Swiatgwiazd.pl
Księżna Diana, fot. White House photographer, Public domain, via Wikimedia Commons, książę Karol, fot.  (Tóquio - Japão, 23/10/2019) Reunião Bilateral com o Príncipe Charles. Foto: José Dias/PR, Camilla, fot. Carfax2, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

fot. White House photographer, Public domain, via Wikimedia Commons, (Tóquio - Japão, 23/10/2019) Reunião Bilateral com o Príncipe Charles. Foto: José Dias/PR, Carfax2, CC BY-SA 3.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0>, via Wikimedia Commons

Księżna Diana odkryła romans Karola i Camilli. Mąż zrobił jej awanturę

18 Lipca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

Księżna Diana, będąc po ślubie z Karolem podejrzewała, że romans z Camillą wciąż trwa. Ostatecznie jej obawy okazały się prawdziwe, a sama Diana zdecydowała się skonfrontować z kochanką męża. Rozmowa kobiet odbyła się podczas przyjęcia z okazji czterdziestych urodzin siostry Camilli.

Księżna Diana w trakcie małżeństwa z Karolem wielokrotnie widziała znaki, sugerujące romans z Camillą. Lady Di zdecydowała się na zasadzkę, by upewnić się, że jej przypuszczenia są prawdziwe. Zaskakujące, jak zareagował książę Karol.

Księżna Diana odkryła romans Karola i Camilli

6 lutego 1981 roku książę Karol oświadczył się Dianie. Do ich zaślubin doszło zaledwie pół roku po zaręczynach. Dokładnie 29 lipca 1981 roku Karol i Diana stali się małżeństwem. Mimo zawarcia sakramentu syn królowej Elżbiety przez cały czas utrzymywał kontakt z byłą partnerką Camillą.

Początkowo Dianę i Camillę łączyły dobre relacje. Panie spotykały się, wspólnie jadły lunch i wielokrotnie się odwiedzały. Z książki "The Duchess: Camilla Parker Bowles and the Love Affair That Rocked the Crown" dowiadujemy się, że Diana dopiero po zaręczynach dowiedziała się o wspólnej przeszłości Camilli i Karola. Ponadto wielokrotnie napotykała na swojej drodze symbole i wydarzenia sugerujące, że mąż wciąż utrzymuje bliskie relacje z byłą partnerką.

Kolejne podejrzenia wprawiły Dianę w zakłopotanie, a rosnąca frustracja przyczyniła się do wykonania zasadzki. Wówczas księżna zauważyła, że Karol i Camilla wspólnie spędzili noc. Niedługo później miało miejsce przyjęcie urodzinowe siostry Camilli, podczas którego doszło do konfrontacji. Diana poprosiła na bok kochankę swojego męża i powiedziała:

Camilla, chciałabym ci tylko powiedzieć, że doskonale wiem, co się dzieje między tobą i Karolem, nie urodziłam się wczoraj. Przykro mi, że stoję na waszej drodze, bo z pewnością stoję i to musi być dla was prawdziwe piekło, ale wiem, co się dzieje. Nie traktuj mnie jak idiotki powiedziała Diana.

W dalszej części rozmowy Diana miała poprosić swoją rywalkę, by ta oddała jej męża. Po przyjęciu Lady Di się popłakała. W samochodzie długo wylewała swój żal i smutek, natomiast Karol rozpoczął wielką awanturę. Diana wydarzenia te opisała słowami:

To był gniew, to było siedem lat tłumionego gniewu, który właśnie znalazł swoje ujście. Płakałam, płakałam i płakałam, tej nocy nie zmrużyłam oka. A kiedy następnego dnia się obudziłam, poczułam ogromną zmianę.

fot.  Jill Wellington / Pexels

Horoskop tygodniowy. Co czeka wszystkie znaki zodiaku od 18 do 24 lipca?

CZYTAJ DALEJ

Kulisy małżeństwa Diany i Karola

Między Dianą i Karolem miało się psuć od dłuższego czasu. Romans z Camillą, kłótnie oraz nieustająca podejrzliwość sprawiły, że Lady Di zachorowała na depresję i bulimię. Pojawiające się myśli samobójcze oraz brak satysfakcji ze związku przyczyniły się do jego rozpadu. Małżeństwo Diany i Karola oficjalnie zakończyło się w 1996 roku. Rok później Diana zginęła w wypadku samochodowym.

Jak pokazała historia, uczucie łączące Camillę i Karola było na tyle silne, że para sformalizowała swój związek w 2005 roku. Na zaślubinach zabrakło rodziców Camilli, podobnie jak Elżbiety II oraz księcia Filipa.

Camilla po ślubie z Karolem otrzymała tytuł księżnej Kornwalli. Co ciekawe, po objęciu przez Karola tronu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Camilla początkowo miała objąć tytuł księżnej-małżonki. Z kolei Elżbieta II dała żonie swojego syna czwarte miejsce w kolejności precedencji w Zjednoczonym Królestwie.

Zobacz zdjęcia:

Camilla i Karol EA

Książę Karol z żoną, Koronacja Willema Alexandra na króla Holandii, fot. Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Księżna Diana

Księżna Diana, fot. John Mathew Smith & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Książę Karl z Camillą EA

Książe Karol i Camila z wizytą w Indiach, fot. Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Książę Karol i księżna Kamila EA

Książę Karol i księżna Kamila z wizytą w Cardiff, fot. Kirsty O'Connor-PA/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com

Książę Karol z żoną EA

Książę Karol z Camillą w Berkshire, fot. Tim Rooke/REX/EAST NEWS

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Koroniewska wyznała, dlaczego naprawdę jest z Dowborem. Odpowiedź zaskakuje, nie powstrzymywała się

  2. Karol Strasburger ma poważny problem. Gwiazdor musiał poświęcić się dla żony młodszej o 37 lat i swojej córki

  3. Nie żyje gwiazda „Sanatorium miłości” i „The Voice Senior”. Przekazano: „ogromnie smutna wiadomość”

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. Rex Features/East News/

Aktorka, nauczycielka, a nawet kelnerka. Nie do wiary, czym zajmowały się wcześniej księżne i królowe

Dziś są znanymi na świecie członkiniami najbardziej szanowanych monarszych, jednak ich tytuły nie były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niektóre z księżnych i królowych przed wkroczeniem do królewskich pałaców wykonywały zupełnie inne zawody.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz gwiazdy Hollywood?

Pytanie 1 z 7

Która aktorka spędziła dzieciństwo w Niemczech?

Źródło: plejada.pl

Tagi:

Magdalena Cichocka Autor

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Jak dziś wygląda Filip z "Rodziny zastępczej"? Metamorfoza Sergiusza Żymełki

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Syn Klaudii El Dursi ma już 14 lat. Tak wygląda pociecha gwiazdy "Hotelu Paradise"

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Historia Edwarda Żentary. Żona i syn, romans, kłopoty zawodowe i tajemniczy list

Czytaj więcej >
fot. instagram.com/katarzynacichopek/

Życie Gwiazd

Wspólne gotowanie Kasi Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Ależ romantycznie

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Roksana Węgiel znowu wygląda jak dziewczynka z początków kariery. Ma ciemne włosy

Czytaj więcej >
Maria Czubaszek, KAPiF

Życie Gwiazd

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak. Nigdy nie lubiła jego muzyki, on pokochał ją za... nogi

Czytaj więcej >