022 roku w Pałacu Buckingham odbyło się spotkanie z okazji "16 dni aktywizmu przeciwko przemocy ze względu na płeć", zorganizowane przez królową Kamilę. Uczestniczyło w nim wiele wpływowych kobiet z całego świata . Jedną z zaproszonych osób była Ngozi Fulani, szefowa organizacji Sistah Space. Niestety, podczas wydarzenia to ona sama stała się ofiarą rasizmu ze względu na kolor skóry.

O wszystkim opowiedziała w mediach. Okazuje się, że Susan Hussey, nie dbając o jej przestrzeń osobistą, podeszła i poruszyła jej włosami, by sprawdzić jej plakietkę z nazwiskiem. Najgorsza była jednak rozmowa, która odbyła się tuż po tym. Arystokratka nie była w stanie zrozumieć, że działaczka jest Brytyjką, urodzoną i wychowaną w Anglii.

W rozmowie padały wręcz absurdalne słowa ze strony Hussey, jak "Skąd naprawdę jesteś", "Z jakiej części Afryki jesteś?" i "Skąd pochodzi twój lud". Jakby tego było mało, kiedy arystokratka wymusiła na Fulani wyznanie, że jej przodkowie w latach 50. przybyli z Karaibów, rzuciła "No, wreszcie do czegoś dochodzimy". Na szczęście wydarzenie to nie przeszło bez echa

Reakcja księcia Williama na rasizm damy dworu

William i Kate przebywają obecnie w podróży w Stanach Zjednoczonych. Mimo to postanowili skomentować sprawę przy pomocy swojego rzecznika. Przy okazji ogłoszono też, jakie konsekwencje spotkały Susan Hussey.

Byłem naprawdę rozczarowany, słysząc o doświadczeniach naszego gościa w Pałacu Buckingham zeszłej nocy. Nie było mnie tam, ale w naszym społeczeństwie nie ma miejsca na rasizm. Takie komentarze są nie do przyjęcia i wypowiadająca je osoba musi ustąpić ze skutkiem natychmiastowym – czytamy w oświadczeniu Williama. Susan Hussey została zwolniona.

Warto dodać, że kiedy Meghan Markle weszła do rodziny, z rozkazu Elżbiety II to właśnie Hussey została jej przydzielona, by nauczyć ją królewskiego protokołu. W obliczu powyższych wydarzeń uwagi żony księcia Harry'ego na temat spotykającego ją rasizmu nabierają wiarygodności.

Zobacz zdjęcia:

Książę William EA
Książę William, fot. JOSEPH PREZIOSO/AFP/East News
Susan Hussey EA
Susan Hussey (u góry po lewej) w towarzystwie królowej Kamili i Fortune FitzRoy, fot. PAUL EDWARDS/AFP/East News

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Są małżeństwem 11 lat, Kamil i Marta Glik przez lata się nienawidzili. Początkowo zakochał się w jej siostrze

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Joanna Krupa i jej córka na pierwszym zdjęciu po ogłoszeniu rozstania, Internauci niepokoją się o dziewczynkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Stan Beaty Tyszkiewicz się pogarsza? Karolina Wajda komentuje doniesienia o stanie zdrowia matki
Czytaj więcej >
Katarzyna Derda

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]