Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > McDonald’s reaguje na materiał Goniec.pl o pani Heni: "Jesteśmy poruszeni historią". To musiało się skończyć taką propozycją
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 13.11.2023 16:00

McDonald’s reaguje na materiał Goniec.pl o pani Heni: "Jesteśmy poruszeni historią". To musiało się skończyć taką propozycją

Pani Henia na ustach całej Polski
McDonlad's reaguje na materiał Goniec.pl o pani Heni, fot. youtube.com @ Goniec/Pexels.com

Wraz z początkiem listopada do popularnej sieci restauracji fast food wróciła słynna sezonowa kanapka. To jednak nie ona wywołała najwięcej zamieszania w sieci. Internauci szaleją na punkcie pani Heni, której historia wzruszyła cały kraj. Teraz w sprawę angażuje się sama firma.

Historia pani Heni poruszyła Polską. Pomoc przyszła od razu

Emerytka stała się bohaterką sondy ulicznej przeprowadzonej przez portal Goniec.pl. Poruszyła miliony serc, gdy okazało się, że sama nie jest w stanie kupić sobie "rarytasu" serwowanego przez restaurację.

Z powodu niskiej emerytury i opieki nad chorym synem pani Henia ledwo wiąże koniec z końcem. Historia seniorki wzruszyła Polaków, którzy postanowili natychmiast interweniować. Sprawą zainteresowały się także gwiazdy.

O historii pani Heni z materiału Goniec.pl mówi cała Polska. Odwiedził ją kolejny gość. "Sytuacja zaczyna przerastać" Emerytowana nauczycielka usłyszała, co zrobiła dla niej Doda po materiale Goniec.pl. Emocji nie dało się powstrzymać

Na materiale się nie skończyło. Pani Henia wzbudza zainteresowanie

Nagranie szybko zyskało popularność w mediach społecznościowych, a internauci wzięli sprawy w swoje ręce. Z internetowych zbiórek na rzecz pani Heni i jej syna udało się zebrać blisko 500 tysięcy złotych.

Ponowne spotkanie dziennikarza portalu Goniec.pl z seniorką tylko udowodniło, jak skromną i serdeczną kobietą jest pani Henia. 

Przecież to są ludzie, którzy coś ze swojego serca dają, a jak ja im mogę podziękować? […] Z każdego telefonu słyszę pozytywne oceny mojego zachowania, ale z mojego serca płynie szczere podziękowanie dla wszystkich, którzy robią cokolwiek, żeby mi pomóc - skomentowała sprawę pani Henia.

Chęć niesienia pomocy przez internautów, którzy poczuli solidarność z emerytką to jedno. W sprawie niedawno wypowiedział się koncern ze słynnym "burgerem drwala".

McDonlad's reaguje na sytuację pani Heni

Sprawa emerytki szybko zyskała na rozgłosie, a także zainteresowała media. W jej sytuację postanowiły zaangażować się inne portale plotkarskie. Dziennikarze o2.pl zwrócili się do biura prasowego samego McDonald's, by uświadomić ich o przypadku 83-latki.

Szanowny Panie Redaktorze, dziękuję za wiadomość. Widzieliśmy materiał. Jesteśmy poruszeni historią. Kierowniczka jednej z naszych restauracji skontaktowała się z Panią Henią, zapraszając ją do McDonald's. Mamy nadzieję, że pani Henia niebawem spotka się z nami - przekazała Katarzyna Kucisz-Rosłoń, Impact Manager firmy McDonald’s Polska.

Czas pokaże, jak rozwinie się sytuacja pani Heni. Wiadomo jednak, że solidarność Polaków potrafi zmienić ludzkie życie w przeciągu zaledwie kilku dni.

Źródło: o2.pl