Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Legendarny reżyser od 20 lat jest ze swoim partnerem. Nigdy nie pokazują się wspólnie i wciąż... nie mieszkają razem
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 29.09.2023 14:49

Legendarny reżyser od 20 lat jest ze swoim partnerem. Nigdy nie pokazują się wspólnie i wciąż... nie mieszkają razem

Pedro Almodóvar
Pedro Almodóvar, fot. East News

Znany artysta od lat jest w szczęśliwym związku. Nigdy nie ukrywał swojej homoseksualnej orientacji, ale o jego partnerze wiadomo niewiele. Chociaż są razem od 20 lat to mieszkają osobno. To jeszcze nie wszystko!

Osoby LGBT+ w show-biznesie

Osoby LGBT+ od lat walczyły o swoje prawa i poszanowanie praw. Była to trudna i wyboista droga. Chociaż w różnych zakątkach świata znacznie wcześniej społeczeństwo wykazało się akceptacją, to zdaje się, że w Polsce była to wyjątkowo trudna przeprawa. 

W ostatnich latach można jednak odnieść wrażenie, że wszystko zmienia się na lepsze i idzie w dobrym kierunku. Świadomość społeczna jest coraz większa, a na pewno pozytywny wpływ na to mają przedstawiciele show-biznesu, którzy otwarcie wspierają środowisko LGBT+, ale też sami dokonują coming-outów.

Ostatnio sporo mówi się w tym kontekście o Robercie Biedroniu i jego partnerze, którzy po 23 latach związku zdecydowali się wziąć symboliczny ślub w Polsce

Jest jednak artysta, który, chociaż, nie ukrywa swojej orientacji, to publicznie nie okazuje uczuć partnerowi i nawet z nim nie zamieszkał. 

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek wzięli ślub po 23 latach związku! Takich strojów się jednak nie spodziewaliśmy

Pedro Almodóvar: kim jest jego partner?

Pedro Almodóvar to 74-letni reżyser, którego fanom kina nie trzeba przedstawiać. Jest laureatem dwóch Oscarów, a jego najsłynniejsze filmy to między innymi: “Volver”, “Wszystko o mojej matce”, czy “Ból i blask”. Ostatnia z produkcji jest mu szczególnie bliska, ponieważ zawarł w niej wątki biograficzne. 

Kiedy mówię w “Bólu i blasku”, że nie jestem synem, którego oczekiwała moja matka, i że jest mi przykro, że byłem rozczarowaniem, nie mówię tak naprawdę o matce, ale o ludziach z mojej wsi, o tym, jak patrzą, kiedy już domyślają się, że coś jest nie tak. Sam nie wiesz jeszcze, że jesteś gejem, ale bardzo dobrze rozumiesz, że cię wykluczają. To dość trudne doświadczyć takiego odrzucenia jako dziecko. Takie coś odciska na człowieku brutalne piętno - cytuje jego wypowiedź magazyn “Viva!”.

Reżyser nigdy nie ukrywał, że jest gejem, ale inaczej sprawa się ma jeżeli chodzi o związek. Chociaż od dwóch dekad jest związany z młodszym o 18 lat partnerem, to o jego związku z Fernando Iglesiasem Más'em wiadomo naprawdę niewiele.

Mężczyzna obecnie spełnia się jako trener i fotograf, a przed laty był koszykarzem i modelem. Wystąpił też w kilku filmach swojego ukochanego. Dlaczego razem nie mieszkają?

Pedro Almodovar fot. East News
Pedro Almodóvar, fot. East News

Dlaczego Pedro Almodóvar nie mieszka z partnerem?

Pedro Almodovar po wielu latach związku nie zdecydował się zamieszkać ze swoim ukochanym. Powód wydaje się być prozaiczny. Magazyn “Viva!” donosi, że mężczyzna mieszka z matką, którą się opiekuje i właśnie dlatego panowie żyją na dwa domy. 

Podobno również reżyser i jego miłość chronią swoją prywatność nawet na wspólnych zagranicznych wyjazdach. Partnerzy mają nocować w tym samym hotelu, a wybierają dwa różne pokoje. Zdaje się, że sprawdza im się ten model życia, ponieważ trwają szczęśliwe razem, czy raczej obok siebie już od 20 lat. 

Poniżej zdjęcie partnera Almodóvar, który odwiedził jeden z wernisaży. 

Pedro Almodovar i Penelope Cruz fot. East News
Pedro Almodóvar i Penelope Cruz fot. East News