Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Luna ledwo wróciła do Polski i od razu przeżyła coś takiego. Polały się łzy
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 13.05.2024 09:31

Luna ledwo wróciła do Polski i od razu przeżyła coś takiego. Polały się łzy

Luna
fot. KAPiF/EastNews

Luna wróciła ze Szwecji, gdzie brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Na lotnisku w Warszawie doszło do niecodziennej sytuacji. Piosenkarka nie była w stanie powstrzymać łez.

Eurowizja 2024 zakończona

Eurowizja 2024 za nami. 68. edycję największego konkursu piosenki na świecie wygrała Szwajcaria. Zwycięski utwór pt. “The Code” zajął co prawda dopiero piąte miejsce w rankingu telewidzów, ale zyskał dużą przewagę nad pozostałymi utworami w głosowaniu jury. 

Warty odnotowania jest fakt, że zwycięstwo szwajcarskiej propozycji wzbudziło ogromny entuzjazm wśród społeczności LGBTQ. Nemo jest bowiem pierwszą jawnie niebinarną osobą w historii, która wygrała Eurowizję. Dodajmy, że na drugim miejscu uplasowała się Chorwacja, a podium zamknęła Ukraina. A co z Polską? O szczegółach piszemy poniżej.

Eurowizja 2024. Znamy skład polskiego jury. To oni przyznawali punkty Dramat zwycięzcy Eurowizji. Tego nie pokazały kamery

Luna na Eurowizji 2024 w Malmö

Występująca z ramienia Telewizji Polskiej Luna wystąpiła w pierwszym półfinale z utworem “The Tower”. Polka przygotowała wraz ze swoją ekipą spektakularny show z tancerzami, efektami pirotechnicznymi i imponującą scenografią. To jednak nie wystarczyło, aby awansować do wielkiego finału. Zabrakło niewiele. Ujawniono, że Polska zajęła dwunaste miejsce z wynikiem 35 punktów, czyli tylko o 12 mniej niż Serbia, która znalazła się na dziesiątym i zarazem ostatnim premiowanym awansem do finału miejscu.

Luna pozostała w Malmö do samego końca Eurowizji, biorąc udział w licznych imprezach towarzyszących i integrując się z pozostałymi uczestnikami konkursu. Co czekało ją po powrocie do ojczyzny? Szczegóły poniżej.

Wzruszające powitanie Luny na lotnisku w Warszawie

W niedzielę po południu Luna wylądowała na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Za bramkami czekała na nią niespodzianka. 

Dzieci z Chóru Artos z Opery Narodowej specjalnie dla niej zaśpiewały jej eurowizyjny utwór “The Tower”. Piosenkarka nie była w stanie ukryć wzruszenia. Luna popłakała się na oczach tłumu i przytuliła się do szefowej polskiej delegacji, Marty Piekarskiej.

Zobaczcie:

EN_01619979_0021.jpg
Luna, fot. East News
EN_01619979_0058.jpg
Luna, fot. East News