Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > „Nasz nowy dom” w wydaniu Rafała Trzaskowskiego! Przemiany robią wrażenie. Warszawiacy zachwyceni
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 10.04.2024 08:30

„Nasz nowy dom” w wydaniu Rafała Trzaskowskiego! Przemiany robią wrażenie. Warszawiacy zachwyceni

Rafał Trzaskowski
"Nasz nowy dom" w wydaniu Rafała Trzaskowskiego, fot. KAPiF/Instagram

Po niedzielnych wyborach samorządowych Rafał Trzaskowski przedłużył swoją kadencję jako prezydent Warszawy. To jednak nie koniec nowości u polityka. W mediach społecznościowych pochwalił się wizualizacjami rodem z programu "Nasz nowy dom". O co chodzi?

"Nasz nowy dom" podbija serca widzów Polsatu

Popularny program Polsatu pojawił się po raz pierwszy na antenie we wrześniu 2013 roku. Format jest bardzo szlachetny i szybko zaskarbił sobie serca widzów. Ekipa remontowa na czele z prowadzącą (początkowo Kasią Dowbor, obecnie Elą Romanowska) ma zaledwie tydzień na metamorfozę domu potrzebującej rodziny.

Widzowie poznają historie wyciskające łzy z oczu, a remonty wzbudzają wiele emocji. Dla uczestników programu "Nasz nowy dom" pojawienie się produkcji jest szansą na nowy start w życiu. Program za czasów Kasi Dowbor średnio prawie dwumilionową oglądalnością. Obecnie program sili się na choćby połowę tego wyniku. 

Program wzbudzał wiele emocji i zagościł na stałe w domach Polaków. Wygląda na to, że nawet politycy potrafią się inspirować telewizyjnym hitem. Szczegóły poniżej.

Debata warszawska. Tym Trzaskowski przyjechał do studia. Na miejscu wyprowadzili go z równowagi Gwiazdy i politycy na premierze "Things We Do for Love": Żebrowscy, Trzaskowcy, Socha, Olejnik, Miszczak

Trzaskowski zabawił się w projektanta z programu "Nasz nowy dom". Co udało mu się zmienić?

O warszawskim polityku zrobiło się niesłychanie głośno za sprawą wyborów samorządowych. Rafał Trzaskowski wygrał w pierwszej turze z ponad 400 tysiącami głosów. Oznacza to, że przez następne 5 lat będzie mógł wprowadzać zmiany w mieście dla wygody jego mieszkańców. Co udało mu się zrobić do tej pory?

Ostatnim hitem social mediów jest kładka pieszo-rowerowa, która została otworzona jeszcze przed Wielkanocą. Tłumy warszawiaków w ciągu kilku dni wybrały się na wiosenny spacer, by podziwiać inicjatywę prezydenta. Na tym nie koniec.

Rafał Trzaskowski w mediach społecznościowych pochwalił się działaniami, które zapewniły stolicy "zielone zakątki". W jednym z postów pokazał efekt "przed i po" placu Bankowego. Smutna, szara przestrzeń została dopełniona drzewami i zielonymi dodatkami.

Plac przeszedł w ostatnich tygodniach zieloną metamorfozę. Zobaczcie sami jak zmieniają go nowe drzewa i krzewy! - zachwalał.

Najnowsze posty polityka wyglądają jak prawdziwe wizualizacje z programu "Nasz nowy dom". Co planuje jeszcze zmienić?

Rafał Trzaskowski niczym Kasia Dowbor. Wizualizacje robią wrażenie

Prezydent Warszawy ma ambitne plany wobec stolicy. Chce, by jedna z ulic stała się godna nazywania "centrum nowoczesnej europejskiej metropolii". Jak chce to osiągnąć? Niedaleko Pałacu Kultury ma pojawić się zielona przestrzeń z mnóstwem drzew i miejsc do spotkań. 

Podobne przemiany mają sięgać także ulicy Złotej, Chmielnej, Placu Centralnego, Brackiej, Placu Powstańców Warszawskich i Sienkiewicza. Rafał Trzaskowski przygotował nawet projekty, które pomogą warszawiakom wyobrazić sobie "nową stolicę". Takimi pomysłami nie pogardziłaby ekipa programu "Nasz nowy dom".

Zmieniamy centrum Warszawy. Zszywamy miejskie centra aktywności. Łączymy oba brzegi Wisły. Budujemy Warszawę jutra. Po prostu. Dziś przeszliśmy szlakiem ważnych zmian w stolicy. Od placu Centralnego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej, przez Chmielną, plac Powstańców, most pieszo-rowerowy, a zakończyliśmy na piękniejącej, rewitalizowanej Pradze. Zobaczcie na wizualizacjach, jak zmieniamy ważne miejsca w całej Warszawie - wyznał polityk.

Czas pokaże, czy uda mu się dokonać przewidywanych zmian. W porównaniu do ekipy programu Polsatu ma na to aż 5 lat. Internauci nie kryją zachwytu pomysłami.

  • Bardzo dobrze, że będzie równowaga miasta i zieleni w centrum.
  • Super! Będzie przepięknie. Nasza Warszawa.
  • Jak najwięcej zieleni!
  • Dobrze, że ktoś pomyślał żeby wśród tego betonu było więcej zieleni.
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski pochwalił się wizualizacjami jak z programu "Nasz nowy dom", fot. KAPiF
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski pochwalił się wizualizacjami jak z programu "Nasz nowy dom", fot. KAPiF