Swiatgwiazd.pl > Newsy > Księżna Kate wyprowadziła Karola z równowagi. Wściekał się na nią jeszcze zanim poznał Meghan
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.10.2022 19:06

Księżna Kate wyprowadziła Karola z równowagi. Wściekał się na nią jeszcze zanim poznał Meghan

Księżna Kate EA
Rex Features/East News; Henry Nicholls-Reuters/POOL supplied by Splash News / SplashNews

W nowej książce na temat rodziny królewskiej ujawniono, że księżna Kate miała napięte stosunki z królem Karolem. Obecny władca Wielkiej Brytanii złościł się na żonę Williama na długo przed poznaniem Meghan Markle. Chodziło o jedną, konkretną kwestię.

Biografowie rodu Windsorów są zgodni, że Karol jest bardzo emocjonalny, a nawet drażliwy. Z równowagi może wyprowadzić go wiele rzeczy. Kate naraziła mu się tym samym, czym w przeszłości denerwowała go księżna Diana.

Księżna Kate i Karol III – ukryte konflikty

Katie Nicholl wydała ostatnio książkę "The New Royals". Na portalu Entertainment Tonight można znaleźć jej fragmenty, które ujawniają, w jak niekomfortowej sytuacji była w przeszłości żona księcia Williama. Konflikt z Karolem wywoływały bowiem jej stroje, które były, co zaskakujące – zbyt eleganckie i stylowe.

Król, kiedy jeszcze był mężem księżnej Diany, nie mógł podobno zrozumieć, czemu prasa zwraca uwagę przede wszystkim na jej stroje, a poddani uwielbiają jej kreacje, zamiast skupiać się na poważnych obowiązkach rodziny królewskiej. Nicholl twierdzi, że Karol nie mógł zrozumieć ery nowych mediów.

Po latach, w okresie jego zaręczyn z Kamilą, uwaga mediów znowu skupiała się nie na nim, lecz na strojach jego synowej. Ponownie musiał więc konkurować o uwagę prasy. "Czasem był zirytowany, że stylizacje Kate przyciągały więcej uwagi, niż jego zasługi". Podobno prowadziło to nawet do sporów z księciem Williamem.

Jak wyglądały relacje księżnej Kate z rodziną królewską?

Warto dodać, że zanim Kate została żoną księcia Williama, miała bardzo odmienny od obecnego styl ubioru (więcej TUTAJ). Z czasem cekiny, kolorowe dodatki i sukienki mini zastąpiły jednak eleganckie, klasyczne garnitury i suknie.

Jednak niedawny wywiad, jakiego udzieliła magazynowi "New York Post" Christina Oxenberg, kuzynka trzeciego stopnia króla Karola, ujawnia, że nie tylko stroje mogły być przyczyną konfliktów. "Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają długą historię nękania przybyszów. Zwłaszcza kobiet, które spotykają się z członkami rodziny. Tylko te, które są twarde, przetrwają" możemy w nim przeczytać. – Kiedy książę William spotykał się z Kate Middleton przed ich ślubem w 2011 roku, rodzina królewska uznała za całkiem zabawne nazwanie ją przez brytyjską prasę "Kate Middle Class" (gra słów, dosłownie: "Kate Klasa Średnia") – czytamy w wywiadzie (więcej TUTAJ). Zobacz zdjęcia:

Księżna Kate EA
Księżna Kate, fot. Rex Features/East News
Karol III EA
Król Karol III, fot. Henry Nicholls-Reuters/POOL supplied by Splash News / SplashNews
Księżna Kate
Księżna Kate i książę William, fot. Mike, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
księżna Kate
Księżna Kate i syn, książę George, fot. Obamas with the Royals (26515297651).jpg: The White House from Washington, DCderivative work: Minerva97, Public domain, via Wikimedia Commons
Karol III
Karol III, fot. Carl Graph, flickr.com, Attribution-NoDerivs 2.0 Generic (CC BY-ND 2.0), creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Trwa spór pomiędzy Meghan Markle a jej siostrą. Prawnicy mają ręce pełne roboty

  2. "Listy do M. 5" niebawem w kinach. Data premiery

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Cosmopolitan, Entertainment Tonight, New York Post