Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie niczym rasowa posłanka. Przygotowuje się do nowej roli?
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.11.2023 13:40

Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie niczym rasowa posłanka. Przygotowuje się do nowej roli?

Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie, fot. instagram.com/m_rozenek/KAPiF

Małgorzata Rozenek-Majdan w środowy poranek wzięła udział w kolejnym dniu obrada Sejmu nowej kadencji. Pojawienie się byłej gwiazdy TVN wzbudziło zainteresowanie dziennikarzy, jednak prezenterka nie była tam jedynie dla wywiadów. Przed południem rozpoczęło się bowiem czytanie obywatelskiego projektu ustawy, którego twarzą się stała.

Małgorzata Rozenek-Majdan zaangażował się w społeczny projekt. Poszła z nim do Sejmu

Choć jeszcze do niedawna gwiazda była kojarzona z wystąpień w "Dzień dobry TVN", w wolnym czasie poświęciła się działalności aktywistycznej i społecznej. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi występowała na mównicy z projektem obywatelskim o wsparciu finansowania leczenia niepłodności metodą in vitro.

Staję przed wami jako matka. Matka trójki dzieci, urodzonych dzięki metodzie in vitro. […] Bardzo długo byłam pacjentką klinik leczenia niepłodności. Gdyby nie możliwość, którą in vitro mi stworzyło, prawdopodobnie nigdy nie zostałabym mamą. A to najważniejsza rzecz, którą mogę w życiu przeżywać - mówiła kilka miesięcy temu podczas pierwszego wystąpienia.

Tym razem ponownie zjawiła się w Sejmie, by być świadkiem dalszego procedowania ustawy. Podniosła chwila pokazała, jak swobodnie czuje się w świecie polityki.

Spóźnieni Rozenek i Majdan pokazali halloweenowe przebrania. Późno, ale jest efekt wow! Warto było czekać! Co dzieje się z Małgorzatą Rozenek? Nagranie z maską tlenową obiega sieć. "Muszę wprowadzić zmiany w życiu"

Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie. Kamery, wywiady, rozmowy z politykami

Od rana w mediach społecznościowych gwiazdy pojawiały się kulisy sejmowych obrad. Niczym prawdziwa posłanka przemierzała korytarzami z innymi politykami i polityczkami, nie stroniąc od rozmów, a także wywiadów z mediami.

Mamy dramatyczne wyniki dzietności i ważne jest, żeby wokół tego jak najwięcej robić. Ta ustawa jest przekazaniem kwoty 500 milionów złotych na leczenie niepłodności. Różnych jej aspektów, bo wsparcie psychologiczne również jest tego elementem. To nie jest tylko procedura in vitro. Ważne jest szersze spojrzenie na rodzicielstwo w Polsce i to jest coś, czym nowy Sejm na pewno będzie musiał się zająć - podkreślała potrzebę zmian w jednym z wywiadów.

W najnowszym poście Małgorzata Rozenek-Majdan podzieliła się wsparciem, które okazał jej Donald Tusk. O wprowadzeniu projektu w życiu rozmawiają już od roku.

Rok temu podjęliśmy ten wysiłek wspólnie z tysiącami Polek i Polaków. Zebraliśmy pół miliona podpisów pod tym projektem i jutro rozpocznie się finałowa rozgrywka o te nadzieje i marzenia o własnych dzieciach dla wielu, wielu polskich rodzin - usłyszeliśmy na nagraniu.

Małgorzata Rozenek-Majdan jak ryba w wodzie jako posłanka. Wiąże z polityką przyszłość?

Nie da się ukryć, że od dłuższego czasu gwiazda chętnie angażuje się w sprawy nie tylko społeczne, ale i polityczne. Częste wizyty w Sejmie i spotkania z politykami sprawiły, że taki styl życia zaczyna pasować do Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Jeszcze w ubiegłym roku “Super Express” donosił o bliskiej znajomości prezenterki z byłą premierką i marszałkinią Sejmu, obecnie zaś europosłanką Ewą Kopacz. Wróżył gwieździe nawet kandydaturę do Parlamentu Europejskiego.

Kariera w telewizji może się w każdej chwili skończyć. Poza tym ambicje Małgosi rosną. A przy okazji może zrobić dla ludzi coś dobrego, że kadencja w Brukseli oznacza dietę w euro i zapewnioną emeryturę w tej walucie - zdradzał informator tabloidu.

Choć w rozmowie z Magdą Mołek zaprzeczała swojej kandydaturze w październikowych wyborach, nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować w czerwcu. Wtedy mówiła, że "jeszcze nie" zamierza wchodzić w politykę, ale być może teraz już nastał ten moment.

Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie, fot. instagram.com/m_rozenek/
Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie, fot. instagram.com/m_rozenek/
Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie, fot. instagram.com/m_rozenek/
Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie, fot. KAPiF
Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan bryluje w Sejmie, fot. KAPiF

Źródło: SE, TVN24