Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Miał 10 lat i nie umiał czytać”. Historia zwycięzcy "Top Model 12" wstrząsnęła widzami
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.11.2023 23:09

"Miał 10 lat i nie umiał czytać”. Historia zwycięzcy "Top Model 12" wstrząsnęła widzami

Dominik Szymański / Top Model
Kim jest zwycięzca "Top Model" 2023, fot. East News

Wiadomo już, kto wygrał 12. edycję „Top Model”. Kim jest zwycięzca, Dominik Szymański? Młody mężczyzna miał potwornie trudne dzieciństwo, a opis tego, co przeżył w życiu, wywołuje łzy. Co o nim wiadomo?

Kto wygrał 12. sezon "Top Model"?

Finał 12. sezonu „Top Model” już za nami. O nagrody, czyli 200 tysięcy złotych, kontrakt z agencją Selective Management oraz okładkową sesję do magazynu „Glamour” walczyło czterech uczestników. Kto okazał się najlepszy? Dominik Szymański, Natalia Węgrzynowska, Sofia Konecka-Menescal, czy Wiktoria Darda? O tym zadecydowali widzowie.

Najwięcej głosów w finale otrzymał właśnie Dominik. 21-latek ukończył technikum gastronomiczne, obecnie mieszka w Siedlcach, a przed kamerami w programie mówił:

Chcę udowodnić pani od matematyki, że nie skończę na kopaniu rowów – wyznał zwycięzca, nawiązując do swojego dzieciństwa.

Jego wczesne lata życia nie należały do łatwych. Wychowywał się w domu dziecka, a potem w Wiosce Dziecięcej SOS w Siedlcach. Jego wspomnienia z tych czasów łamią serce, szczegóły poniżej.

Finał "Top Model". Znamy zwycięzcę 12. sezonu show! Nie tak typowali fani Gwiazdy na finale "Top Model": Krupa, Sokołowska, Stępień, Jelonek

Kim jest Dominik Szymański, zwycięzca "Top Model 12"?

Szymański urzekł jurorów naturalnością, oryginalną urodą, charyzmą i niepowtarzalnym sposobem bycia. Podczas zadań wykazał się elastycznością i profesjonalizmem. Podczas metamorfoz Dawid Woliński zgolił mu wąsy i zmienił uczesanie, co jeszcze bardziej dodało Dawidowi charakteru.

Mam marzenie, żeby jako model przejechać się wzdłuż miasta i zobaczyć swoją twarz na wielkim billboardzie – wyznał w programie Szymański.

Teraz będzie mógł spełnić to marzenie. Zresztą już zaczął bywać na salonach: pojawił się między innymi na gali Kobieta Roku Glamour 2023, a zdjęcie z tego wydarzenia znajdziecie na końcu tekstu. Poniżej trudna i gorzka opowieść o dzieciństwie Szymańskiego.

Co wiadomo o życiu Dominika Szymańskiego?

W rodzinnym domu Dominika nie działo się dobrze. Na porządku dziennym były alkohol i agresja. Teraz Szymański nie utrzymuje w ogóle kontaktu z ojcem, zaś z matką spotyka się dwa razy w roku. Już jako siedmiolatek musiał sam wychowywać młodsze rodzeństwo.

W wieku 7 lat starałem się wychowywać rodzeństwo, bo rodziców nie było w domu. Brat dwa lata młodszy, siostra – 5. Pieniędzy też nie było, więc starałem się zarabiać. Zbierałem butelki. Pieniądze przeznaczałem na żywność dla rodzeństwa. Nie było ważne, czy ja zjem, tylko czy oni. [...] Jak trafiłem z rodzeństwem do domu dziecka, miałem 8 lat. Po 2 latach pobytu w domu dziecka przyjechała do nas ciocia Wiola z wioski SOS w Siedlcach – opowiadał zwycięzca „Top Model”.

W programie pojawiła się ciocia Wiola, czyli wychowawczyni rodziny zastępczej, która przygarnęła pod swój dach porzucone rodzeństwo. Opowiedziała o ich pierwszym spotkaniu.

Moment, kiedy go zobaczyłam... Wysoki chłopiec, strasznie krótko obcięte włosy. Takie zalęknione dziecko. W jego oczach było wołanie: "Zabierz mnie stąd". W grudniu, przed samymi świętami, dzieci trafiły do mojego domu. [...] Pamiętam, jak kupiłam mu książkę, a on spojrzał i powiedział: "Ale ja nie umiem czytać". 10 lat i nie umie czytać. Powiedziałam: "Spokojnie, damy radę" – wspominała kobieta.

A wy komu kibicowaliście w finale?

Dominik Szymański / Top Model
Dominik Szymański w finale “Top Model”, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Dominik Szymański / Top Model
Dominik Szymański w finale “Top Model”, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Dominik Szymański / Top Model
Dominik Szymański i Kasia Sokołowska w finale “Top Model”, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Dominik Szymański
Tadeusz Mikolajczak i Dominik Szymański na gali Kobieta Roku Glamour 2023, fot. Wojciech Olkusnik/East News