Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > MET Gala 2024: Najgorzej ubrani. O tych kreacjach wolelibyśmy zapomnieć…
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.05.2024 02:45

MET Gala 2024: Najgorzej ubrani. O tych kreacjach wolelibyśmy zapomnieć…

MET Gala 2024, najgorsze kreacje
fot. KAPiF

Modowe Oscary, czyli MET Gala 2024 zebrały w jednym miejscu samą śmietankę światowych gwiazd. Czasem jednak wielkie nazwiska zawodzą. To najgorsze kreacje zaproszonych sław. Niektóre wypalają oczy.

MET Gala 2024: temat przewodni i dress code

MET Gala od 76 lat przyciąga najsłynniejszych artystów, aktorów, muzyków i celebrytów. Kultowe wydarzenie w Nowym Jorku jest jednocześnie zbiórką pieniędzy na Instytut Kostiumów w Metropolitan Museum of Art. W tym roku za pojedynczy bilet trzeba było zapłacić 75 tysięcy dolarów, co już wiele mówi o tym, jak prominentnym trzeba być, aby sobie na to pozwolić.

Od 1995 roku o liście gości, temacie imprezy oraz panującym na nim dress code decyduje naczelna “Vogue'a", Anna Wintour. Temat zawsze nawiązuje do wystawy, jaką możemy znaleźć w nowojorskim muzeum. W 2024 roku to “Śpiące królewny: przebudzenie mody”. Wybrany dress code brzmi za to “Ogród czasu”, co jest nawiązaniem do opowiadania J.G. Ballarda z 1962.

Zaproszone bogate sławy powinny – choć nie muszą – w jak najbardziej kreatywny sposób oddać ten klimat. W tym roku zadanie było wyjątkowo proste: zarówno dress code jak i temat były sformułowane tak ogólnie, że można było pokusić się o dowolne ich interpretacje. A skojarzenia związane z ogrodem, kwiatami i księżniczkami powinny być banalne, prawda? Jak się okazuje, niekoniecznie.

MET Gala 2024. Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie Jennifer Lopez w samej biżuterii na MET Gali. Co za odwaga

MET Gala 2024: najgorzej ubrane gwiazdy

Organizatorka wydarzenia Anna Wintour bardzo pieczołowicie dobiera co roku listę gości. Zawsze znajdują się na niej te gwiazdy, które są z modą i sztuką za pan brat. Tym razem jednak sama przyznała, że temat i dress code mogły wywołać sporo zamieszania, właśnie przez zbytnią ogólność.

Ta wystawa złamała moją kardynalną zasadę. Wymyśliliśmy tytuł “Śpiącej królewny”, i jest on wspaniały, poetycki i romantyczny, ale w rzeczywistości może oznaczać wiele, wiele rzeczy. Obawiam się więc, że wprowadziliśmy wiele zamieszania, za co bardzo przepraszam – wyjaśniała naczelna Vogue'a.

Goście powinni być jednak wdzięczni za tak ogromną swobodę i wykorzystać tę okazję w naprawdę kreatywny sposób. Niestety: nawet tym razem niektórzy z nich zupełnie się nie postarali. Kto ubrał się najgorzej? Poniżej zdjęcia tych, którzy wywołali wielkie rozczarowanie. Wśród nich tak znane nazwiska, jak Lana Del Rey, Sienna Miller, Shakira i Serena Williams i Naomi Campbell.

MET Gala 2024. Najgorsze kreacje gwiazd: zdjęcia

Na poniższej liście znalazły się kreacje, które zawiodły z różnych powodów. Część jest do bólu banalna, pospolita i niepasująca do ducha imprezy, inne to przesada w drugą stronęprzekombinowane, świetne w zamyśle, ale tragicznie wypadające w praktyce. Jeszcze inne – po prostu mogą przyśnić się w koszmarach.

MET Gala 2024, najgorzej ubrani, zdjęcia
Sienna Miller, MET Gala 2024, fot. Rex Features/East News
MET Gala 2024, najgorzej ubrani, zdjęcia
Jill Kargman, MET Gala 2024, fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
MET Gala 2024, najgorzej ubrani, zdjęcia
Lana Del Rey, MET Gala 2024, fot. Rex Features/East News
MET Gala 2024, najgorzej ubrani, zdjęcia
Nicole Phelps, Virginia Smith i Chloe Malle, MET Gala 2024, fot. ANGELA WEISS/AFP/East News
Shakira – MET Gala 2024
Shakira, MET Gala 2024, fot. DIA Dipasupil/Getty AFP/East News
Serena Williams – MET Gala 2024
Serena Williams, MET Gala 2024, fot. DIA Dipasupil/Getty AFP/East News