Swiatgwiazd.pl
Bohdan Sienkiewicz

wikipedia.org/Artur Andrzej

Nie żyje dziennikarz, żeglarz i podróżnik. Bliscy żegnają Bohdana Sienkiewicza

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Śmierć tak cenionych osób za każdym razem budzi ogromny żal i niezrozumienie. Niespodziewane odejście uznanego dziennikarza, podróżnika i żeglarza, Bohdana Sienkiewicza, wielu pogrążyło w rozpaczy.

  • Nie żyje Bohdan Sienkiewicz

  • Był twórcą największego telewizyjnego hitu

  • Stał się inspiracją dla wielu

O Bohdanie Sienkiewiczu Polacy po raz pierwszy usłyszeli już w roku 1960. To właśnie wtedy zadebiutował w mediach, choć ukończył studia o zupełnie innym kierunku, a dokładniej ekonomikę transportu morskiego w sopockiej Wyższej Szkole Ekonomicznej. Szybko zyskał sympatię i uznanie odbiorców, co pozwoliło mu rozwinąć zawodowe skrzydła.

Bliscy żegnają Bohdana Sienkiewicza

O śmierci dziennikarza poinformowali administratorzy facebookowej strony Press Club Polska. Wraz z czarno-białym zdjęciem przekazano smutną wiadomość o utracie prawdziwej legendy. Bohdan Sienkiewicz odszedł od nas 20 lipca w wieku 89 lat.

- Z głębokim żalem żegnamy red. Bohdana Sienkiewicza – niestrudzonego popularyzatora morza i żeglarstwa. Współtwórcę i prowadzącego legendarnego programu tv „Latający Holender”, na którym wychowały się całe pokolenia przyszłych ludzi morza. Dziennikarza, żeglarza, podróżnika, edukatora, człowieka trwale wpisanego w kulturę morską. Laureata Nagrody Specjalnej im. Kapitana Leszka Wiktorowicza za wychowanie morskie młodzieży. Jego głosu, czasem przekornego, ale zawsze wartego wysłuchania, będzie nam bardzo brakowało. Redaktorze Bohdanie, dziękujemy za naszą znajomość, wspólną pracę, żarty i wartościowe spory. Obrałeś swój ostatni kurs – ku wieczności. Spoczywaj w pokoju! - brzmi zamieszczony wpis.

Doda

Doda i Emil Stępień pojawią się razem w sądzie. Chodzi o sprawę związaną z Emilem Haidarem

CZYTAJ DALEJ

Jak dotąd nie zdradzono, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. Również o życiu prywatnym dziennikarza wiadomo niewiele, bo ten od samego początku starał się trzymać je od mediów na odległość. Nie było jednak tajemnicą, że miał wokół siebie szerokie grono oddanych przyjaciół, którzy teraz pogrążyli się w głębokiej rozpaczy.

Był wzorem i inspiracją

Zaraz po studiach Sienkiewicz rozpoczął też współpracę z miesięcznikiem "Polish Maritime News". Wspomniany przez Press Club Polska "Latający Holender" w latach od 1967 do 1993 bił rekordy popularności. Jak wspominał po czasie w jednym z wywiadów, pomysł o programie od razu zyskał rzeszę wielbicieli.

- Pojechałem do Warszawy przedstawić pomysł naczelnemu redakcji programów dla dzieci i młodzieży Maciejowi Zimińskiemu. Natychmiast to kupił! Wiedział, jaką siłą jest telewizja. [..] Maciek powtarzał, że istotą telewizji musi być obustronny kontakt. My do nich mówimy, oni mówią, czego oczekują od nas, my ich inspirujemy do działania. To się nazywało metoda obustronnego dialogu. Taki właśnie był "Latający Holender" - mówił dla Gazety Wyborczej.

Sienkiewicz był wielkim miłośnikiem żeglarstwa czy podróży, a morze do samego końca miało szczególne miejsce w jego sercu. Wyjątkowa pasja pozwoliła mu stworzyć serię filmów o Afryce. Warto wspomnieć, że Bohdan Sienkiewicz przez cztery lata był korespondentem Polskiego Radia i TVP właśnie w Afryce.

Swoim nazwiskiem mógł również podpisać się pod aż kilkuset programami podróżniczymi z cyklu "Dookoła Świata". Został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi czy otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Najbliższym Bohdana Sienkiewicza składamy wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Maryla Rodowicz czeka na rozprawę. "Mam nadzieję, że oszczędzimy sobie więcej niepotrzebnych stresów"

  • Słowa Jacka Kurskiego po koncercie TVP nie spodobały się internautom

  • Tatiana Okupnik pokazała, jak podczas choroby zmieniło się jej ciało

Źródło: Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >